+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

13-14 yaşında kaçtılar

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  13-14 yaşında kaçtılar Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  hımss 13-14 yaşında kaçtılar

  13-14 Yaşında Kaçtılar


  Bağcılar'da, Dört Gün Önce Evlerinden Çıktıktan Sonra Kendilerinden Haber Alınamayan 13 ve 14 Yaşındaki İki Kız Çocuğun Hayatından Endişe Ediliyor.
  Bağcılar'da, dört gün önce evlerinden çıktıktan sonra kendilerinden haber alınamayan 13 ve 14 yaşındaki iki kız çocuğun hayatından endişe ediliyor. Son zamanlarda çocuklarının hayatında belirgin bir değişim gözlemleyen aileler küçük kızların erkek arkadaşları ile kaçmış olduğunu düşünüyor. Gözyaşı döken aileler kızlarına bir an önce kavuşmak istiyor. Çocuklara çağrıda bulunan anneler, "Ne olur geri dönün" diyor.
  Edinilen bilgiye göre, olay çarşamba günü akşam saatlerinde yaşandı. 14 yaşındaki Cansu Bal, en yakın arkadaşı Büşra Ertav'ın(13) yanına gideceğini söyleyerek sabah erkenden evden çıktı. Her zaman birbirlerine gidip geldikleri için annesi endişe etmedi. Cansu, evine gittiği Büşra'yla odasında bir süre oturup sohbet etti. Annesi işe gittikten sonra "Temizlik yapacağız, evde durma" diyen Büşra, babasının da dışarı çıkmasını sağladı. Sonrasında ise iki kız kayboldu. 4 gündür de kendilerinden haber alınamıyor. Ne yapacaklarını bilmeyen aileler perişan halde. Polise ve savcılığa başvuran iki kızın ailesi bir yandan da sokak sokak dolaşarak çocuklarını arıyor.
  Kızlarına ulaşamayan Cansu Bal'ın annesi ve babası gözyaşları içinde kızlarının bulunmasını istedi. Baba Mehmet Bal, Cansu'nun çarşamba günü "Arkadaşıma gidiyorum" deyip evden çıktığını ve bir daha geri dönmediğini söyledi. Cansu'nun, Büşra ile ayrılmaz ikili olduğunu belirten Bal, "Onlar bize gelirdi, bizim çocuk da onlara giderdi. Bunlar Taksim'de arkadaş edinmişler. Bu arkadaşları ile telefonda görüşme yapmışlar. Bu görüşmeyi de küçük kardeşi duymuş. O arkadaşları ile yaptıkları görüşmede bir yerde buluşacaklarını söylemişler. Cansu, 'Büşra'ya gidiyorum' diyerek evden çıkmış. Ondan sonra kendisinden bir daha haber alamadık. Emniyete bilgi verdik. Savcılığa olayı bildirdik, onlar da araştırıyor. 4 gündür haber alamıyoruz. Hayatlarından endişe ediyoruz. Kaçırıldılar mı, ne oldu bilmiyoruz" ifadelerini kullandı.
  Çocuğundan haber alamadığı için perişan olan anne Aynur Bal ise, "Cansu, 'Büşra'lara gidiyorum' diyerek evden çıktı. Arkadaş ortamları pek iyi değildi. Cep telefonunu aradım ulaşamadım. İnternetten arkadaş edinmişler. Onlarla birlikte kayboldular diye düşünüyorum" dedi. Gözyaşları içinde kızına seslenen anne Bal, "Cansu beni seviyorsan, duyuyorsan evine dön. Çok perişan oldum, Cansu ne olursun dön evine. Haberini bekliyorum."

