Erzurum’da, tekerlekli kayak (roller ski) milli takım sporcularından 105 yaşındaki Kübra Tosun, Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde antrenman yaparken park halindeki römorka çarparak hayatını kaybetti.

Spor camiasını yaralayan kaza, pazartesi günü 11.30 sıralarında meydana geldi. Atatürk Üniversitesi’nde lojmanların bulunduğu kesimde tekerlekli kayakla, başına kask takmadan iki kız arkadaşıyla birlikte antrenman yapan Palandöken Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Kübra Tosun, park halindeki traktörün römorkuna arkadan çarptı. Dikkatsizlik sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanan ve iç kanama geçiren genç kız, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. 2-15 Temmuz tarihleri arasında Bolu’daki Milli Takım Kampı’na katılan Kübra Polat’ın cenazesi Söğütlü Köyü’nde toprağa verildi.
Çok sıkı çalışıyordu
Palandöken Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müdürü Yavuz Kali de, Kübra Polat’ın milli sporcu olduğunu belirterek, “Başarılı öğrencilerimizden biriydi. Gelecekte milli takımda büyük başarılara imza atmasını bekliyorduk” dedi.
Gelecek vaat ediyordu
Sporcularını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar da şöyle dedi: “Kübra geçen haziranda tekerlekli kayak Türkiye Kupası’nda yıldızlar dördüncüsü oldu. Geçen mart ayında Kayseri’de yapılan Türkiye Mukavemet Yarışları’nda takım halinde Türkiye ikincisi oldular. Kübra gelecek vaat eden bir sporcuydu.”
İnşaat nedeniyle orada çalışmıştı
Kübra Tosun’un şoför babası Hikmet Tosun (45), şunları söyledi: “Bolu’daki Milli Takım Kampı’na katılmıştı. Yeni kamptan döndü. Kamptan so nra izin vermişlerdi ama o daha başarılı olmak için antrenmanlarına ara vermek istemiyordu. Daha önceleri Cemal Gürsel Spor Salonu yanındaki tartan pistte çalışıyorlardı. İnşaat nedeniyle Atatürk Üniversitesi’ne çalışmaya gittiler. Hastaneye gittiğimizde hayata veda etmişti. İhmal var mı bilemem ama ölüm Allah’ın emri.”DHA