+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Ejder Kapanı bir açıldı, pir açıldı

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Ejder Kapanı bir açıldı, pir açıldı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  :okur: Ejder Kapanı bir açıldı, pir açıldı  Uğur Yücel'in yönettiği, Kubilay Tat'ın senaryosunu yazdığı Ejder Kapanı, set kapılarını basın mensuplarına açtı. TMC'nin yapımcılığıyla 5 milyon TL bütçeye sahip film Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci'den oluşan kadrosuyla da seyircinin iştahını kabartıyor. ***** 22 Ocak 2010'da vizyona giriyor.


  Saat gecenin ikisi. Trafiğe kapatılmış Galata Köprüsü'nde bir hareketlilik. Vinçler, arabalar, kamyonetler... Özel üretim yüzlerce koli birbiri ardınca dizilmiş. Ve köprü, kollarını havaya doğru kaldırıyor. Biraz sonra da Eminönü tarafından gelen sarı bir taksi, açılan köprünün üzerinden karşı tarafa uçuyor. Hepsi, bir filmin beyazperdeye 10 saniyeliğine yansıyacak bir sahnesi için.
  Evet, Ejder Kapanı filminin setinden bahsediyoruz. Uğur Yücel'in yönettiği ***** yeni sezonun en çok merak edilen yapımlarından. Film; Uğur Yücel, Kenan İmirzalıoğlu, Nejat İşler, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci'li kadrosuyla seyircinin beklentilerini yükseltiyor. Üstelik 5 milyon TL'lik bütçeyi göze alan Erol Avcı'nın (TMC) yapımcılığı da ümitleri artırıyor. Polisiye-gerilim tarzındaki filmin konusu da ilgi çekici: İstanbul'da, kurbanların hepsinin de aftan yararlanıp çıkan sübyancılar olduğu bir cinayetler zinciri başlar. Hemen öncesinde, Güneydoğu'da askerliğini yapan Ensar'ın (Nejat İşler) 12 yaşındaki kız kardeşine tecavüz edilir. Sonrasında Ensar ortadan kaybolur. Cinayetler ortaya çıkınca şüpheler Ensar üzerine yoğunlaşır. Cinayet masasından müdür yardımcısı Abbas (Uğur Yücel) ve başkomiser 'Akrep' Celal (İmirzalıoğlu), soruşturmayı üstlenir. Katil çok zeki ve hızlı hareket etmektedir. Üstelik halk, suçluları cezalandırdığı için katili desteklemektedir.
  Girişte anlattığımız sahne hazırlıklarıyla birlikte dört-beş saat. Yönetmen Uğur Yücel, aksiyon sahnelerinde en iyisini yakalamak ve 'garibanlıktan' uzak durmak için ünlü Fransız ekip 'CineCascade' ile çalışmış. 15 Haziran'da çekimlerine başlanan filmin 7. haftasına rastlayan 'köprüden uçma' sahnesi de dâhil olmak üzere filmdeki pek çok arabalı aksiyon sahnesine imza atan ekibin filmografisi geniş. Ronin, Transformers 2, The Bourne Identity, Taxi ekibin yer aldığı filmlerden bazıları. Yücel'in ifadesiyle, 'adamlar çok iyi cambazlık yapıyor'. Saatler süren hazırlıklar, aynı anda birkaç kamerayla yapılan çekimlere rağmen Yücel, "Aksiyon adına her şeye açıklar. Tam benim istediğim gibi, en iyisine ulaşmak için hiç çekinmiyorlar." diye anlatıyor Jean-Claude Lagniez'in Cinecascade ekibini.
  'Kenan'ın açlığı kimsede yok'
  Set öncesi Karaköy Lokantası'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen film ekibi, gayet neşeli. Çekimler için son haftaya girildiğinden belki de herkes rahatlamış. Üç dakikalık kamera arkası görüntüleri seyredince anlıyoruz ki, çekimler zorlu ve keyifli geçmiş. Bir yerde, Nejat İşler'i camları kırarak pencereden içeri dalarken görünce, 'Acaba kendisi mi atladı.' merakıyla gözler oyuncuya çevriliyor. Araya giren Kenan İmirzalıoğlu, "Evet, orada Nejat'ın kendisi atladı?" deyip merakları hepten gideriyor. Yemekli toplantıda Uğur Yücel'in keyfine diyecek yoktu doğrusu. Filmin bütün yükünü omuzlarından atmış gibiydi. Yazı Tura'dan sonra bir kez daha buluştuğu Kenan İmirzalıoğlu'na da -klasik deyişle- övgüler yağdırdı: "Kenan'da başka hiçbir oyuncuda göremeyeceğiniz bir oyuncu açlığı var. Öğrenmeye, kendini geliştirmeye çok açık. Asla 'ben artık oldum' demiyor. Bu çok önemli bir özellik." Yücel, cast seçimi için de, "Ben cast'ı yaparken sevdiklerimle çalışmak isterim elbette. Ama mesele sadece bu değil. Kenan çok dürüst, oyuncu olarak da insan olarak da. Seçilen oyuncular da öyle." diyor. Yücel'in iltifatlarını sessiz ve mahcup bir edayla dinleyen Kenan, adeta yönetmenini doğrulayan cümleler kuruyor: "Ben oyunculuktaki öğrenme açlığımı ve merakımı, Uğur ağabeyle çalışırken fazlasıyla gideriyorum. 'Burası kolay' dediğim birçok yerde bana çok yeni ve farklı yollar açmıştır."
  Sürprizlere hazır olun!
  Sohbet koyulaştıkça filmin kilit noktalarına geliyor sıra. En çok merak edilen soru: "Katil kim, yoksa Nejat İşler mi?" Yumurta'daki gibi halim-selim rolleri başarıyla canlandırsa da, kendisine en çok Barda filmindeki gibi 'psikopat' roller yakıştırılan İşler, biraz sitem ve şakayla karışık "Hep benim üzerime kalıyor zaten!" cevabını veriyor. Uğur Yücel ise, "Şüpheler bir yöne toplanıyor, ama katil belli değil. Sürprizlere hazır olun, çünkü final şaşırtacak." sözüyle çözdüğümüzü sandığımız senaryoya bir düğüm daha atıyor. Anlaşılan ***** kadrosu ve prodüksiyonu kadar girift senaryosu ve finaliyle de seyirciyi heyecanlandıracak. Filmin 'adalet' kavramı üzerine düşündüğünü söylüyor Yücel. Adaletin sağlanamadığı bir yerde, hukukun dışında adalet arayan bir katilin, halk tarafından destek bulması ise filmin gündeme getirmeye çalıştığı ayrı bir konu.
  Filmin sürprizlerini yazıp heyecanı kaçırmadan burada noktalayalım. Kadrosu, hikâyesi, yapımıyla sezonun en çok merak edilen filmi Ejder Kapanı, haftaya tamamlanıyor. 22 Ocak 2010'da da Türkiye ve Avrupa'da yaklaşık 300 kopyayla sinemalarda olacak.
  ***