  -SON ZAMANLARDA KIZLARIN YAŞAM TARZLARI DEĞİŞMİŞ-
  Kaybolan diğer kız çocuğu Büşra Ertav'ın annesi Ayşe Ertav, kızının son iki ay içinde yaşam tarzında belirgin bir değişim olduğunu anlattı. Kızının çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirten anne Ertav, "Son aylarda tarzları ve tipleri değişti. Eşime de söyledim, 'Bu kızı takip edelim' diye. Çok fazla uzaklaşmasını istemiyordum bu çevreden, başına bir iş gelir diye. Benim kızım evin bir çocuğu. 7 yaşından bu yana onu sorumluluk sahibi biri olarak yetiştirdim. Arkadaşları ile bir yere gitse bile bana söylerdi. Gittiği yerden geç olmadan geri gelirdi. Böyle bir şey yapacağı aklıma bile gelmezdi. Sabah işe giderken öptüm onu. Çok fazla uzaklara gitmesin diye, 2 liradan fazla harçlık vermezdim ona."diye konuştu.
  Sokak sokak çocuğunu aradığını söyleyen gözü yaşlı anne, Büşra'ya şöyle seslendi: "Canımı koydum ortaya, bulana kadar aramaya devam edeceğim. Ne olur dön yavrum. Ben senin bir dediğini iki etmedim. Seni biri zorla alıkoyuyorsa, hemen bizi ara. Kimse senin saçının teline dokunamaz."
  Kızların kaybolduğu gün evde olduğunu söyleyen Büşra'nın babası Salih Ertav ise şunları söyledi: "Cansu bize geldi o gün. Kahvaltı yapacaktık. Cansu ile Büşra, 'Temizlik yapacağız' diye benim dışarıya çıkmamı istedi. Ben de dışarıda bir süre dolaştıktan sonra eve geldim. Eve geldiğimde ikisi de ortadan kaybolmuştu. Cansu ile Büşra arkadaştı. İnternetten tanıştıkları arkadaşları varmış. Son zamanlarda değişim olduğunu fark ettim çocuklarda" şeklinde konuştu.

  (CİHAN)

 2. #2
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  hımss Ce: 13-14 yaşında kaçtılar

  İzmir'de Bulundular  Bir Hafta Önce Bağcılar'daki Evlerinden Kaybolarak Ailelerini Telaşlandıran Kafadar İki Kız Arkadaş, İzmir'de Dolaşırken Polislere Kimlik Gösteremeyince Yakayı Ele Verdi.

  Bir hafta önce Bağcılar’daki evlerinden kaybolarak ailelerini telaşlandıran kafadar iki kız arkadaş, İzmir’de dolaşırken polislere kimlik gösteremeyince yakayı ele verdi. İstanbul Bağcılar’daki evlerinden 24 Haziran günü ayrılıp izlerini kaybettiren Büşra E. (13) ve (14) Cansu B. İzmir’in Buca İlçesi’nde polisler tarafından bulundu. Devriye gezen polisler, dün akşam saatlerinde Buca İlçesi’nde 3 erkekle 2 kızı gezerken görüp kimlik sordu. Üzerlerinden kimlik çıkmayan kızlardan şüphelenen polis onların kayıp Büşra E. ve Cansu B. olduğunu fark ederek 3 erkek arkadaşlarıyla Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. İki kızın, evden kaçtıktan sonra İstanbul’da E. adındaki arkadaşlarında kaldıkları ve dün saat 15.00’te otobüsle İzmir’e geldikleri belirlendi. İntenetten tanıştıkları G.T., M.A.E. ve Ö.Ç. adlı erkek arkadaşlarıyla buluşan iki kız bir kaç saat sonra polis tarafından bulundu. Doktor kontrolüne götürülürken rahat tavırlarıyla dikkat çeken Ertav ve Bal, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

  Ancak Ertav’ın, polislere, “Babam internette çok dolaşmama kızıp beni engelledi. Ben de bu durumdan sıkıldım. Ortam yapmak için Bal ile birlikte İzmir’deki arkadaşlarımızın yanına geldik” dediği ileri sürüldü. Ertav ve Bal, haber verilen ailelerine teslim edilecek. Kızların yanlarında bulunan G.T., M.A.E. ve Ö.Ç. adlı erkeklere savcının talimatına göre işlem yapılacak.
  Kızlar Emo* akımından
  BAĞCILAR’da doğalgaz tesisatçısı Mehmet Bal ve Aynur Bal’ın kızı Cansu ile inşaat işçisi Salih Ertav ve Ayşe Ertav’ın kızı Büşra, çocukluklarını birlikte geçirdi. Çok iyi arkadaş olan kızlar sık sık birbirlerinin evlerinde kalıyorlardı. Büşra, 24 Haziran günü “Cansu’ya gidiyorum” diye evden çıkmştı. Cansu da, “Büşra ile Bakırköy’e gidiyoruz” diye izin almıştı. Kızlardan o günden beri haber alamayan aileleri polise başvurmuştu. Cansu ve Büşra’nın aileleriyle dün görüşen İstanbul’un yeni Eminiyet Müdürü Hüseyin Çapkın, “Asayiş Müdürü’ne talimat verdim. Şehri fellik felik arayacaklar. Bu şehirde olduklarını tahmin ediyoruz. Bulacağımıza inanıyorum” demişti. * İngilizce “emotional” (duygusal) kelimesinin kısaltılmışı olan Emo, gençler arasında çok yaygın bir sosyal akım.

