TIR, viyadükten düştü: 1 yaralıEdirne'de, lastiği patlayarak bariyerlere çarpan bir TIR, 14 metre yükseklikteki viyadükten düştü.

Yanan TIR'dan sürücüyü, başka bir araçla kendisini izleyen arkadaşı çıkardı.

Alınan bilgiye göre, İran'dan yüklediği PVC'yi Bulgaristan'a götürmek üzere yola çıkan, Bahram Bayati Khatabi yönetimindeki THR 68613/14 plakalı TIR'ın, TEM Otoyolu'nun Edirne yönündeki Kemal Hayırlıoğlu Viyadüğü'nde lastiği patladı.

Sürücünün direksiyon hakimiyetini yitirmesi sonucu TIR bariyerlere çarptı. Çarpmanın şiddetiyle şoför mahalli, dorseden ayrılarak 14 metre yükseklikteki viyadükten düştü ve TIR'ın her iki parçası da yanmaya başladı.

Khatabi ile İran'dan yola çıkan ve nakliyat şirketinde birlikte çalıştığı Novzer Abbasi, olayı görünce durarak telefonla polisten yardım istedi. Abbasi, viyadükten aşağı inerek yaralı arkadaşını şoför mahallinden çıkardı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, kazada yaralanan sürücüyü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırdılar.

Öte yandan, otoyolda yanan dorse nedeniyle trafik bir süre durdu. Babaeski Belediyesi itfaiye ekiplerinin dorseyi söndürmesi sonucu yol yeniden trafiğe açıldı.

haberaktuel.com