5 yaşındaki çocuk kapıdan kaybolduİzmir'in Gaziemir ilçesi Beyazevler Semti'nde, oyun oynamak için sokak kapısının önüne çıkan 1,5 yaşındaki Samet Aydemir, kayıplara karıştı.

Olay, dün saat 14.30 sıralarında Beyazevler Semti 555 sokak, numara 46 önünde meydana geldi.

Ev hanımı 2 çocuk annesi Songül Aydemir (26), 1,5 yaşındaki oğlu Samet'le birlikte ablası Aynur Aydemir'e (35) misafirliğe gitti. Annesi ve teyzesinin kahvaltı yaptığı sırada, küçük çocuk oyun oynamak için evin önüne sokağa çıktı.

Bir süre sonra anne Aydemir oğlu Samet'e bakmak için kapının önüne çıktığında çocuğunu göremedi. Önce tır şoförlüğü yapan eşi Mustafa Aydemir'e haber veren ardından da yakınlarının yardımıyla çevrede oğlunu aramaya başlayan Songül Aydemir, tüm aramalara rağmen küçük Samet'i bulamayınca polise haber verdi.

Çocuğun kaybolduğu bölgeyi karış karış arayan polis ekipleri, arama köpeği ile gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürdü. Yaklaşık iki yıl önce Mardin'den İzmir'e gelen, 7 yaşında Ayşegül isminde bir de kızları bulunan ailenin küçük çocuğu olan Samet'in izine rastlanmadı.

Çocuğunun bulunamaması sebebiyle sinir krizi geçiren anne Songül Aydemir, "Benim ciğerim parçalanıyor, Allah rızası için gören bilen varsa bana haber versin, bir şekilde ulaşsınlar. Saat 14.30 civarıydı kayboldu. Yanımızdan ayrıldıktan 15 dakika sonra arkasından çıktım oraya git buraya git her yere baktım bulamadım. Polisi aradım, polis geldi birlikte aradık. Belki birileri almıştır eve götürmüştür diye camiye gittik anons ettirdik ama yok. Kendi başına yürüyen hareketli bir çocuktu ama benim yanımdan ayrılmazdı. Kendi başına bu civarda hiçbir yere gidemez. Biri onu aldı attı arabaya götürdü. Başka hiçbir ihtimal vermiyorum." diyerek yardım istedi.

Yeğeni Samet'in oyun oynamak için sokağa çıktığını anlatan teyze Aynur Aydemir ise "Burada beraber kahvaltı yapıyorduk, biz daha sofradayken çocuklar oynamak için sokağa çıktı. 10 dakika oldu olmadı sofrayı kaldırıp mutfağa aldım. Bacım dışarı çıktı çocuğa bakmak için, çocuğun olmadığını gördü. Polise haber verdik. Herkese sorduk ama gören yok. Daha 1,5 yaşında ayaklarında ayakkabı yok, yerler sıcak, ben yere basamıyorum o nasıl yere bassın. Benim çocuklarım diğer çocuklarla oynuyormuş, onlar da komşular da görmemiş." şeklinde konuştu.

Teyze Aydemir, aile olarak düşmanlarının bulunmadığını da sözlerine ekledi. Küçük çocuğun bulunması için arama çalışmalarını sürdüren polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

haberaktuel.com