+ Konu Cevapla
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Yalçın Küçük'ten Atatürk'e ağır hakaretler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Yalçın Küçük'ten Atatürk'e ağır hakaretler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  opss Yalçın Küçük'ten Atatürk'e ağır hakaretler

  Ergenekon'un 3. iddianamesinde, yazar Yalçın Küçük'ün yazdığı bir çok kitabında Atatürk'e hakaret içeren cümlelere yer verdiği belirtildi. Atatürk'ü Amerikan mandasını kabul etmekle suçlayan Küçük'ün döneminde yaptığı katliamlarla ünlenmiş Rus Çarı 4. İvan'a (Müthiş İvan) benzettiği ortaya çıktı.  Emperyalist Türkiye kitabında Atatürk'ü herkesi kendine düşman olarak gören despot bir lider olmakla suçlayan Küçük'ün, "Mustafa Kemal 'i hiçbir romancı ya da yönetmenin sevimli yapabileceğine ihtimal vermiyorum. En gerçekçi ***** müthiş İvan'ın başarısız bir kopyası olabilir." şeklindeki ifadeleri iddianamede yer aldı.
  Ergenekon soruşturması kapsamında kabul edilen 3. İddianamede yazar Yalçın Küçük'ün kitaplarından bazı bölümler yer alıyor. İddianamede Yalçın Küçük'ün kitaplarında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret içeren birçok yazıyı kaleme aldığı belirtiliyor.
  İddianamede, Yalçın Küçük'ün 'Emperyalist Türkiye' isimli kitabında Sivas Kongresi'ne ilişkin kaleme aldığı bölümler de yer alıyor. Yalçın Küçük'e kitabında yer verdiği Atatürk'ün Türk ordusu içinde İngiliz politikasını temsil ettiği ve İngilizlerin kendisine karşı direnen Altıncı Ordu Komutanı Ali İhsan Sabis'i görevden alarak yerine Mustafa Kemal'i atamak istedikleri yönündeki iddiaları Küçük'e ifadesinde soruluyor. Küçük ayrıca, aynı kitapta Atatürk'ü Sivas Kongresi'nde Amerikan Mandacılığı'na savunmakla da suçlamış.
  Küçük'ün kitabında Atatürk'ü Sivas Kongresi'nde Amerikan mandacığılı ile suçladığı bölümler ise şu şekilde yer aldı: "Kemal, çok küçük istisnadan birisidir ve ordu içinde İngiliz politikasını temsil ediyor. Bu o kadar öyle ki...Londra bu dönemde, bu bölgede, en büyük tehlike olarak birbiriyle iç içe saydığı Bolşeviklikle ittihatçılığı görüyor. Kemal paşa bunlara karşı bir misyonla ve gayet açık olarak büyük Biritanya işgal kuvvetlerinden vize alarak gidiyor.... İngilizlerin kendilerine karşı direnen Altıncı Ordu Kumandanı Ali İhsan Sabis'i görevden alarak yerine Mustafa Kemal'i atamak istedikleri belgelerle