Koca Evine 6 Ay Yaklaşması Yasak


Kocasını Aldatmakla Suçlanan İki Çocuklu Kadın, Boşanmanın Ardından Tehdit Telefonu Açınca Mahkeme Eve 6 Ay Süreyle Yaklaşmama Cezası Verdi.

Kocasını aldatmakla suçlanan iki çocuklu kadın, boşanmanın ardından tehdit telefonu açınca mahkeme eve 6 ay süreyle yaklaşmama cezası verdi. MANİSA’daki yerel bir gazetenin sahibi olan İsmail A. (47), 22 yıllık eşi 2 çocuk annesi Sevda A.’nın (41) internette chat’leştiği bir erkekle kendisini aldattığını öne sürerek boşanma davası açtı. Koca dilekçesinde, “Eşim beni aldatıyor. Kendisi sabaha kadar MSN’de yazıştığı için, oğlum ve kızımla ilgilenmiyor. Ortak hesabımızda bulunan 50 bin doları benden habersiz Çekerek evi terk etti” diyerek 100 bin TL tazminat ile çocuklarının velayetini istedi. Bir hastanenin mutfağında çalışan ve kocasının iddialarının asılsız olduğunu öne süren Sevda A. ise, “Asıl o beni aldatıyor” diye ifade verip, boşanmak için 20 bin TL tazminat istedi.
Velayet de babaya verildi İzmir 13’üncü Aile Mahkemesi, çifti 3 ay önce boşadı. Hâkim, kusurlu bulduğu kadının eşine bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi ve çocuklarının velayetini de babaya aldı. İddiaya göre Sevda A., boşanmanın ardından telefonla eski eşini tehdit etti. Bunun üzerine İsmail A., İzmir 12’nci Aile Mahkemesi’ne başvurup, ‘Ailenin Korunması Kanunu’ndan yararlanmak istedi. Mahkeme, kadının 6 ay süreyle eve yaklaşmamasına karar verdi. Sevda A., karara uymaması halinde tutuklanarak cezaevine konulacak.haberler