Mahalle maçında kavga: 3 ölü 25 yaralı!Batman'da 2 roman aile arasında çocukların top tartışması yüzünden çıktığı bildirilen silahlı çatışmada kan aktı!

Batman'da 2 roman aile arasında çocukların top tartışması yüzünden çıktığı bildirilen ve 3 kişinin hayatını kaybettiği silahlı çatışmada 25 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Yaralılar Batmandaki hastanelere kaldırılırken, polis mahallede geniş güvenlik önlemleri aldı. Batman'da Çingene ailelerin çoğunlukta olduğu Seyitler Mahallesinde iki çingene ailesinin çocukları arasında top yüzünden kavga çıktı. Büyüklerin olaya müdahil olmasıyla büyüyen kavga sonrasında taraflar evlerinde bulundurdukları pompalı tüfeklerle bir birlerine ateş açtı.

Çıkan silahlı kavgada Kerem Günel (35) ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybederken 25 kişi de yaralandı.Yaralılar Batman'daki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis ekipleri, olayın yaşandığı seyitler mahallesinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Olayla ilgili çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Batman'da iki aile arasında çıkan silahlı kavgada ölü sayısı 3'e yükseldi.

Edinilen bilgiye göre, Seyitler Mahallesinde çocuklar arasında ''top oynama meselesi'' yüzünden çıkan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği kavgada, yaralanan 25 kişiden Ekrem Gezici de yaşamını yitirdi.

Pompalı tüfeklerin kullanıldığı kavgada ölen, ancak kimliği belirlenemeyen kişinin Refik Günel olduğu bildirildi. Olayda Kerem Günel (25) de hayatını kaybetmişti.

Yaralılardan durumları ağır olan Ekrem, Cüneyt ve Seval Gezici, Diyarbakır'daki hastanelere sevk edildi. Diğer yaralıların tedavileri ise Batman'daki hastanelerde sürüyor.

Polisin mahallede aldığı geniş güvenlik önlemleri de devam sürüyor.

haberaktuel.com