kesindir. Pek çok seçkin insanın mandacı oldukları da kesindir... Sivas kongresinin oy birliğiyle Mustafa Kemal'in de oyuyla, Amerikan mandasını isteme kararı aldığı da kesindir... Sivas 'ta Mustafa Kemal dahil kurtuluşun vekaletini Amerika'ya verme kararı alıyorlar. Kutlu olsun... Çankaya arşivleri açıldığında, Türkiye Üzerine Tezler dizisinin beşinci kitabındakine benzer bir Mustafa Kemal'in ortaya çıkacağına inanıyorum. Kendine güveni olmayan, kıstırılmışlık kompleksi içinde, kuvvetlinin önünde başını eğen, hep bir koalisyondan diğerine kayan, gücünden emin olduğu zaman eski koalisyon ortaklarına son derece acımasız bir Mustafa Kemal çıkacaktır. Bundan kuşku duymuyorum. Biz, Kemalist Cumhuriyet bitmiştir diyoruz."  -YALÇIN KÜÇÜK'TEN ATATÜRK'E MÜTHİŞ İVAN BENZETMESİ" -
  Kitabında Atatürk'ü yaptığı katliamlarla ünlenen Rus Çarı 4. İvan'a (Müthiş İvan) benzettiği belirtilen iddianamede, Küçük'ün kitabındaki şu ifadelerine yer veriliyor: "Emperyalist Türkiye kitabı incelendiğinde; 'eğer bir kimse Mustafa Kemal'i sevecen gösterirse, bir başkasının filmini yapmış olur. Mustafa Kemal, çok vesveseli, kompleksi içinde yaşayan, sevgisiz bir insandır. Annesini sevmez. Annesinin cenazesine gitmiyor. Sevgisiz ve acımasızdır. Maliye Nazır'ı Mehmet Cavit'i astırdığı akşam, bir balo düzenlemeye dikkat ediyor. Sevgiyi bilmeyen, acımayı bilmeyen, kimseye güvenmeyen, herkesi kendine karşı komplo hazırlayıcısı olarak gören, bir aydınlanmamacı despot olan Mustafa Kemal 'i hiçbir romancı ya da yönetmenin sevimli yapabileceğine ihtimal vermiyorum. En gerçekçi ***** Müthiş İvan'ın başarısız bir kopyası olabilir."
  Atatürk'ü ve Cumhuriyeti aşağılamak ve küçük göstermekle suçlanan Küçük'ün ifadesindeki savunması ise şu şekilde yer alıyor: "Atatürk ve Cumhuriyeti aşağılamasının, küçük göstermeye çalışmasının sebebi ve hangi amaca hizmet ettiği sorulduğunda; kendisinin Atatürk ve Cumhuriyeti için savaştığını, kendisinin söylediklerinin bugün artık televizyonlarda anlatıldığını, Murat Bardakçı'nın da tartıştığını, kendisinin de tartıştığını, Sivas kongresinde oy birliği ile manda kararının çıktığını, yazmasının karalama olmayacağını, bunun tarihin doğru yazılımı olacağını, kendisinin bu memlekette hep Mustafa Kemal'i savunduğunu, görüşlerinin ilkokullarda öğretilen görüşler gibi olmadığını, daha gerçekçi olduğunu söylemiştir." (CİHAN) zaman

