Alman Asıllı ABD Vatandaşı Daniel Sussman Pincus, 'Araplar Var. Bu Uçak Güvensiz' Diye New York'a Gidecek Uçakta Sorun Çıkardı. Uçaktaki Herkesin Yeniden Aranmasına Neden Olan ABD'li Başka Bir Uçakla Ülkesine Gönderildi.

Alman asıllı ABD vatandaşı Daniel Sussman Pincus, ''Araplar var. Bu uçak güvensiz'' diye New York'a gidecek uçakta sorun çıkardı. Uçaktaki herkesin yeniden aranmasına neden olan ABD'li başka bir uçakla ülkesine gönderildi.
Alınan bilgiye göre THY'nin tarifeli uçağı ile İstanbul'dan New York'a gitmek isteyen Daniel Sussman Pincus, bilet bagaj işlemlerini yaptırdı. Pasaport ve güvenlik noktasından geçtikten sonra uçağa bindi. Ancak Pincus bir süre sonra kabin görevlilerine, ''Uçakta Araplar var. Bu uçak güvensiz' deyip, uçmak istemediğini söyledi. Bunun üzerine uçağa polis çağrıldı. Çabalarına rağmen ikna edilemeyen ABD vatandaşı, bağırarak bu şekilde uçmak istemediğini tekrarladı. Şahıs eşyalarıyla birlikte uçaktan indirilip, havalimanı emniyet şube müdürlüğünü götürüldü.

Olay üzerine sivil havcılık kurallarına göre uçaktaki 247 yolcu da bagajlarıyla birlikte indirilip, tekrar güvenlik kontrolünden geçirildi. İşlemler nedeniyle THY uçağı yaklaşık 1.5 saatlik bir gecikmeyle New York'a hareket edebildi. THY uçağını gecikmesine ve zarar etmesine sebep olan ABD vatandaşı Pincus, yine THY'nin Londra aktarmalı uçağı ile New York'a gitti.
kaynak haberler