Tabutu Kapıdan Geçmeyince


Eskişehir'de Kimya Mühendisi 55 Yaşındaki Emin Tamer Şahin Evinde Öldü. 180 Kilo Ağırlığında Olan Emin Tamer Şahin'in Cesedi Bir Tabuta Konularak 4'üncü Kat Penceresinden Vinçle İndirildi. Şahin'in Ölmeden 8 Saat Önce Evinde Yüzüstü Yere Düştüğü, Ambulansla Hastaneye Kaldırılmayı Kabul Etmediği Belirtildi.

Eskişehir'de kimya mühendisi 55 yaşındaki Emin Tamer Şahin evinde öldü. 180 kilo ağırlığında olan Emin Tamer Şahin'in cesedi bir tabuta konularak 4'üncü kat penceresinden vinçle indirildi. Şahin'in ölmeden 8 saat önce evinde yüzüstü yere düştüğü, ambulansla hastaneye kaldırılmayı kabul etmediği belirtildi. Kendisi gibi şizofren hastası olan 58 yaşındaki İsmail Tamer Gülündağ ile birlikte 5 katlı apartmanın 4'üncü katında kalan Emin Tamer Şahin, dün 17.00 sıralarında evinin salonunda yüzüstü yere düştü. Komşuları, burnu kanayan Şahin'in tedavi edilmesi için 112'yi aradı.

Eve gelen 112 ambulansında görevli sağlık ekibi bekar olan Emin Tamer Şahin'e müdahalede bulundu ve hastaneye götürmek istedi. 180 kilo ağırlığında olan Şahin’in merdivenlerden yürüyerek inecek durumda olmadığını belirten yakınları, hastaneye götürülmesi için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yardım istedi. Gelen itfaiye ekipleri, sokaktaki elektrik telleri nedeniyle araçlarından merdiven uzatılmasının olanaksız olduğunu bildirdi. Emin Tamer Şahin de 112 sağlık görevlilerine “Hasta hakları var. Ben kesinlikle hastaneye gitmek istemiyorum” dedi. Sağlık görevlileri Şahin’e hastaneye gitmek istemediğini belirten tutanağı imzalattıktan sonra evden ayrıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu olan, 1978 yılında üniversitelerarası güreş şampiyonasında Türkiye birinciliğini kazanan ve Kızılay'a 55 kez kan bağışında bulunduğu belirtilen Emin Tamer Şahin, saat 01.00 sıralarında öldü. Şeker, yüksek tansiyon ve solunum yetmezliği hastalıklarının da bulunduğu bildirilen Emin Tamer Şahin’in yapılan doktor kontrolünde solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdiği belirtildi. Ölen Emin Tamer Şahin'in 4’üncü katta bulunan cesedinin indirilmesi için yakınları özel bir vinç kiraladı. Tabuta konulup halatla etrafı bağlanan Şahin'in cesedi vinçle 4'üncü kat penceresinden indirildi. Tabut daha sonra yaklaşık 10 kişi tarafından kaldırılarak cenaze aracına konuldu. Şahin’in cenazesi toprağa verilmek üzere yakınları tarafından Isparta’nın Senirkent İlçesi'ne götürüldü.haberler