Rafting botunda nikah kıyıldıRize'nin Ardeşen ilçesinde evlenmeye karar veren çift, nikah töreni için ilginç bir mekan seçti. Fırtına Deresi üzerindeki bir raftingi botunda nikah töreni düzenleyen çift, imzaların atılmasının ardından, rafting yaptı.

Fırtına Deresi'nde, Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü'nce balonlarla süslenen rafting botunda gerçekleştirilen nikaha, gelin Elif Akagündü ve damat Cavit Kesimal'in şahitleri, iki raftingci ile ilçeye bağlı Şenyamaç Köyü Muhtarı Dursun Ali Kesimal katıldı.

Fırtına Deresi'ne açılan botta, muhtar Kesimal'ın kıydırdığı nikahı, gelin ve damadın yakınları, dere kenarından izledi.

Nikahın kıyılmasının ardından genç çift, raftingciler eşliğinde kısa süreli rafting yaptı.

Damat Cavit Kesimal, rafting botunda nikah töreni düzenleme fikrinin eşine ait olduğunu belirterek, ''Eşim, herkesin farklı şekillerde nikah töreni gerçekleştirdiklerini, bazılarının su altında, bazılarının ise gökyüzünde nikah kıydıklarını anlattı. Bunun üzerine düşünüp, biz de rafting botunda nikah töreni düzenlemeye karar verdik'' dedi.

Elif Kesimal ise nikah töreninin çok heyecanlı geçtiğini ifade ederek, ''Denemek isteyen çiftlere öneririz'' diye konuştu.

haberaktuel.com