2009 ÖSS ikincisi sonuca şaşkın
Öğrenci Seçme Sınavında (ÖSS) sözel-1 ve eşit ağırlık-1 türünde Türkiye ikincisi olan Semih Uçarı, bu kadar büyük bir başarıyı beklemediğini söyledi.

Uçarı, bir dershanede gazetecilere yaptığı açıklamada, uzun süreli ve disiplinli bir çalışma sonucunda başarıya ulaştığını belirterek, başarıyı elde etmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Okuldaki sınavlarda da başarılı olduğunu ifade eden Uçarı, ''Nasip meselesi işte. Kazandım. Bu kadar büyük bir başarıyı açıkçası beklemiyordum. Bilkent veya Fatih üniversitelerinden birini düşünmekteyim. Bölüm olarak da elektrik elektronik veya bilgisayar mühendisliğini düşünüyorum'' dedi.

BİRİNCİNİN AİLESİNDE SEVİNÇ
Sözel-1 ve Eşit Ağırlık-1 türünde Türkiye birincisi ve Sayısal-1'de de ikinci olan Mustafa Öztürk'ün babası Mehmet Öztürk, AA muhabirine, oğlunun insanlığa, topluma ve milletine hayırlı bir evlat olarak yeniden mücadelesine devam etmesini dilediğini söyledi.

Böyle bir başarıyı kendisinden beklediklerini ifade eden Öztürk, ''Oldukça mutlu olduk ve sevindik. Herkese hayırlı, uğurlu olsun. Tüm çocuklar başarılı olsun isteriz'' dedi.

Başarılı öğrencinin annesi Firdevs Öztürk de oğluyla gurur duyduğunu belirterek, ''Ben şu anda oğlumdan daha heyecanlıyım. Oğlum derslerine çok çalışıyordu. Gece 11'de kalkar, sabaha kadar ders çalışırdı. Emeğinin karşılığını aldı'' diye konuştu.

Ağabey Abdullah Öztürk ise ''Hak ettiği bir başarıydı. Disiplinli ve düzenli çalıştı. Başarısında bunun katkısı olduğuna inanıyorum. Bir gün olsun, 'artık yeter, buraya kadar' dediğine şahit olmadım. Sürekli istekli ve heyecanlıydı'' dedi.

haberaktuel.com