Gaziosmanpaşa'da, kıskançlık yüzünden geçimsizlik yaşadıkları iddia edilen karı-koca arasındaki kavga kanlı bitti.

Hulusi Köse, 3 çocuğunun gözü önünde eşini öldürdükten sonra aracıyla kayıplara karıştı.

Olay, Bağlarbaşı Caddesi 241 numaralı apartmanda sabah saatlerinde meydana geldi. 5 ay önce ikinci eşi Ayşe Köse (35) ve ondan olan 3 çocuğunu da yanına alan Hulusi Köse (52), memleketi Erzurum'a gitti.
Erzurum'da kendisine kalan miras sorununu çözen ve bir süre kalan Köse ailesi daha sonra tekrar İstanbul'a dönmeye karar verdi. Köse ailesi dün gece Gaziosmanpaşa'da Hulusi Köse'nin ölen eşinden olan büyük oğlu Ümit'le birlikte kaldıkları eve geldi.
Hulusi Köse'nin aşırı kıskançlığı sebebiyle sürekli kavga ettikleri iddia edilen çift, sabah yine tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine silahını çeken Hulusi Köse, kendisini aldatığını düşündüğü eşini kalbinden silahla vurdu. Genç kadın, çocukları 12 yaşındaki Muhammet, 10 yaşındaki Melek ve 7 yaşındaki Cansu'nun gözleri önünde yere yığıldı. Köse cinayetin ardından evden çıkıp aracıyla kaçtı. Silah sesiyle irkilen ev sakinleri hemen ambulans çağırdı ancak Ayşe Köse olay yerinde hayatını kaybetti.

25 D 0148 plakalı beyaz minibüsle kaçan Hulusi Köse'yi yakalamak için polis tüm İstanbul'da çalışma başlattı. Olay anında evde Köse'nin büyük oğlu, gelini ve torunlarının yanı sıra Ayşe Köse'den olan 3 küçük çocuğunun da olduğu öğrenildi.

Ayşe Köse'nin cesedi incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis yaptığı çalışma neticesinde olaydan yaklaşık 3 saat sonra Köse'nin aracını Fatih Edirnekapı'da terk halde buldu.

Köse'nin yakınları şahsın ölen eşini de aşırı derecede kıskandığını ve Ayşe Köse'yle evlendikten sonra da bu durumun devam ettiğini söyledi. Komşuları ailenin içine kapanık olduğunu ve Erzurum'a gitmeden önce kimseyle görüşmediklerini söyledi.
internethaber.com