Genelkurmay Başkanlığı'nda görevli M.G. paşanın talimatıyla S-1 timi kurduğunu itiraf eden İbrahim Şahin, savcının terör örgütleriyle ilgili bir çalışma yapıp yapmadığına yönelik sorusuna şok bir cevap verdi. Şahin, "Yakalanmasaydım Ermenilere ciddi eylem yapacaktım" dedi.

Genelkurmay tarafından kendisine görev verildiğini anlatan Şahin, Ankara'ya çağrıldığını, kendisine görev tevdi edileceğini, bunun için bir liste hazırladığını belirtiyor. Emniyet ve askeriyeden görevlilerin bulunduğu S-1 yapılanmasının resmî bir kurum olduğunu öne süren Şahin, S-1 için Genelkurmay'da resmî bir tören yapılacağını, Genelkurmay Başkanlığı'na sunmak üzere bir metin hazırladığını aktarıyor.


Şahin, M.G. paşayla sürekli irtibatta olduğunu ileri sürerek görevlerinin Kuzey Irak içi ve dışında temizlik yapmak olduğunu vurguluyor. M.G. paşanın talimatıyla listedeki tüm görevlilerin Türk kökenli olduğunu ifade eden Şahin, Ermenileri hedef aldığını itiraf ediyor. Ermeni meselesi ile ilgili yaptığı çalışmanın Genelkurmay'a bildirildiğini, bu dosyada çok gizli belgeler bulunduğunu anlatan Şahin, operasyon niyetini saklamıyor.
ASENA GÖREV VAR; ERMENİ ÖLDÜRÜLMELİ
İddianamede sanık İbrahim Şahin ve Fatma Cengiz'in Ermeni kökenli kişiler hakkında bilgi temin etmeye, bir kısım girişimlerde bulunan kişilerin isimlerini tespit etmeye çalıştıkları aktarılıyor. Bu konuda aralarında geçen bir telefon konuşmasında Şahin'in, "Ben Ermenilere karşı kurulan örgütün ilk başkanıyım.." dediği ifade ediliyor. Bir başka mesajda da, "..Asena görev var Ermeni öldürülmeli" şeklinde talimat verdiği belirtiliyor. Sanıkların, Sivas'ta ikamet eden ve bölgedeki Ermeni vatandaşların ruhani lideri Minas Durmaz Güler'e yönelik eylem hazırlığı içinde bulundukları kaydediliyor.
ÖZÜR KAMPANYASINA KATILAN
300 AYDININ İSMİNİ İSTEMİŞ
Ergenekon davası tutuklu sanığı Şahin'in, Ermeni ve Alevi liderlerden sonra bazı aydınları da hedef almış. Şahin'in, Ermenilerden özür dileyen 300 kişilik aydının peşine düştüğü ortaya çıktı. Şahin, sanıklardan Fatma Cengiz'e gönderdiği ve 3. iddianamenin 9965 No'lu tapesinde yer alan 11 Aralık 2008 tarihli mesajında "Ermeni soykırımı tanınsın diye dilekçe veren 300 aydının isim listesini istiyorum." demiş.

ZAMAN