 2. #2
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Bu da Küçük'ün günlüğü: 2005'te hükümeti devirmeliyiz

  'Silahlı örgüt kurmak ve yönetmek' suçundan yargılanan Yalçın Küçük'ün üçüncü iddianameye giren günlükleri, 'Ergenekon silahlı terör örgütü'nün diğer örgütlerle ilişkisine ışık tutacak nitelikte. Küçük'ün 1980'li yıllardan beri değişik tarihlerde aldığı notlarda, PKK ve DHKP-C bağlantıları yer alıyor.


  Günlükte Dev-Sol liderleri Dursun Karataş'ın, Bedri Yağan'ı sarılarak yolcu ettiği, Karataş'ın kendisine 'sevecen selamlar' gönderdiği yazıyor. Küçük'ün notları arasında PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'la Bekaa Vadisi'nde görüşmeleri de yer alıyor. 7 Ağustos tarihinde aldığı notta ise, "DS tutuklu ailesinden iki hanım geldi. Dursun Karataş'tan selam getirmişler." diyor. Küçük'ün günlüğünden bazı notlar: "Cumhuriyet devri bitmiştir, yenisini kuracağız. Şartları var. 2005 bir düzeni devirmeliyiz."
  ÜSTYAPI OLUŞTU, ALTYAPIYA İNMELİYİM
  Ocak 2009'da 15 gün tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen Yalçın Küçük'ün üçüncü iddianameye giren günlükleri iddia edilen örgüt kapsamında sıkı ilişkilerini ortaya koyuyor. Küçük, son yıllara ait notlarında özellikle Ergenekon örgütü sanıkları ve şüphelileriyle ilgili ilişkilerini anlatıyor. Küçük, Ergenekon davası sanıklarından Sinan Aygün, şüpheliler Bedrettin Dalan, Doğu Perinçek ve eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu ile yakın arkadaş. Küçük, günlüğünün 7 Ağustos yazan bölümünde de şunları yazıyor: "7 Ağustos, İ.Y. Çalışmalar iyi, herhalde toplarım, devrim günleri yaklaşıyor, yüksek bürokrasi bütün dengeleri tuttu. Sanki 1951 yılındayız, hiçbir muhalefet yok." "Balgat 24 Haziran" bölümünde ise, "Önceki gün Bedrettin Dalan, Haluk... geldiler, verimli oldu." diyor. Devamında, "19 Ağustos, Aydın, Yiğit, Sinan Aygün birlikte yemek yedik. İyi bir akşam oldu. Yeni bir döneme giriyorum. Üstyapı'da mesafe aldık. Altyapı'ya inmeliyim." diyor. "31 Mayıs, Doğu aradı, gelecek hafta Sinan Aygün'le beraber Birleşik Doğu devletini görüşeceğiz." ifadelerini kullanıyor.
  Günlükte darbe planları yapıldığı iddia edilen yıllara ilişkin şu notlar yer alıyor:


  "27 Mayıs 2005, 1960 bir hükümeti devirmiştik. 2005 bir düzeni devirmeliyiz, daha büyük rolüm olmalı."
  "6 Ağustos, dün Yosun'da idik. Benim dışımda dörtlü vardı. Başbakan yardımcısı Şener yan masadaydı. Konuklarından ayrıldı, katıldı.. yoruma, ilginç sohbet oldu. Abdüllatif güvenmiyor."
  "3 Eylül, 27 Mayıs'ı yaptım, Kürtleri kalkıştırdım."
  "12 Aralık 2005. Dün akşam Fikret, Serpil, Fatma ve Reşit yemekteydik. Başbakan yardımcısı da katıldı. Diyarbakır'ı konuştuk, görüşlerim yayılıyor."
  "5 Mayıs 2006, içim rahatladı. Bir ses sıçratırsın diyor. Bu yobazları yeneriz. Yargı yüksek yargı bayrağı yüksek tutuyor."
  Danıştay saldırısından sonra yazdığı notta ise, "İç savaş yeniden başladı. Üye Yücel Özbilgin ölümü ile iç savaş bayrak oldu." "Öğrenci mi, fosiller hiç tepkileri yok. Ama yaratırız. Artık olmayan meşruiyetlerini kaybettiler."
  "27 Mayıs, bugün o gün..ne kadar sevinçli idik. Devirdik."  ERDOĞAN'A CUMHURBAŞKANLIĞI YOLUNU KAPATABİLİRİZ
  "21 Ekim 2006" T. Erdoğan'ın epilepsi teşhisi doğrulanıyor. Güzel... Cumhurbaşkanlığı yolunu kapatabiliriz."
  23. sayfa "Bir cumhurreisini daha önledim mi?", "İkinci kez cumhurbaşkanını önlediniz, öyle mi?"
  AK Parti'nin tekrar iktidara gelmesi ve Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı seçilmesi sürecinde ise şu notlar var: "29 Ağustos 2007 "1923 cumhuriyeti sona ermiştir, yenisini kuracağız, şartları var."
  Balbay, Tolon, Eruygur'un gözaltına alınmasına ilişkin notlardan sonra "2 Temmuz 2008, dün gece uyuyamadım, bekledim, dışında tutulmam iyi oldu, yapacaklarım var. Rejimi değiştirmek için eylemli kalkışma'dır."