  haberler.com

 3. #3
  Demirbaş SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq Baktabul'un Çılgını SinemCiq - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  Npcn qeLcn Mi?
  Mesajlar
  544
  Blog Yazıları
  2
  Tecrübe Puanı
  15155491

  Tehlike Gençlerin yeni akımı: EMO

  Gençlerin yeni akımı: EMO


  Kayıplara karışan ve 7 gün sonra bulunan iki kızın emo denilen akımı takip ettikleri ortaya çıktı

  Vatan'ın haberine göre İstanbul’da evlerinden ayrılan ve 7 gün sonra İzmir’de bulunan 13 yaşındaki Büşra Ertav ve 14 yaşındaki Cansu Bal’ın emo denilen ’duygusal çocuklar’ akımını takip ettikleri ortaya çıktı.

  Büşra ile Cansu, İstanbul Bağcılar’da evlerinden ’Dolaşmaya gidiyoruz’diye çıktıktan sonra kayıplara karışınca büyük bir endişeye kapılan aileleri polise başvurmuştu. Tam bir hafta boyunca polisi ve Türkiye’yi ayağa kaldıran küçük kızlar, 7 gün sonra İzmir’de bulundu. Ailelerine teslim edildiklerinde verdikleri cevap, “Çok sıkılmıştık, bir delilik yaptık” oldu. Sadece yaptıkları ’delilik’le değil farklı kıyafetleri, kendilerine özgü tarzlarıyla da dikkatleri üzerine toplayan Büşra ile Cansu’nun ’emo’adı verilen bir akımı benimsedikleri ortaya çıkınca vakitlerinin çoğunu geçirdikleri Bakırköy Meydanı’na gittik ve arkadaşlarıyla konuştuk. İşte ’emo’ gençliğinin kendi dillerinden kendilerini ifade şekilleri...

  Emo sıkıldığın zaman kaçmaktır

  Figen M. -17 (Öğrenci)


  “Büşra ve Cansu da bizlere takılırlardı. Bakırköy’de sayımız normalde çok fazla. Sadece burada değil, İstiklal Caddesi’nde de buluştuğumuz oluyor. Kaçmalarının nedeni monotonluk olabilir. Çünkü emo ’Sıkıldığın zaman kaçmaktır’. Özgür olmaktır. Zaten monotonluktan sıkılanlar emoyu seçiyor.”

  Özgürlüğün diğer adı

  Demet A.-20 (İşsiz)


  “Ailem başlarda çok kızıyordu emo olmama. Ancak bence emo özgür bir yaşam tarzı. İstediğim gibi hareket edebiliyorum. Duygularıma daha fazla yakın oluyorum. Bu yüzde emo olmayı seçtim. Birçok arkadaşım var. Büşra ve Cansu’yu da tanıyorum. Onlar da emo ama daha çok yeniler. Daha çok internet ortamında, Yonja gibi sitelerde takılıyorlar. Bakırköy’e de sık sık geliyorlardı. Monotonluktan dolayı sıkılmışlardı. Bizler gibiydiler. Kaçtıklarına da şaşırmadım.”

  Monotonluktan kurtuluyorum

  Özge Doğan-17 (Öğrenci)


  “Emo olmamın nedeni kendimi özgür kılmak istediğimden kaynaklanıyor. Bu şekilde kendimi daha rahat ifade ediyorum. Ailemdeki monotonluktan kurtuluyorum. Her fırsatta arkadaşlarımla buluşuyorum. Saçlarımı ve giysilerimi özgürce seçiyorum. Piercing yapıyorum ve bu bence özgürlüğün simgesi. Böyle daha rahat hissediyorum kendimi.”

  Dileniyor ve buna ’sinyal’ diyoruz

  Kemal Tarık-20 (Öğrenci)

  “Aslında yavaş yavaş emoyu bırakmaya başladım. Çünkü artık sıkılıyorum. Belki de yaşım ilerlediği için öyle oluyorum. Benim için emo sıradan olmamak anlamına geliyor. Hem saçlar hem de kıyafetler farklılaşıyor. Babam emo olmama çok kızmıştı. Hatta dışarıya çıkmayayım diye para bile vermiyordu. Ben de dışarıda, caddelerde dileniyordum. Buna sinyal diyorduk. Yoldan geçen insanlardan para istiyorduk.”

