Mesajını attı 6. kattan atladı
Manisa’da iki gündür evine gitmeyen 17 yaşındaki Seda, ailesine 'Hakkınızı helal edin' mesajını bıraktıktan sonra kız arkadaşının 6. katındaki evinden kendisini attı.

Manisa'nın Akmescid Mahallesinde oturan ve abisinin kendisini Özgür isimli erkek arkadaşıyla birlikte görmesi üzerine korkudan iki gündür evine gitmediği öğrenilen 17 yaşındaki Seda Zorovalı, Adakale mahallesi Murat caddesi 31 nolu apartmanın 6. katında oturan kız arkadaşı İlknur Cambaz'ın evinden atlayarak intihar etti. Ağır yaralı olarak Manisa Devlet Hastanesine kaldırılarak ameliyata alındı. Doktorlar genç kızın hayati durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti.

Manisa merkezde 16.15'de meydana gelen intihar girişimi olayı öncesinde Seda Zorovalı'nın erkek arkadaşı Özgür'ün cep telefonuna “Hakkı helal et” diye mesaj bıraktığı hemen ardından ailesine yönelik ise “Hakkınızı helal edin” diye kısa yazılı bir not bıraktığı belirtildi. Polis, Seda Zorovalı'nın intihar girişimine iten nedenin ise genç kızın olaydan iki gün önce abisinin kendisini erkek arkadaşı ile birlikte gördüğü bu yüzden de iki gündür oturduğu evine gidemediği kız arkadaşından kaldığını belirtti.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Zorovalı'nın ise intihar girişimini kız arkadaşının birlikte konuşmakta oldukları odadan mutfağa gittiği sırada gerçekleştirdiği öğrenildi.

Polis, genç kızın ailesine ve yakınları ulaşarak olayı bildirirken öte yanda olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
Öte yandan hastaneye kaldırılan genç kızın ise doktorlara 'Atlamadım, düştüm” dediği öğrenildi.

HABER7