  HER ZAMAN ÖRGÜTÜM OLDU
  "22 Haziran D.Y. Y. Küçük'ün örgütü yok dediler. Hep örgütüm oldu. Hep örgüt kullandım. DEV-...PKK, TİP hep örgütüm oldu." 110 diye numaralandırılmış not kâğıdında", "1-24 mayıs 1993 33 er, 2-2 Temmuz 1993 33 yazar yakıldı, 2 otel görevlisi, 2 saldırgan" şeklinde Sivas katliamı ve 33 erin şehit edilmesi olaylarını not almış.


  SEZER'E MEKTUP YAZDIM, RIZA AYHAN'I ATAMADI Günlüğünün "6 Temmuz" tarihli bölümünde, "Hislerim beni aldatmadı, Sezer rektörleri açıkladı. Gazi'den Rıza Ayhan'ı reddetti. Mektubuma cevap sayabiliriz. İyi." Farklı defterlerde yer alan notlar arasında, "24 Temmuz, darbe oluşuyor, yepyeni bir Türkiye, 30 bin özel tim, Kürtlerden oluşacak, çok iyi bir yerdeyiz." yazıyor. Küçük, "20 Ağustos, "TV"yi izledim, "Yekta Güngör Özden arada bir abine gel," dedi, biz TMTF'cilerde önceki kuşaklar abi olur. Yekta benden öncedir." diyor. ZAMAN

 3. #3
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  ! Yalçın Küçük Ergenekoncu olunca 'Atatürk düşmanlığı' hoş görüldü

  Yalçın Küçük Ergenekoncu olunca 'Atatürk düşmanlığı' hoş görüldü

  Sabah yazarı Engin Ardıç, Ergenekoncuların Atatürkçülükle ilgili çifte standardını ti'ye alfı. İşte o yazı...
  Tepkinizi görelim yavrular
  Yalçın Küçük'ü bilirsiniz, kızıl boyun atkısıyla, kalpakla ya da Lenin kasketiyle dolaşan "egzantrik" bir adamdır... Kitapları genellikle bin sekiz yüz sayfa çeker, Küçük de içeri girip girip çıkar...
  Kimileri onun hakkında, "hakaret davası açacağım ama cezai ehliyeti çıkmayabilir, beraat eder, onun için hiç uğraşmıyorum" demişlerdir.
  Bu adam Ergenekon davasında yargılanıyor.
  Kitaplarını okumadım. Zamanım değerli.
  Ve de pişman oldum, meğer ne "incileri" varmış ne incileri...
  "Emperyalist Türkiye" diye bir kitabı varmış örneğin... (Yahu biz emperyalizmin pençesinde kıvranan mazlum bir ülke değil miydik, şimdi de tam tersine emperyalist mi olduk?)
  Bu kitapta Atatürk hakkında yenilmez yutulmaz laflar var.
  Profesör Küçük, Atatürk'ü "İngilizler'in adamı" olmakla suçluyor!
  İddiasına göre Atatürk, Sivas Kongresi'nde de "mandacılığı" savunmuş! Herkesle birlikte kongrede bu yönde oy verdiğini söylüyor.
