MHP Lideri Devlet Bahçeli, Düzenlediği basın toplantısında, hükümetin Kürt açılımına sert tepki göstererek, AKP'nin ezber bozuyorum, tabuları yıkıyorum, düşmanlığı yıkıyorum adı altında sürdürdüğü politikalar karşımıza hezimet ve teslimiyet olarak çıkmıştır'' dedi.

Hükümeti yol yakından yanlışlardan dönmeye çağıran Bahçeli, ''Türk milletinin haysiyeti ile oynayan menfaat tüccarlarının yakasına yapışmak bizim için vazgeçilmez namus borcu olacaktır.Türk Milleti henüz son sözü söylememiştir'' açıkylaması yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Genel Merkez'de hükümetin Kürt açılımıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Bahçeli yaptığı açıklamada, ''AKP'nin ezber bozuyorum, tabuları yıkıyorum, düşmanlığı yıkıyorum adı altında sürdürdüğü politikalar karşımıza hezimet ve teslimiyet olarak çıkmıştır'' dedi.

ALÇAKÇA SUÇLAMALAR
''Ahlaki, fikri ve siyasi kokuşmuşluğun neticesinde kavramlar karışmış, ak ile kara birbirine bulaşmıştır'' diyen Bahçeli, şunları söyledi: İmralı canisi insanlık ve kardeşlik, barış abidesi, PKK barışı dağda arayanlar, bunlara alkış utanlar aydın, bozguncular ise akil adama dönüşmüştür.
Terörle mücadeleyi sürdüren TSK şiddet yanlıları, yöre halkı işbirlikçi, Milliyetçi Hareket ise kanla beslenen siyasi hareket olarak alçakça suçlanmaya başlamıştır.''

BUNUN ADI İHANET
''Son zamanlarda silahsız bölücülüğe toplumu razı edecek sinsi bir siyasetin izlendiği anlaşılmaktadır'' diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Federasyon, ayrı bayrak, ayrılma gibi ihanet kavramlarının açıkça dillendirilmesi, karşımızdaki tehlikeyi anlamak için yeterlidir. Çözüm, fırsat adı verilen cazip kelimelerle kamuoyu etki altında tutulmaya çalışılmaktadır
Aksini savunan varmış gibi izlenim oluşturularak, anaların ağlamaması gibi PKK literatürü eşliğindeki süreç hız kazanmıştır.

TERÖRİSTLE MÜZAKERE
Hükümet tarafından sürece dahil edilen aydınların elbirliğiyle toplumda güvensiz ortam oluşturulmaya çalışılmaktadır.
Bebek katili hakkında verilen idam cezasının kaldırılması, milletimize hakaret eden aşiret liderleriyle kucaklaşma, yeni azınlıklar yaratma çabası, Kandil'e harekattan ısrarla kaçınma, teröristle müzakere arayışı, katile sayın, şehide kelle diyen ifadenin çürümüşlüğü bütünlüğü zedeleyecek
Öcalan 4. koordinatör olarak devrede.
Stratejik hayati buhran, günlük siyasi polemiklerle geçiştirilemeyecek kadar ciddidir.
Tartışmalar devlet hayatını etkileyecek kadar ciddi boyutlara ulaştı

YOZLAŞMIŞ ELİTLER
Yaşanan gelişmeleri doğru okuyamayan yozlaşmış elitler, süreci kontrolünde tutmak isteyen bölücüler, söz de aydınlar hükümetle elele tutuşarak millete karşı şer cephesi oluşturmuştur.
Bizden istenen bu cepheye katılmamız, inandığımız mukaddesattan vazgeçmemizdir.

YIKIM PROJELERİDE YERD ALMAYACAĞIZ
MHP hiçbir şekilde bu sürecin ve cephenin içinde yer almayacaktır.
Yıkım taleplerine karşı durmakta hiçbir menzubumuz asla tereddüt göstermeyecektir.
Varlık sebebimizin vatanımızın ve milletimizin geleceği olduğunu biliriz.