  FİLMİN, ADALETLE İLGİLİ DERDİ VAR


  Karaköy Lokantası'nda otururken, kâh yemek masasında kâh balkonda 'yakaladığımız' Uğur Yücel ve Kenan İmirzalıoğlu'na sorular sorduk. Ortam da rahat olunca önce Yücel sonra İmirzalıoğlu, hava almak için çıktıkları balkonda açıldıkça açıldı. Uğur Yücel'in polisiye 'tutkusundan', İmirzalıoğlu'nun askerliğine kadar ilginç ayrıntıları da yazmamak olmazdı doğrusu.
  UĞUR YÜCEL
  'Ben öykücüyüm aslında'


  Sizin hikâyeleriniz vardı Uğur Bey, ne zaman çıkıyor onlar?
  Evet, onları basamadık bir türlü. Ben öykücüyüm esasen. Bu saatten sonra oyunculukta da yönetmenlikte de gözüm yok. Bir köşeye çekilip yazmak istiyorum, ama bir türlü olmuyor. Vaktiyle sıkıntılar yaşadık. Şimdi iyi, toparlıyoruz. Canım Ailem devam edecek. Seneye de iki film çekmeyi düşünüyorum.
  Polisiye tutkusu nereden geliyor?
  Aslında hiç ilgilenmem. Ama nedense Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık, Hırsız Polis dizilerinden sonra şimdi de Ejder Kapanı. Bilenler bilir; spora biraz ilgim vardır. İnanır mısınız, polisiyeden o kadar bile anlamam! Fakat bir noktadan sonra, kendimi kasmayı bıraktım. Aman şunu yapma, aman bu işten uzak dur diye diye rahat hareket edemez oldum. Bundan sonra istediğim işleri yapacağım.
  Ejder Kapanı, hukuk dışı yollarla adalet arayanlarla kurbanlar arasında taraf tutuyor mu?
  Hayır, taraf tutmuyoruz. Ama bu konuda sosyal bir yara var. Küçük çocuklara tecavüz, çok iğrenç bir şey. Bu konuda polislerle konuştuk. O kadar ilginç şeyler anlatıyorlar ki. Mesela bir tanesinin kucağına tecavüze uğramış küçük bir çocuğu vermişler. Düşünebiliyor musun? Onları da anlamaya çalıştık. Bir toplumsal yarayı deşelim diye yola çıkmadık. Ama filmin gösterime girdikten sonra ciddi tartışmalara sebep olacağını düşünüyorum.
  Hayatımın Kadınısın'dan sonra Ejder Kapanı'nda da Ceyda Düvenci'nin canlandırdığı bir pavyon şarkıcısına âşık oluyorsunuz...
  Evet, pavyon şarkıcılarını severim. Çok eskiye dayanan bir hikâyesi var bende. Gençliğimde Beyoğlu'nda devrimcilik oynarken akşamları da pavyona giderdik. Oradan kalma.
  KENAN İMİRZALIOĞLU
  'Kaçırdığım bir proje yok'