  (Bu mandacılığın mandayla mandırayla ilgisi olmayıp, bağımlı bir yönetim biçimi olan Fransızca "mandat" kelimesinden gelmektedir. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra bizden koparılan eski topraklarımızdan Filistin ve Irak İngiliz, Suriye ve Lübnan da Fransız "mandat'sına" girmişlerdi.
  Bildiğiniz sömürgenin kibarcası... Bizde de "Amerikan mandat'sı" isteyenler vardı, en başta da ünlü Halide Edip Hanımefendi, hani "cumhuriyet kadınlarımızdan"... O kadar cumhuriyet kadınıydı ki, cumhuriyetin on beş yılını kocasıyla birlikte yurt dışında sürgünde geçirdi, çünkü Atatürk'e "diktatör" demişti. Yurt dışında doğrudan İngilizce olarak yazdığı "The Turkish Ordeal" isimli kitabında Atatürk'e en ağır saldırıları yöneltti, sonra Türkiye'ye döndüğünde bunun Türkçe çevirisi olan "Türk'ün Ateşle İmtihanı" kitabında o bölümleri sansür etti... Cumhuriyet kadınıdır, şimdi defilelerde falan canlandırıyorlar...)
  Bakınız, Yalçın Küçük de Atatürk için neler demiş: "Kendine güveni olmayan, kıstırılmışlık kompleksi içinde, kuvvetlinin önünde başını eğen, hep bir koalisyondan diğerine kayan, gücünden emin olduğu zaman eski koalisyon ortaklarına son derece acımasız"...
  Yuh!
  Bakınız daha başka neler demiş: "Çok vesveseli, kompleks içinde yaşayan, sevgisiz bir insandır.
  Annesini sevmez. Annesinin cenazesine gitmiyor. Sevgisiz ve acımasızdır. (...) Sevgiyi bilmeyen, acımayı bilmeyen, kimseye güvenmeyen, herkesi kendine karşı komplo hazırlayıcısı olarak gören, bir 'aydınlanmamacı' despot olan Mustafa Kemal'i hiçbir romancı ya da yönetmenin sevimli yapabileceğine ihtimal vermiyorum. En gerçekçi ***** Müthiş İvan'ın başarısız bir kopyası olabilir."
  Pes!
  Bu ifadeler kitabında da yer alıyor, kendisine duruşmada da soruldu... Hani canım şu "Tayyip'in yaptırdığı mahkeme"(!) var ya Silivri'de, orada...
  Bekliyoruz, ikide bir bize küfür edenlerden tık yok...
  Biz Atatürk hakkında asla ve asla böyle sözler etmedik. Etmeyiz.
  Peki Yalçın Küçük'e niçin en ufak bir tepki göstermiyorlar?
  Yalçın Küçük "onlardan" olduğu için mi?
  Atatürk'e bu lafları eden adam nasıl onlardan oluyor?
  Yoksa onlarda mı bir keleklik var?
  Yoksa bize yaptıkları saldırıların altında Atatürkçülük gayreti değil de apayrı ve çok özel kuyruk acıları mı yatıyor?
  Kim Atatürkçüymüş, kim değilmiş arkadaşlar? Haksızlığın, insafsızlığın, iftiranın, hakaretin de bir sınırı olmalıymış, değil mi arkadaşlar?

