25 Yıl Yetmedi 30 Yıl Hapsi İstendi

Bursa’da 14 yaşındaki B.Ç.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Hüseyin Üzmez, dün 8’inci kez 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı.Üzmez’in avukatları, B.Ç. hakkında İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu’nca verilen raporun, oy birliği ile olmadığı için şaibe taşıdığını iddia ederek, B.Ç.’nin özel bir kurul tarafından muayene edilip yeni bir rapor hazırlanmasını istedi.

Üzmez Sinirlendi

Mahkeme bu talebi kabul etmedi. Sinirli bir şekilde ayağa kalkan Hüseyin Üzmez, “Asıl mağdur olan benim. Beni dinlemeyecek misiniz? Benim tutukluluğum kalktı mı? Yoksa kalkmadı mı?” diye sordu. Hakim “Avukatların savunmanı yapıyor” dedi. Üzmez’in, “Ben avukatlarımın savunmalarını dinlemiyorum. Benim eşim evde yalnız kaldı. Genç eşim üç defa intihara teşebbüs etti. Cezaevinde yatan benim. Tahliyeme karar verildi mi verilmedi mi? Efendim benim derdim. Yani Arabın derdi ‘Kırmızı pabuç” sözleri üzerine hakim, “Daha oraya gelmedik” yanıtını verdi.

Tahliye Yok

Savcı, Üzmez hakkında, B.Ç.’ye iki kez cinsel istismarda bulunduğu için ayrı ayrı 15’er yıldan toplam 30 yıla kadar hapis cezası, B.Ç.’nin annesinin ise beraatini istedi. Üzmez için daha önce 25 yıl hapis cezası isteniyordu. Savcının mütalaasının ardından Üzmez, “Ben utanıyorum, yerin dibine giriyorum. Öyle bir şey olmamıştır. Kız beni dedesi gibi sayıyor. Tahliyemi talep ediyorum” dedi. Mahkeme heyeti esasa ilişkin savunma taleplerini göz önüne alarak duruşmayı 16 Eylül gününe ertelerken, sanığın tutukluluk durumunun devamına karar verdi.


. . .

hurriyet.com.tr