+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Bugün 17 Ağustos...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Bugün 17 Ağustos... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Bugün 17 Ağustos...

  Bugün 17 Ağustos...


  'Sesimizi Duyan Var Mı' Haykırışıyla Zihinlere Kazınan, 10 Binlerce Can Alan 17 Ağustos Depreminin 10. Yılı.
  Yalova'da ise yıkılan binaların enkazı üzerine kurulan Deprem Anıtı'nı ziyaret eden vatandaşlar, hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu beton bloklara çiçek bıraktı.

  Anıt içinde bulunan fotoğraf sergisini de gezen vatandaşlar, Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği, Sivil Savunma Müdürlüğü ve İzcilik il temsilciliğine ait çadırları da ziyaret etti.

  Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği üyesi bir grup da meşalelerle Gazipaşa Caddesi'nden Deprem Anıtı'na yürüdü. Grup, anıta geldiğinde ''Sesimizi duyan var mı?'' diye bağırdı.

  Törende, Yalova İl Müftülüğü görevlileri de dualar okuyarak ilahi söyledi. Törene Yalova Valisi Mehmet Ersoy ve Belediye Başkanı Yakup Koçal da katıldı.


  haberler

 2. #2
  Üyeliği durduruldu PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  Istanbul
  Mesajlar
  659
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Sesimi Duyan Varmı (!) 17 Ağustos 1999

  17 Ağustosta hayatını kaybeden vatandaşlarımızın mekanı cennet olsun.Allah kimseye birdaha böyle bir acı yaşatmasın.Nur içinde yatın..


  Kocaeli'de 17 Ağustos 1999 günü saat 03.02'de polis telsiznden ilk anons

  17 AĞUSTOS Marmara depreminin 10'uncu yıldönümünü anma törenleriyle ilgili hazırlıklar sürerken, deprem anında Kocaeli Emniyet Müdürlüğü haber merkezinde depremin ilk dalgası sırasında yapılan konuşmalar da ortaya çıktı. Polislerin telaşı, amirlerin onları sakin olmaya çağırmaları, çöken binaların yerlerinin peşpeşe bildirilmesi ve altında inleyen insanlar olduğunun duyurulmasını içeren bu konuşmalar, sabah gün ağardığında nasıl bir manzarayla karşılaşılacağının da ilk habercisi oluyor.

  Deprem anında Haber Merkezi’nde görev yapan, 1992 yılındaki Erzincan depreminde de bu ilde santralda görev yaparken depremi bir kez daha yaşayan ve iki yıl önce emekliye ayrılan polis memuru Abdullah Cambazoğlu o anı anlattı. Sarsıntının şiddetinin çok yüksek olduğunu, telsiz ve diğer cihazları alıp bahçeye çıktıklarını ve göreve burada devam ettiklerini söyleyen emekli polis Cambazoğlu, “Deprem şiddetliydi ama felaketin bu kadar büyük olacağını tahmin etmiyorduk. Sabah olduğunda felaketin büyüklüğüyle ikinci şoku yaşadık” dedi.

  YIKILAN BİNALAR ANONS EDİLİYORDU

  Yaşananları kelimelerle anlatmanın çok güç olduğunu söyleyen Abdullah Canbazoğlu yaşadıklarını şeyle anlattı:

  “O acıları antalmaya kelimeler yetmez. Ancak yaşamak gerekir. Telsiz anonslarında ekipleri yönlendirirken yardıma muhtaç olan vatandaşların yardımına koşmalarını söyledim. Ekiplerin irtibatlaşacak alanlarda bulunmalarını sağlamaya çalıştım. El cihazları o dönem çok modern değildi. Birçok sorun yaşadık. Ekipleri ana arterlerde tutmaya çalıştık. Ekipler sokak aralarında peş peşe yıkılan bina sayısını aonons ediyordu. İnsan şok oluyor tabi ki. Bizden kaybolan ekip otolarını tespit etmek mümkün değildi. İl merkezindeki ekiplerde kayıp olmadığını anladım. Çünkü anonslardan meslektaşlarımızı tanıyordum. Evinde olan arkadaşlarımızdan çok kaybımız oldu.”

  BİNA ÇÖKÜYOR MERKEZ

  Depremin başlamasıyla birlikte haber merkezinde korku dolu anlar yaşadıklarını söyleyen Abdullah Canbazoğlu, “Deprem bizi duvardan duvara çarptı. Haber merkezi geniş bir yer olmasına rağmen pencereden kapıya kadar sürüklendik” dedi.

