16'lık Servet Sahibi Kızı Kaçırdılar


Düzce'nin Karaca Hacı Musa Mahallesi'nde İkamet Eden Fazlıoğlu Ailesi, 4 Ağustos Günü Evden Ayrılan Kızları İlayda'dan Bir Haftadır Haber Alamıyor.
Düzce'nin Karaca Hacı Musa Mahallesi'nde ikamet eden Fazlıoğlu ailesi, 4 Ağustos günü evden ayrılan kazları kızları İlayda'dan bir haftadır haber alamıyor. Kızlarının ortadan kaybolmasından 2 gün sonra gelen telefonla şoke olan aile, çaresizlik içinde umutlu bir haber bekliyor. Edinilen bilgilere göre Düzce Hastane Caddesi üzerinde bir bebek giyim mağazasının sahibi olan Baba Metin Fazlıoğlu ve Semra Fazlıoğlu'nun 16 yaşındaki kızları İlayda Fazlıoğlu, mağazada müşteri tarafından unutulan çantayı vermek için müşterinin peşinden gitmesinden sonra bir daha haber alınamadı. İlayda'nın annesi Semra Fazlıoğlu, kızının o gün yanında çalıştığını belirterek olayı şöyle anlattı: "O gün kızım yanımda çalışıyordu. Müşterinin biri bez bir çantayı dükkânda unuttu. Müşteri yeni çıktığı için yetiştirir düşüncesi ile kızıma çantayı vererek gönderdim. Aradan 20 dakikalık bir zaman geçti ve kızım geri dönmeyince aramaya başladım, bulamadım. Bulamayınca da polise haber verdik." dedi.

İlayda Fazlıoğlu'nun kaybolmasının ardından 2 gün sonra eve gelen bir telefonla aile bir kez daha yıkıldı. Anne Semra Fazlıoğlu, "Oğuz Erzurum isimli birisi telefon ederek, kızınızı görmek istiyorsanız, sözleşme imzalayacaksınız, eğer yapmazsanız sizi öldürürüm diye tehditler savurdu. Bunun üzerine araştırma yaptırdık, Polise olayı anlattık. Kızımı kaçıran şahsın Oğuz Erzurum isminde Giresun Dereli ilçesi Tandere Köyü nüfusuna kayıtlı olduğu ve Düzce'ye göç ederek geldiğini öğrendik. Düzce'de Sancaklar Mahallesi'nde oturuyorlarmış. Sanırım bu şahıs servis şoförlüğü yaparken kızımı tanımış olabilir." şeklinde konuştu.
İlayda Fazlıoğlu'nun Babası Metin Fazlıoğlu, kızını kaçıran kişinin İstanbul'un Avrupa yakasında bulunan ankesörlü telefonlardan kendisini aradığını ve sözleşme imzalamazsanız sizi öldürürüm eşinizi yaşatmam gibi tehditler ve küfürler ettiğini belirterek, "Bana telefon ettiğinde Düzce'ye bir gün döndüğünde senin dükkanını başına yıkıcam, seni yok edicem, o eşinin de parmaklarını kırıcam diyerekten tehdit savurup küfür edip kapatıyor. O telefonun üzerinden bir gün geçti tekrar telefon etti bu sefer Bakırköy'den arıyor, yine aynı tehditleri savuruyor. Daha sonra Esenler'den aradı. Hepsinde de aynı tehditleri savuruyor. Bu sözleşmeden anladığımız, çocuğumuzun daha önceden sinsi bir program yaparak, bu düşüncelerle kızımı kaçırdığına inanıyorum. Kızım cahil bir çocuk tamamen korkutuldu. Şu an ne durumda bilemiyorum." ifadelerini kullandı.
Öte yandan İlayda Fazlıoğlu'nun dedesi Ali Fazlıoğlu'nun yaklaşık bir sene önce mal varlığının tümünü tek torunu olan İlayda Fazlıoğlu'nun üzerine geçirdiği öğrenildi. İlayda Fazlıoğlu'nun bu mal varlığı nedeniyle kaçırılmış olabileceği iddia edilirken, polis kaçırma olayı ili ilgili soruşturmayı sürdürüyor. 16 yaşında mal varlığı için kaçırıldığı öne sürülen İlayda Fazlıoğlu'nun annesi Semra Fazlıoğlu, kızına seslenerek, "Kızım seni çok özledim, hayatından endişe ediyorum. Sen bizim göz nurumuzsun, bebeğimizsin. Birkaç gün daha ortaya çıkmazsan ben de olmayacağım bunu bil yavrum." diyerek gözyaşlarına boğuldu. Elinde kızları İlayda'nın resmi ile gözyaşı döken Anne Semra ve Baba Metin Fazlıoğlu, kızlarından gelecek mutlu bir haber beklerken, polisin bu olayı çözmede yeni kanunların yetersiz olduğunu söylediklerini iddia ederek sitemde bulundular. (CİHAN)