Tekirdağ'da 2 kişi boğularak öldüTekirdağ'ın tatil beldeleri olan Kumbağ ve Barbaros'ta serinlemek için denize giren 2 kişi boğularak hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre, Tekirdağ'daki yeni sanayi sitesinde çaycı olarak çalışan 47 yaşındaki İbrahim Bulut, denize girmek için Barbaros beldesindeki Kumsal Kamp alanına gitti. Güneşlendikten sonra denize giren Bulut, bir süre sonra denizde kayboldu. İbrahim Bulut'u kumsal yakınlarında hareketsiz gören vatandaşlar, hemen sağlık ekiplerini çağırdı. Ekiplerin müdahalesine rağmen İbrahim Bulut kurtarılmadı.

İkinci boğulma vakası ise Kumbağ'da yaşandı. İstanbul'daki bir tesisatçıda çalışan 4 arkadaş, şişme bot ile Kumbağ'da denize açıldı. Şiddetli rüzgara rağmen denizden çıkmayan 4 kişiyi taşıyan bot alabora oldu. 3 arkadaş kurtulmayı başarırken, 19 yaşındaki Çağlar Mutlu suda kayboldu. Uzun süre deniz polisi tarafından aranan Mutlu, bulunarak deniz kenarına çıkarıldı. Çağlar Mutlu ile birlikte denize giren arkadaşları, botun devrilmesi ile birlikte herkesin bir tarafa sürüklendiğini söyledi.

Uzun süre denizden çıkmak için mücadele verdiklerini anlatan gençler, arkadaşları Çağlar Mutlu'yu kurtaramadıklarını söyledi.

Aynı saatlerde meydana gelen boğulma olayları ile ilgili jandarma ve cumhuriyet savcılığı inceleme başlattı. Çağla Mutlu ve İbrahim Bulut'un cenazeleri ise savcılık incelemesinin ardından Tekirdağ Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

haberaktuel.com