Çanakkale'de, Edirne il sınırından Gelibolu'ya kadar olan bölünmüş yolun temeli atıldı.

Vali Abdülkadir Atalık, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Çanakkale ile Edirne il sınırı Korudağ mevkisinden başlayan ve Gelibolu'ya kadar olan 44 kilometre bölünmüş yolun 33 milyon 415 bin TL'ye mal olacağını bildirdi.

Temeli atılan bölünmüş yolun 500 günde tamamlanacağını anlatan Atalık, 2003 yılı itibariyle kentte yapılan bölünmüş yol uzunluğunun 5 kilometre olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Şu anda dört ayrı bölünmüş yol yapım çalışması devam ediyor. Bunlardan birisi 44 kilometre uzunluğundaki geçen yıl ihale edilen bu yoldur. İkinci yol 113 kilometrelik Çanakkale-Biga arasındaki bölünmüş yol yapım çalışmasıdır. Bu yolları önümüzdeki yıl sonuna kadar bitirmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca İzmir ve Çan hattı var. Önümüzdeki yıl temelini attığımız bu yol ile Biga yolunun bitmesiyle Çanakkale'deki bölünmüş yol uzunluğu 160 kilometreyi aşacak.”

Törende daha sonra, Vali Atalık, Ak Parti Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku ile Gelibolu Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar 44 kilometrelik duble yolun temelini attı.

Kaynak:Hürriyet