  Bu benim aileme başkaldırım

  Dilara Acar-20 (İşsiz)

  “Emo aslında kendimi ifade etme biçimim. Monotonluktan kurtulmamı sağlıyor. Ben birkaç yıl önce ailemle aram bozulduğu için sürekli dışarıya çıkmaya başladım. Emo ile de böyle tanıştım. Bu bir bakıma başkaldırı gibi bir şey. Ailemle her çekişmem de iyice bu ortama adapte oluyordum.”

  Tek isteğim farklı olmak Ahmet Öz-19 (Öğrenci)

  “Emoyla tanışmam büyük bir rastlantıydı. Bir gün arkadaşlarımla Taksim’de oturuyorduk. Sonra emo olan birkaç kişiyle tanıştım ve onlara özendim. Ergenliğin çok büyük etkisi var belki de. Farklı olmak istiyorum, bunun için elimden geleni yapıyorum.”

  EMO NEDİR?

  ‘DUYGUSAL ÇOCUKLAR’

  Emo İngilizce duygusal anlamına gelen ’emotional’ kelimesinin kısaltması. Emo’lar olarak bilinen gençler farklı giyimleri ve konuşmalarıyla dikkat çekiyor. Saçlarını tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırmaları, spreyle kabartmaları, yüzlerine abartılı piercing takmaları, dövmeleri ve Converse ayakkabıları Emo’ların en belirgin özelliği. Emo’lar “Anethema” gibi heavy metalin bir türü olan death metal grupları dinliyor.

  EMO OLMANIN KURALLARI

  Emo olma kuralları Facebook paylaşım sitesindeki ’EMO kid Türkiye fan’ grubunda şu şekilde yer alıyor:

  - Kural 1: Hiç bir zaman yeni şeyler giyme.

  - Kural 2: Tişört ne kadar dar, sıkı o kadar iyi.

  - Kural 3: Saçlarınızı taramayı bırakın.

  - Kural 4: “Get up kids” (Kalkın çocuklar) yazılı bir CD gördünüz, alın!

  UZMANLAR NE DİYOR?

  Ergenlik çağının farklılık arayışı


  Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sait Uluç: “Emo denilen gruplar daha çok duygusal gruplar. Ergenlik döneminde çocukların, gençlerin bir kimliğe ihtiyaçları oluyor. Civciv yumurtadan çıkar kabuğunu beğenmez gibi bir durum var ortada. Ancak ergenlik bitince emo’dan uzaklaşılıyor. Emo akımındaki gençler tek bir üniforma giymiş gibiler. Sıra dışı olmaya çalışıyorlar. Saçlarıyla, giyinişleriyle bunu ifade ediyorlar.”

  Aileler anlayışlı olmalı

  Sakarya Üniversitesi’nden Sosyolog Yard. Doç. Dr. Cüneyt Birkök: “Tüm toplumlarda ergenlik çağındaki çocuklar kimlik arayışlarına girer. Yeni şeyler üretmeye çalışırlar. Önemli olan toplumun bu tür durumları kontrol altında tutabilmesi. Gençlerin bu tür akımlara tehlikeli boyutlara varmadıkça ilgi duymaları kötü değildir. Sonuçta bu bir arayış ve aile de, eğitim merkezleri de bu çocuklara yardım etmeli. Aileler anlayışlı olmalı, fazla baskı yapmamalı.


  Hürriyet..

 4. #4
  VIP "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını "SenSiziM" Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  May 2009
  Bulunduğu Yer
  "aşkın en çıkmaz sokağında..."
  Mesajlar
  4.496
  Blog Yazıları
  33
  Tecrübe Puanı
  107374662

  Tanımlı Ce: Gençlerin yeni akımı: EMO

  benim zevklerimle pek uyuşmuyo bu emoluk çok farklı geliyo
  paylaşım için sağol ciciş

 5. #5
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: 13-14 yaşında kaçtılar

  konular birlestirildi..

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. 19 KM ile vurdular, 174 KM ile kaçtılar!
  By tonton68 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-17-2011, 23:00
 2. Libya'dan tekne ile Datça'ya kaçtılar
  By KinSize in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-25-2011, 16:49
 3. 14 yaşında evden kaçtılar
  By HaZzAL in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-03-2009, 10:33
 4. 5 milyon YTL toplayıp kaçtılar
  By DarkNess in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-13-2008, 16:23
 5. Askeri görünce kaçtılar
  By hayalet_0312 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 10-29-2007, 20:27

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375