Sen Misin Baz Parçalayan!


Sultangazi'de, Mahallelerindeki Baz İstasyonlarını Protesto Eden ve Çatılara Çıkıp Bu İstasyonları Parçalayan Gruba Polis Tazyikli Su ve Biber Gazıyla Müdahale Etti.
Sultangazi'de, mahallelerindeki baz istasyonlarını protesto eden ve çatılara çıkıp bu istasyonları parçalayan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polise taş ve şişe yağdıran eylemcilerle polis arasında arbede yaşandı.
Edinilen bilgiye göre, Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde toplanan ve "Mahallemizde ölüm istemiyoruz" yazılı pankart açan 100 kişilik grup, baz istasyonlarını protesto etmek için yürüyüşe geçti. Baz istasyonu bulunan bir bina önünde açıklama yapan ve daha sonra çatıya çıkan eylemciler, buradaki baz istasyonunu parçaladı. Eylemciler, geçtiğimiz hafta yapılan haberler nedeniyle tepki gösterdikleri basın mensuplarının çatıya çıkmasına da izin vermedi. Buradan ayrılan göstericiler, başka bir baz istasyonuna yöneldi. Bunun üzerine eylemi uzaktan izleyen çevik kuvvet polisi panzerlerle gruba müdahale etti. Tazyikli su ve biber gazı sıkan polise eylemciler taş ve şişe yağdırdı. Ara sokaklara dağılan eylemcilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Polisin attığı gaz bombalarından biri, bir apartmana isabet etti.
Bölgedeki gerginlik sürüyor. (CİHAN)