Düğün yapamadan hayata veda ettilerOtomobilde can veren Karael ailesi düğünden dönüyordu. Diğer araçta ise düğün için gün sayılıyordu...

TEM Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde can veren Karael ailesi düğünden dönüyordu. Aileden geriye 4 yaşındaki Merve kaldı. Diğer otomobilde yaşamını yitiren genç iş kadını ve nişanlısı ise düğün için gün sayıyordu.

Alınan bilgiye göre, Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Damlama mevkisinde, Pozantı istikametinden gelen 33 NZ 404 ve 57 DF 767 plakalı otomobiller, aynı yönde ilerleyen 38 FS 013 ve 38 ST 340 plakalı kamyonlara çarptı.

Kazada, otomobillerdeki 8 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Ağır yaralanan 2 kişiden birisi de hastaneye kaldırılırken öldü. Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralının bir çocuk olduğu belirtildi.

Kaza nedeniyle trafiğe kapatılan TEM Otoyolu'nun Mersin istikametinde yolu trafiğe açma çalışmaları sürüyor. Kazayla ilgili edinilen ilk bilgilerde bir kamyonla 2 otomobilin çarpıştığı, 5 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edilmişti.

SADECE MERVE KURTULDU
Kazanın ardından ulaşıma kapanan TEM Otoyolu'nun Mersin istikametine yeniden geçiş verilmeye başlandı. Kazada yaralanarak Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesine kaldırılan çocuğun Merve Karael (4) olduğu tespit edildi. Olay yerinde 8, 1 kişinin de hastaneye kaldırılırken öldüğü kazada, 70. Yıl Devlet Hastanesi morgundaki cesetlerin Sedef, Hikmet, Zeynep ve Levent Karael'e ait olduğu öğrenildi.

DÜĞÜNDEN DÖNÜYORLARDI
Kazada yaşamını yitiren Karael ailesinin Çorum'dan düğünden döndükleri öğrenildi. Kazada, 33 NZ 404 plakalı otomobilde ölenlerin ise sürücü Hikmet Karael (44), eşi Zeynep (35) ile çocukları Levent (17) ve Sedef Karael (11) olduğu belirlendi. Aynı araçta bulunan ailenin en küçük çocuğu Merve Karael'in (4) ise Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesinde tedavisi sürüyor.

Karael ailesinin, Zeynep Karael'in Çorum'da bulunan kardeşi Ramazan Yaman'ın düğün törenine katıldıkları ve dönüş yolunda kazaya karıştıkları öğrenildi.

57 DF 767 plakalı otomobilde hayatlarını kaybedenlerin sürücü Ömer Kara (53) ile yanında bulunan Nuray Kara (53), Yeliz Duru (32) ve Lübnan Uyruklu Emine Cemani (62) ve Bilal Sıdanı (37) olduğu tespit edildi.

TOPRAĞA VERİLDİLER
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve Tarsus'ta yaşayan Hikmet Karael (44), eşi Zeynep (35) ile çocukları Levent (17) ve Sedef Karael'in (11) cenazeleri, 70. Yıl Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınarak Tarsus Şehir mezarlığına getirildi. Mezarlıkta gözyaşları arasında yan yana toprağa verilen Karael ailesinin fenalık geçiren yakınlarını, hemşire ve güvenlik görevlileri sakinleştirmeye çalıştı. Bu arada, kazadan yaralı olarak kurtulan Merve Karael (4) ise ailesini kaybettiğinden habersiz Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesinde tedavi görüyor.

Karael ailesinin, Zeynep Karael'in Çorum'da bulunan kardeşi Ramazan Yaman'ın düğün törenine katıldığı ve dönüş yolunda kazaya karıştıkları öğrenildi. Tarsus'un Mithatpaşa Mahallesi 2828 Sokak'ta oturan Hikmet Karael yönetimindeki 33 NZ 404 plakalı otomobil, sıkça kazaların yaşandığı ve bölgede ''ölüm yolu'' olarak adlandırılan Damlama mevkisinde, önünde seyreden Kadir Ekinci (29) yönetimindeki 38 ST 340 plakalı kamyona çarptı. Bu sırada arkadan gelen Ramazan Demirci (43) yönetimindeki 38 FS 013 plakalı kargo kamyonu da Ömer Kara idaresindeki 57 DF 767 plakalı otomobile çarptı.

DÜĞÜN YAPAMADAN ÖLDÜLER
Öte yandan, aynı kazada, Ömer Kara'nın kullandığı otomobilde ise sürücünün yanı sıra Nuran Kara (53) ve Yeliz Duru (32) ile Lübnan uyruklu Amne Joumana Merhı (62) ve Bilal Sıdanı (37) hayatını kaybetmişti.

Yeliz Duru'nun Mersin Deniz Ticaret Odası üyesi olduğu, lojistik firmasının bulunduğu ve aynı kazada ölen Lübnan uyruklu Bilal Sıdanı ile nişanlı olduğu öğrenildi.

Çiftin, Yeliz Duru'nun Sinop'taki anne ve babasının elini öpmeye gittikleri, 1 Ağustosta Mersin'de gerçekleştirilecek düğün törenlerinin hazırlıklarını yaptıkları ve kaza geçirdikleri araçta gelinliğinin de bulunduğu belirtildi.

haberaktuel.com