  Zaman

 4. #4
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  ! Yalçın Küçük, İsmailağa cinayetinin senaryosunu yazdırmış

  Ergenekon terör örgütü soruşturması kapsamında hazırlanan 3. iddianamede Yalçın Küçük'e 'Kan ve Mürekkep' isimli bir dizi senaryosu soruldu. Buna göre 30 Kasım 2008 tarihinde Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü'nün internet sitesine bir ihbar geldi.
  Elektronik posta ile gelen ihbarda; Gürkan Hacır'ın, Emre D. ve Cenk Ö. ile birlikte faaliyetlerde bulunduğu, finansmanı ise Pandora Yayınları'nın sahibi Yelda C.'nin sağladığı anlatılıyor. Aynı ihbarda Küçük'ün Hacır'a 'Kan ve Mürekkep' isminde bir dizi senaryosu yazdırdığı ileri sürülüyor. Senaryonun konusu ise hapishanede Marksist bir profesörle tanışan bir gencin hapisten çıktıktan sonra bir tarikat liderine suikast düzenlemesi.
  SENARYOLAR YALÇIN KÜÇÜK'E SORULDU
  Savcılar gelen ihbarı değerlendirerek Yalçın Küçük'e Hacır'ı eğitip eğitmediğini, kendisinin direktifleri doğrultusunda program yaptırıp yaptırmadığını, Ergenekon soruşturmasını çarpıtmak amacıyla, www.simdikizaman.tv'de makale yazdırıp yazdırmadığını sordu. Savcılar senaryoda geçen suikast düzenlenen kişinin İstanbul Fatih'teki İsmailağa Camii'nde öldürülen Bayram Ali Öztürk olduğunun altını çizdi. Ve Gürkan Hacır'ın bu konuyla ilgisine yönelik sorular yöneltti. Savcılar ihbarda belirtilen profesörün Küçük olduğu ve tarikat lideri olduğu ve suikast sonucu öldürüldüğü anlatılan şahsın da Bayram Ali Öztürk olabileceği üzerinde de durarak bu konuda sorular sordu. Yalçın Küçük ise Hacır ile SKY TV'de 'Kalemler ve Kılıçlar' isminde program yaptıklarını, SKY televizyonunun kendisi ile çalışmasını bitirdiğini, bunun üzerine Hacır'ın başka şahıslarla program yapmaya devam ettiğini anlattı.
  BAYRAM ALİ ÖZTÜRK'Ü TANIMIYORUM
  Emre D. ve Cenk Ö.'nün ticari bir şirkette Gürkan Hacır ile birlikte çalıştıklarını ifade eden Küçük, üç şahsın belgesel üzerinde çalıştıklarını, Yelda C.'nin 'Destek' isimli bir yayınevi bulunduğunu, kendisinden yayınlanmak üzere kitap istediğini, bu vesile ile tanıştıklarını söyledi. Gürkan Hacır'ın kendi direktifi ile senaryo yazacak bir insan olmadığını savunan Küçük, Bayram Ali Öztürk'ü tanımadığını, 'Kan ve Mürekkep' isminde bir senoryadan da haberdar olmadığını ileri sürdü.
  SENARİST HACIR, YALÇIN KÜÇÜK'ÜN KANKASI
  Gürkan Hacır'ın, Ergenekon aleyhine yayınlar yapan Yeni Harman Dergisi'nde çalıştığı ve Yalçın Küçük ile röportajlar yaptığı iddia ediliyor. Küçük ve Hacır'ın hayat çizgileri birçok yerde kesişiyor. Hacır, 11 Ocak 2009 tarihindeki Akşam Gazetesi'ndeki köşesinde Yalçın Küçük portresi de kaleme almıştı. 'Gözaltı Onun İşi' dediği yazısında Hacır, Küçük'ün hayatından kesitler aktarmıştı.
  İddianamede PKK terör örgütüyle Ergenekon arasında bağlantıyı sağlayan kişi olarak gösterilen Yalçın Küçük örgütte üst düzey yönetici olmakla suçlanıyor. 'Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, silahlı terör örgütü kurma veya yönetme' suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
  Bu arada, Ergenekon'un tutuklu sanıklarından eski polis müdürü Adil Serdar Saçan'ın ajandasında şok edici bir not bulundu. Vakit'in haberine göre, Saçan, İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun damadı Hızır Ali Muratoğlu'nun Sedat Peker tarafından öldürüldüğünü iddia etti.
  Ergenekon Çarşamba'ya sızmıştı Ergenekon silahlı terör örgütü soruşturması kapsamında mahkeme kararıyla yapılan telefon dinlemelerinde, örgüt bünyesinde faaliyet gösteren Kuvayı Milliye Derneği üyelerinin Fatih Çarşamba'daki İsmailağa cemaatine sızmaya çalıştığı tespit edilmişti. Kuvayı Milliye Derneği üyesi Erol Ölmez'in, aynı dernekten arkadaşı Kahraman Şahin'le yaptığı konuşma, Ergenekon klasörlerinde yer almıştı. Talimat üzerine şalvar ve cübbe giyerek Çarşamba'ya gittiğini anlatan Ölmez, bölgede 'sabah 8 akşam 8' mesai yaptığını anlatıyordu. Çevredeki insanlar tarafından yadırganmamak için sakal bırakan Ölmez, oruçlu görünmek için de azamî gayret sarf etmiş. Görevini en iyi şekilde yerine getirmesini isteyen arkadaşı Kahraman Şahin ise Kuvayı Milliye Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Görüm'ü kastederek, "İmam Hüseyin de (sakal) bıraktı" diyor. Erol Ölmez, mahkemede cemaate sızma girişimini itiraf etmişti. Ölmez, Çarşamba cemaatine sızma sebebinin istihbarat toplama amaçlı olduğunu açıklamıştı.

