Hatay'da, 4 çocuk babası T.C'ye, eşini dövdüğü gerekçesiyle kamu kurumunda 5 ay çalışma cezası verildi.


T.C (49), 23 yıllık eşi M.C'yi, “bir tartışma sırasında kendisini tutamayarak dövdüğünü” söyledi.Eşinin şikayeti üzerine gözaltına alındığını ve adliyeye sevk edildiğini ifade eden T.C, daha sonra “Denetimli Serbestlik Uygulaması” kapsamında kamuya yararlı bir işte 5 ay çalıştırılma cezası verildiğini belirtti.


Bu kapsamda kentte bulunan bir ilköğretim okulunda çay servisi ve temizlik işleri yaptığını ifade eden T.C, “Okulda günde 4 saat çalışıyorum. Kalan zamanda kendi işim olan hamallığı sürdürüyorum.


Eşimi dövdüğüm için çok pişmanım, cezaevine konulmadığım için de şanslıyım. Bu uygulama sayesinde hem evimin geçimini sağlayabiliyor hem de cezamı kamuya yararlı bir işte çalışarak çekiyorum” diye konuştu.


Uygulama kapsamında çevreye daha farklı baktığını belirten T.C, eşine bir daha şiddet uygulamayacağını kaydetti.

Denetimli Serbestlik Uygulaması Hatay Şubesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, hapis cezasına alternatif uygulama kapsamında şu an 5 hükümlü kamuya yararlı bir işte çalıştırılıyor.


Kentte 2 yıldır yapılan uygulama kapsamında, 27'si çocuk, 276'sı yetişkin, toplam 303 kişinin takibinin yapıldığı kaydedildi.