Rap Star yarışması çocukları sömürüyorRTÜK Başkanvekili Yerlikaya, ‘’Rap Star’’ adlı yarışma programında küçük çocukların ‘’Sömürüldüğünü’’ öne sürdü. Ancak RTÜK cezaya gerek görmedi.

RTÜK, STAR TV'de yayınlanan ''Rap Star'' adlı yarışma programında küçük çocukların ''Sömürüldüğü'' iddiasını haklı bulmadı ve kanala cezaya gerek görmedi.

Ancak RTÜK Başkanvekili İlhan Yerlikaya, bu karara muhalif kaldı. Yerlikaya yazdığı muhalefet şerhinde, ''Türkiye'nin de taraf olduğu BM Çocuk Hakları sözleşmesinde çocuğa zarar verebilecek her türlü sömürüye karşı çocuğu koruma yükümlülüğü'' bulunduğunu belirtti.

Yerlikaya, ''Çocukların fiziksel, duygusal istismarı ya da çocuk emeğinin sömürüsü yasaktır. Bu yayın, kadınlara, güçsüzlere, özürlülere ve çocuklara karşı şiddetin ve ayrımcılığın teşvik edilmemesi ilkesine aykırıdır'' dedi. Ancak RTÜK oy çokluğu ile cezaya gerek görmedi. Sunuculuğunu Öykü Serter'in üstlendiği Rapstar'da, jüri koltuğunda, rap müzik sanatçısı Ceza, DJ Funky–C ve sanatçı Sibel Tüzün yapmıştı.

GAZETEPORT


konu doğru yerde mi biLmiyorm