Vatandaş soluğu havuzda alıyorHavaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi Salihli ilçesinde bulunan yüzme havuzlara ilgiyi artırdı.

Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi Salihli ilçesinde bulunan yüzme havuzlara ilgiyi artırdı.

Salihli'nin tek yarı olimpik havuzu olan Yüzme İhtisas Spor Kulübü Sosyal Tesisleri'nde her gün yüzlerce insan sağlıklı, hijyenik ve eğlenceli bir ortamda aşırı sıcaklara meydan okuyarak serinlemenin ve eğlencenin tadını çıkarıyor. Bu yıl ekonomik kriz nedeniyle denize gidemeyen vatandaşlar yüzme keyfini de bu havuzda çıkarıyor.

Konu hakkında bilgi veren Salihli Yüzme İhtisas Spor Kulübü Başkanı Adnan Türkay, “Mevsim normalinin üzerinde seyreden bu hava şartlarında havuzumuza Kula, Alaşehir, Turgutlu ve Ahmetli'den gelen vatandaşlarımıza da en iyi hizmeti vermekteyiz.

Havuzlarımızın temizliği ve hijyenliği Salihli Grup Sağlık Başkanlığı ile Salihli Belediyesi'nin sağlık birimleri tarafından devamlı olarak denetlenmektedir. İlçemize yüzme sporunu sevdirmek ve öğretmek amacıyla açtığımız yüzme kurslarında 220 öğrencimiz yüzme kursu eğitimi aldı. Sosyal alanda da Ramazan ayında tesislerimizde bin yoksul vatandaşımıza iftar yemeği vererek, 10 çocuğumuzu da sünnet ettireceğiz” dedi.

haberaktuel.com