  Askerlik nasıl geçti? Nöbet tuttunuz mu?
  Tabii canım. Nöbetten kaçış yok. Herkes tutuyor.
  Zayıflamışsınız; film yıprattı mı biraz?
  Aslında pek yıpranmadık. Çekim şartları iyiydi. Biraz zayıfladım sadece.
  Filmde Güneydoğu kökenli bir polisi canlandırıyorsunuz. Zorlandınız mı?
  Zorlanmadım desem yalan olur. İlk başlarda çok zordu. Oralarda doğup büyümediğim için konuşması, şivesi alışmak zaman aldı. Klasik olmasını da istemiyordum. Kızdığımda, sevindiğimde vereceğim tepkileri ayarlamak gerekiyordu.
  Alain Delon'vari bir ışıltı ve yüz var sizde. Ama bir türlü o patlamayı göremedik. Sanki hep 'güvenli' projelerde yer alıyor gibisiniz...
  Her projede yer almıyorum, doğrudur. Ama bana 'ya şu filmi kaçırmasaydın' diyebileceğiniz beş proje sayabilir misiniz? Yani çok iyi projeler oldu da ben mi reddettim? Bana diyorlar ki, "Seni hep böyle sert adam rollerinde mi göreceğiz? Ne zaman komedide oynayacaksın?" Çılgın Dersane'de mi oynayayım?
  Oynadığınız karakterler size neler kattı?
  Artık insanları daha iyi anlayabiliyorum. Önceleri, Doğan görünümlü Şahin'iyle müziğin sesini açıp gezenleri görünce kızardım. Ama o adamın da belki Cevher (Yazı Tura'da canlandırdığı karakter) gibi bir derdi var. Artık kızmıyorum. Bu film için polislerle konuşuyoruz. Adamın eline tecavüze uğramış 4 yaşındaki çocuğu veriyorlar. Ve şimdi sen öyle bir davaya bakıyorsun. Bazen dengesi bozuluyor. Anlıyorum elbette, ama bu adaleti sağlamak için hukuk dışına çıkanlara hak vermemi gerektirmez.
  Ejder Kapanı'ndan sonra sırada ne var? Yaklaşık on gün sonra Ezel adlı bir diziye başlıyoruz. Cansu Dere'yle beraber oynayacağız. Yandım Ali'nin de ikincisi vardı, ama sürekli bir sorun çıkıyor.


  Zaman

 2. #2
  Baktabulkolik minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh Baktabul'un Çılgını minnøsh - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2009
  Bulunduğu Yer
  İstanbul.
  Mesajlar
  2.351
  Blog Yazıları
  23
  Tecrübe Puanı
  107374518

  Tanımlı Ce: Ejder Kapanı bir açıldı, pir açıldı

  Ben Gitmem BabamLar Gider ama

  TesekkrLer

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Ejder Kapanı Filmi - Film Tanıtımı - Film Özeti
  By MeLeK GiZeM in forum Vizyondaki Filmler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-27-2010, 12:29
 2. Çin'de 'eş marketi' açıldı
  By "SenSiziM" in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-11-2009, 12:50
 3. Liverpool açıldı: 4-0
  By şeker_sarı in forum Avrupadan Futboll
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-20-2009, 10:23
 4. Ejder - Ejder Nedir - Ejder Hakkında
  By Mr. NuteLLa in forum Nedir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-08-2008, 13:48
 5. ...Ve YouTube açıldı...
  By Rockkesh in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 08-23-2008, 12:24

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375