  Kolona tutunup depremin sona ermesini beklediklerini kaydeden Abdullah Canbazoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Sarsıntı durunca telsizleri kucaklayıp Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesine indik. Daha sonra ekip otolarında paniklar anonslar başladı. ‘Bina çöküyor merkez’ şeklinde anonslar yapanlar oldu. Yardım isteyenler vardı. ‘Enkaz altından uğultular geliyor merkez’ şeklinde anonslar yapıyorlardı. O anda tüm memurlar şoktaydı. Kimsenin ailesinin yanına koşmak bile aklına gelmiyordu. Her yerden felaket haberleri almaya başladık. Sakarya’da da aynı şekilde sarsıntı olduğunu söylediler. Bizim burdaki gibi onlarda gün ışıdığında zayiatın büyük olduğunu anladılar. Gün ışındıktan sonra müdüriyetin A Kapısı'nın önünde anonslara başladık. Karşımızda bulunan binaların yıkılmış olduğunu gördük. Çıplak gözle yerle bir olan binaları görüyorduk.”

  ERZİNCAN’DA DA DEPREME YAKALANDI

  Erzincan’da görev yaparken 13 Mart 1992 tarihinde yine bir deprem yaşadığını söyleyen Abdullah Canbazoğlu, “Üst üste iki deprem yaşamak çok zor. İnsan bir defa ölüyor, yaşadığım depremlerle bir kaç kez ölümü yaşamış gibi oldum. Depremde insan karşındaki acı çekenleri görünce çok zor durumda kalıyor. Deprem hafızalardan silinecek birşey değil. Ama depremin düşünmemeye çalışıyorum. Bir çok kez hafif sarsıntılar olduğunda yüreğim kopuyor. En son 1.5 ay önce sarsıntı yaşadık. İçime bir ateş düştü yine. Olduğum yerde öyle kaldım” dedi.

  Marmara depreminde İstanbul’da bulunan ailesi ile telefon bağlantısı kuramadığını söyleyen Abdullah Canbazoğlu, “Ailem benim İstanbul Beykoz İlçesi'ndeydi. Beykoz da depremin hissedildiğini ve fazla ziyan olmadığını öğrendim. Ailemle telefon bağlantısı kuramadım. Eşimin yakınları Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek benim yaşadığımı öğrendi. Aileme yaşadığımı söylediler” dedi.

  İşte o anonslar

  17 Ağustos depreminin hemen ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün telsizlerinden yükselen anonslar şöyle:

  - Merkez deprem oluyor deprem.

  - Deprem oluyor deprem.

  - Herkes sakin olsun, sakin olsun. Her hangi bir hasar, kayıp var mı tespit ettirelim.

  - Merkez dinliyor efendim, merkez dinliyor.

  - 60 evler 60 evler. deprem oldu. Batı tarafında bina komple yıkıldı.

  - 8143 merkez. Merkez dinliyor. Karakolun yan tarafında da 4 katlı bina tamamen yıkıldı.

  - Efendim benzinliğinin karşısındaki o 4-5 katlı ev tamamen çöktü bilginiz olsun.

  - Merkez bütün ekiplere.. 3210 un (Vali Memduh Oğuz’un kodu) devrede olduğunu ve benim talimatımı beklemelerini anons edin tamam.

  - Terminal yanındaki bina tamamen çöktü. Ve çok vatandaş altında kaldı. İnlemeleri var. Yardım ediyoruz fakat tamamen enkazın altında.

  - Karakolun karşısındaki bina da tamamen çöktü tamam. Karakolun üzerinde de çatlaklar var, karakola girmeyin tamam.

  - Tamam anlaşıldı. Binaları boşaltın.

  - 8133 merkez. 4631 merkez. İgsaş sitelerinde 5 katlı bina efendim önümde çökük şu an.

  - 4631 merkez neresi?

  - Merkez 60 Evler İgsaş sitelerindeyim şu an.

  - 8133 merkez.

  - Dinliyorum.

  - Anlaşıldı merkez şu anda elektrikler kesik. Kısmen de yıkıklar mevcut. Biz dışarıdayız.

  - Tamam anlaşıldı.

  - 3836 merkez Bağdat Caddesi’nde de birkaç bina çökmüş tamamen.

  - Denizciler Caddesi’nde bazı binalarda çökmeler var.

  - Anlaşıldı, anlaşıldı arka tarafta bina çöktü.

  - Anlaşıldı tamam ben geliyorum.

  - Bu taraftan gel dikkatli ol.

  - Lojmanların buraya ambulans gelsin. Burada yaralılar var.

  - (Vali Memduh Oğuz) Ekiplere söyleyin. Lüzumsuz konuşma yapmasınlar. Nöbetçi müdür bana cevap versin tamam.