HEZİMET VE TESLİMİYET POLİTİKALARI
Başbakan Erdoğan'ın yaptığı küresel projelerin AKP hükümetine düşen rol dağılımından başka bir şey değil.
AKP hükümeti tam bir çaresizlik içinde küresel bir türbülansa kapılarak seçeneksiz bir alana sıkışıp kalmıştır.
AKP'nin ezber bozuyorum, tabuları yıkıyorum, düşmanlığı yıkıyorum adı altında sürdürdüğü politikalar karşımıza hezimet ve teslimiyet olarak çıkmıştır,
ABD ve AB dayatlamalarına boyun eğme, Heybeliada Ruhban okulunun açılması konusundaki gevşemeler bozulduğu söylenen kısa ezberlerin özetidir.''

MASADA OTURANLAR
''Bugünden itibaren kimden yana yer alınılacağı konusunda tavır konulması milletimizin geleceği açısından önem taşır'' diyen Bahçeli, şunları söyledi: ''Eli kanlı terörle silahı bile bırakmadan masanın bir ucuna Başbakan Erdoğan oturmuştur, diğer tarafına kimin oturacağı konusunda İmralı canisi ile elçileri arasında kimin oturacağı konusunda ittifak yapılmaktadır.
Terör örgütünün silahla dağlarda durmasını gerektirecek bir bahanesi kalmamıştır. TBMM üyelerinin de anayasayı açıkça ihlal ettiği teslimiyet sarmalı her yanı kaplamıştır.

TEHLİKELİ YOL
Cumhurbaşkanlık ve başbakanlık makamı barış kavramından ne anladıklarını kafaları karıştırmadan Türk milletine açıklamalıdır,
Girdiğiniz yol tehlikelerle doludur.
Gelinen bu aşamada ya bu ihanet cephesi ülkeyi kanlı bir bölünme sürecine sokacaktır ya da Türkiye Cumhuriyeti devleti bu saldırılara gereken cevabı verecek ve bu ihanetin belini kıracaktır.
Bu işin başka yolu ve yorumu kalmamıştır.
Ne öene sürülecek bahaneler, ne mazeret oalcak gerekçeler konunun vahametini azaltmayacaktır.
Milletine mensubiyet duyan hiçbir fert bu kavramın çürütülmesine sessiz kalmayacaktır.

İNANÇ İSTİSMARLARI
MHP Türkiye Cumhuriyeti adı ile temsil edilen coğrafyayı ve milletimizi bir bütün olarak korumaya yemin etmiş anlayışın fertlerinden oluşur.
MHP'nin dayatılan kimliksiz ama demokrat, kişiliksiz ama özgür, vatandaş ama vatansız kabul etmesi mümkün değildir.
İnanç istismarı ile iktidara gelenler şimdi kimlik istismarı ile kafalarındaki kabile kültürünü topluma dayatmaya çalışmaktadır.
Partimizin kimsenin ana dili ve yerel kültürü ile bugüne kadar sorunu olmamıştır.
Hiç kimse milli kimliğin ve birliğin dayanağı olan Türkçe dışında ikinci bir dilin ayrıştırmak için resmiyet kazandırmasına destek vermemizi beklemesin.
Türk milletinin en büyük zenginliği bu temel harca ruh katan milli birliğidir.
Bu taleplerin muhatabı İmralı'daki bölücübaşıdır.
O da hükümetin mesajını almış ve pazarlığa başlamıştır.
Hükümeti yanlışlardan dönmeye çağırmaya devam ediyoruz.
Türk milletinin haysiyeti ile oynayan menfaat tüccarlarının yakasına yapışmak bizim için vazgeçilmez namus borcu olacaktır.
Türk Milleti henüz son sözü söylememiştir.''

ortadoğu gazetesi