Gölcük'te 17 Ağustos için sessiz yürüyüş17 Ağustos 1999 Depremi'nde hayatını kaybedenler, olayın onuncu yıldönümünde Gölcük'te gerçekleştirilen sessiz yürüyüşle anıldı.

Gölcük Anıt Park'ta toplanan kalabalık, depremin en çok vurduğu yerlerden biri olan Kavaklı sahiline yürüdü. Yürüyüşe Kocaeli Valisi Gökhan Sözen, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekilleri Cevdet Selvi ve Hikmet Erenkaya, Kandilli Rasathanesi'nin eski Müdürü Ahmet Mete Işıkara, Türk ve Koreli bilim adamları, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve çok sayıda davetli katıldı.

Kocaeli Valiliği, Kızılay, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediye Başkanlığı, Mahalle Afet Gönüllüleri, GESOTİM, AKUT, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası üyeleri tarafından oluşturulan 10. Yıl Anma Platformu tarafından hazırlanan anma programı, Gölcük Anıtpark'ta yapıldı. Anma programında depremi hatırlatmak amacıyla gerçekletirilen Kuzey Anadolu Fay Hattı Bisiklet Turu'na katılanlara, protokol üyeleri tarafından plaket verildi. Teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından platforma destek veren resmi ve sivil kuruluşlar Kavaklı sahiline doğru yürüyüşe geçti.
Sessiz yürüyüşte meşaleler yakıldı.

haberaktuel.com