  - Bizim karakolun karşısında bina çökmüş çocuklar içinde

  - Merkez terminalin arka tarafında bayan sıkışmış yardım istiyor.

  - Anlaşıldı efendim. Bağdat Caddesi üzerinde doğalgaz kokuları yayılıyor.

  - Merkez polis lojmanının yan tarafında binalarda çöküntü var. İnsanlar var altında. Buraya yardım gerekiyor..


  kaynak:hürriyet
  17 AGUSTOS 2009

  YAŞAMAK GELMİYOR İÇİMDEN


 3. #3
  Üyeliği durduruldu PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  Istanbul
  Mesajlar
  659
  Tecrübe Puanı
  0

  Tanımlı Ce: Sesimi Duyan Varmı (!) 17 Ağustos 1999

  Dikkat Ettim (!)

  Forum İçerisinde, Değişik Başlıklardaki Haberler Açıldı ve YORUM'lar Yapıldı AMA Yürek Burkan Bugün, Yani 17 Ağustos Hakkında Bir Konu Açıldı Bekledim Kendim Açıp Göstermek İstemedim, Ama Kimse Hatırlamadı ..

  şeker_sarı Hariç.. Bugün 17 Ağustos

  Forum Olarak, Bazı Şeyleri Atlıyormuyuz ? NE ..

  Beşiktaş'lı Değilim AMA Çarşı'ya TAM DESTEK ..

  Bugün Yaşamak GELMİYOR İçimden ..

 4. #4
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Exclamation 10 yıl geçti, acılar hala taze

  Marmara Bölgesi'ni vuran büyük depreminden geriye 17 bin 480 ölü, binlerce yaralı ve kapanmayan yaralar kaldı.  17 Ağustos 1999'da yaşanan felaketin 10. yıldönümünde, enkaz altında kalarak hayatını kaybedenlerin yakınları mezarlıklara koştu. Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da düzenlenen törenlerde gözyaşı döken vatandaşlar, çarpık kentleşmenin yol açtığı acıla- rın asla unutulmayacağını vurguladı. 7,4'lük depremin merkez üssü Gölcük'te ise saatler 03.02'yi gösterirken Kavaklı sahilindeki anıta çelenk bırakılarak saygı duruşunda bulunuldu. Anıt önüne ateşten 'Depremi 10'uncu yılında da unutmayacağız' yazıldı.