  ZAMAN

 5. #5
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374897

  Tanımlı Öcalan- Küçük irtibatı İmralı'da da kesilmemiş

  Öcalan- Küçük irtibatı İmralı'da da kesilmemiş


  Silahlı terör örgütü yöneticisi olduğu iddia edilen Ergenekon davası sanıklarından Yalçın Küçük'ün, Abdullah Öcalan'la avukatları üzerinden bağlantı kurduğu ortaya çıktı.

  Küçük'ün, Öcalan'ın avukatlarından İrfan Dündar ile 20 Kasım 2008'de yaptığı telefon görüşmesi üçüncü iddianamede yer aldı. Küçük, kendisinin Abdullah Öcalan'la bağlantısının kurulmaya çalışıldığını belirterek dikkatli olması konusunda Dündar'ı uyarıyor.
  3 Kasım 2008'de yapılan telefon görüşmesi, Öcalan'ın cezaevinden Yalçın Küçük'e haber gönderdiğini ortaya koyuyor. Avukat İrfan Dündar, Öcalan'ın talimatı sonucu aradığı Küçük'e, "Avukat İrfan D... İstanbul'dan Asrın Hukuk Bürosu'ndan arıyorum", "Tanıyabildiniz mi bilmiyorum da Gebze'de size gelmiştim hocam daha önce." diyor. Küçük'ün "Ya yani yüzünüzü görmem lazım." demesi üzerine Dündar, "Öcalan'ın avukatlığını yapıyoruz da, Barış Grubu var da Haydar Ergül falan o zaman. Hocam eğer Ankara'daysanız önümüzdeki hafta sizinle görüşmek istiyorduk da, müvekkilimizin de bir..." diyor. Küçük, İstanbul'a gideceğini söylemesi üzerine, orada buluşma kararlaştırılıyor. Dündar, "Daha önceki o Vecdi Gönül'e ilişkin söylediğiniz şeyler vardı, onları müvekkilimize de şey yaptık, aktarabildik" diyor. Küçük de, "Evet, evet yani onlar şey değil ama televizyonda dün akşam da bir program yaptık ART'de, çok ilginç bir program oldu." şeklinde konuşuyor.


  TELEFONUM DİNLENİYOR, İRTİBATIMIZI ANLARLAR Yalçın Küçük, buluşmak amacıyla irtibat kurmak için İstanbul'daki ev numarasını verdikten sonra Dündar'a "Evet 534.... Nedir bu yani siz böyle şey yapıyorsunuz devamlı televizyonlarda da bunlar benimle Abdullah Öcalan arasında bağ kurmaya çalışıyorlar. İzliyor musunuz onları?" diye konuşuyor. Dündar, "Evet izliyoruz" cevabını veriyor. Daha sonra Küçük, Öcalan'ın avukatları Doğan Erbaş ve Aysel Tuğluk'u kastederek, "Bana Doğan geliyordu, ondan sonra Aysel geliyordu. Siz de onlarla beraberdiniz değil mi?" diye soruyor. Dündar, "Evet efendim" şeklinde cevaplıyor. Küçük, konuşmasını şu şekilde bitiriyor: "Ha şimdi böyle söylüyorum. Benim telefonların dinlendiği için yani şimdi böylece Ergenekon'la ilgili bağlantıyı kurmuş oluyorsunuz. Tamam mı?"

  zaman

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atama Şiirimdir)
  By Munzur Çayı in forum Atatürk Köşesi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-08-2012, 15:45
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-31-2010, 09:13
 3. Yalçın Küçük ile Engin Aydın tahliye edildi
  By LoNELy.RoaD in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-23-2009, 10:57
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-25-2008, 14:59
 5. Yalçın Küçük....
  By moonlight in forum Off Topic
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-16-2007, 12:33

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375