Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden sanatçı Bahadır Akkuzu, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Akkuzu'nun sanatçı dostları katıldı. Cenaze namazını kıldıran imam Akkuzu'nun sözlerini yazdığı bir şarkının sözleriyle onu uğurladıklarını söyledi.
Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazına Akkuzu'nun eşi Leyla, oğlu Sonat, kardeşi Cihangir Akkuzu ve babası Mustafa Akkuzu'nun yanısıra Kurtalan Ekspresi üyesi Ahmet Güvenç, Nuri Alço, Cihat Tamer, Eser Taşkıran, Barış Manço'nun oğlu Dogukan Manço, Cahit Berkay, İlkim Karaca, Garo Mafyan gibi isimler de katıldı. Akkuzu'nun cenazesi cami avlusuna getirildiğinde dostları, yakınları ve ailesi gözyaşlarını tutamadı. Eşi Leyla, Bahadır Akkuzu'nun tabutu üzerindeki resmini öperek ağladı.
''Kurtalan Ekspres'' grubunun diğer üyesi müzisyen Ahmet Güvenç, basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Güvenç, ''Maalesef o nesilden bir tek kaldım. Ancak çocukları toparlamak için bütün acıyı içime gömüp, kendime daha iyi bakıp, daha kuvvetli olup o misyonu sonuna kadar götüreceğim. Bu olay son nefer ölene kadar bitmeyecek. Bugünden sonra ben nerede çalarsam çalayım o yanımda olacak'' dedi. Kendisini çok kötü hissettiğini ve üzüntüsünü kelimelerle ifade edemeyeceğini dile getiren Güvenç, 35 yıllık bir dostunu kaybettiğini hatırlattı. Güvenç, ''Dünyayı beraber dolaştık. Başımıza belalar beraber geldi. Başarılı şeyleri birlikte yaptık. Çok sevdiğim bir insanı kaybettim. Bunun için çok üzgünüm'' dedi.
Cenaze namazını kıldıran imam da yaptığı konuşmada, Bahadır Akkuzu'yu kendi bestesinin sözleriyle uğurlayacaklarını belirtti. İmam ardından Akkuzu'nun sözlerini yazdığı "Gönül Ferman Dinlemiyor" isimli şarkının ''Bir gün olur devran döner, vade gelir yollar biter, zengin fakir buradan geçer, kara toprak ver yarimi, bak şu dünyanın haline, meyletme dünya malına, razı oldum hayaline, kara toprak ver yarimi'' şeklindeki sözlerini okudu. Bahadır Akkuzu'nun cenazesi, burada kılınan namazın ardından götürüldüğü Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Zaman