  Depremzedeler denize çelenk ve karanfiller bıraktı. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, konuşma yaptığı sırada Behçet Yılmaz isimli depremzede, "Depremde dükkânımı kaybettim, bunları nasıl geri getireceksin?" diyerek başkanın göğsüne yumruk attı. Vatandaşlarca etkisiz hale getirilen Yılmaz, Ellibeş'in araya girmesiyle linçten kurtuldu, ardından gözaltına alındı. Yılmaz'dan şikâyetçi olmayan Ellibeş, "Belediyeden emekli olan zabıtanın oğlu, elimde büyüdü. Dükkânının yıkıldığını gündeme getirmek için basını da fırsat bildi. Alkolün etkisiyle olmuş. Ayılınca ne yaptığını bilmediğini söyledi, özür diledi. Ben de affettim, büyütülecek bir konu değil." açıklamasında bulundu. Şehirde deprem anısına her yıl olduğu gibi bu yıl da meşaleli yürüyüş gerçekleştirildi. İlk yürüyüşü konutlarından çıkarıldıklarını iddia eden Arızlı Konutları sakinleri yaptı. Kuruçeşme'den İzmit Anıt Park'a kadar olan 30 kilometrelik yolu yürüyen depremzedeler, sloganlar atarak yetkililere tepki gösterdi. Daha sonra Kocaeli Depremzedeler Derneği yürüyüş yaptı. Depremde Gölcük Donanma Komutanlığı'nda hayatını kaybeden 420 personel ve aileleri de anıldı. Deprem Şehitleri Anıtı önündeki törene katılan Donanma Komutanlığı Harp Filosu Komutanı Tümamiral Mücahit Şişlioğlu anıta çelenk koydu.
  KIZIM, ÇARPIK YAPILAŞMANIN KURBANI
  17 Ağustos 1999'da vefat edenleri anma töreni Sakarya'da büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Kent Meydanı'nda toplanan yaklaşık 2 bin kişi, önceki gece saat 03.02'de saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu. Sakaryaspor taraftarlarından oluşan Tatangalar grubunun düzenlediği programda Düzce'den gelen Pİ Alternatif Sanat Atölyesi oyuncuları, Deprem Oratoryosu adını verdikleri oyunda Marmara Depremi'nde yaşanan acıları canlandırdı. Oyun sırasında depremde yakınlarını kaybeden aileler, gözyaşlarını tutamadı. Gecede Sakarya İl Müftülüğü din görevlileri de depremde hayatını kaybedenler için Kur'an okudu, dua etti.
  Felakette 12 yaşındaki kızı Tuğba'yı kaybeden Firdevs Akgül, kızının resmine sarılarak ağladı. Kızının, çarpık yapılaşmanın kurbanı olduğunu belirtti. Kızı ve torununu kaybeden Sacide Ateş de depremin acısını ilk günkü gibi yaşadığını ifade ederek, şöyle konuştu: "İkisi aynı mezara gömüldü. Herkesin acısını paylaşıyorum. Hiç unutmadım. Damadım 10 yıldır eşinin ve kızının acısıyla yanıyor." Serdivan ilçesindeki deprem şehitliğinde ise ölenler için mevlit ve Kur'an okundu.
  Yalova'da yakınlarını kaybedenlerin yakınları dün sabah erken saatlerden itibaren şehir mezarlığını doldurarak, dualar etti. Yıkılan binaların enkazı üzerine kurulan Deprem Anıtı'nı ziyaret eden vatandaşlar ise hayatını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu beton bloklara çiçek bıraktı. Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği üyesi bir grup meşalelerle Gazipaşa Caddesi'nden Deprem Anıtı'na yürüdü. Grup, anıta geldiğinde "Sesimizi duyan var mı?" diye bağırdı.
  MEKTUPLAR 10 YIL SONRA ULAŞTI
  Depremin ardından dünyanın dört bir yanındaki çocukların Yalova'daki depremzede çocuklara gönderdiği 300'e yakın mektup, 10 yıl sonra sahiplerine ulaştı. Düşün Kültür, Sanat ve Eğitim Derneği, sahipleri bulunamayan 30 mektubu, 'Geç Kalan Buluşma' adı altında düzenlenen sergiyle izlenime açtı. 17 Ağustos Parkı içindeki sergide, İtalya, Almanya, Bosna-Hersek gibi ülkelerdeki çocukların yazdığı mektupların büyütülmüş kopyaları yer alıyor. Yabancı çocukların, "Bakıyorum ve ellerim kilitli. Gözlerim karanlığa alışmış. Gözlerimi açtığımda keşke bu felaket bir rüya olsa diyorum." şeklindeki duygu dolu satırları dikkat çekiyor. Mektuplar 'www.geckalanbulusma.com'da da yayınlanacak.
  17 Ağustos'ta denize gömülmüştü şimdi göz kamaştırıyor
  Depremde denize çöken Gölcük Kavaklı Sahili, yeni görünümüyle görenleri büyülüyor. Depremden hemen sonra çekilen fotoğraf ile bugünkünü karşılaştıranlar gözlerine inanamıyor. 17 Ağustos Marmara Depremi'nde en büyük zararı Kavaklı Sahili görmüştü. Bölgenin tamamı denizin dibine gömülmüştü. Evler, işyerleri, sosyal alanlar ve çocuk parkları sular içinde kalmıştı. Çok sayıda vatandaşın boğularak can verdiği sahil, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından onarıldı. Yeni haliyle göz kamaştıran bölge, Gölcük halkının en çok ziyaret ettiği dinlenme alanlarından biri haline geldi. Spor merkezini andıran alanda, parkın yanında FIFA standartlarında futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, spor alanları ve yürüyüş yolları bulunuyor. MEHMET GÜLER KOCAELİ
  Prefabrikte yaşayan Kore gazisi, 10 yıldır sıcak bir yuvaya hasret
  Marmara Depremi'nin en fazla yıkıma yol açtığı illerden biri de Sakarya. Kentte hasar gören binaların yerine 10 bin 379 prefabrik ev inşa edildi. Bugüne kadar 9 bin 910'u boşaltıldı. Kullanım süreleri 5 yıl olarak belirlenen bu konutlarda yaklaşık 3 bin kişi oturmaya devam ediyor. Prefabrik evlerde sefalet içinde ikamet edenlerden biri de depremde iki katlı evi yıkılan Kore gazisi Mehmet Ali Tuna (79). Eşi Hatice Tuna (71) ile birlikte yaşam mücadelesi veren Tuna, 10 yıldır sıcak ve temiz bir yuvanın hayalini kuruyor. Yaşlı çift, 395 TL gazi maaşıyla geçimini sürdürmeye çalışıyor. Kore gazisi, astım ve tüberküloz hastası olduğu için her gün ambulansla hastaneye taşınıyor. Bakımsız prefabrikte sağlığı iyice bozulan Tuna, şunları anlatıyor: "Depremde iki katlı evimiz yıkıldı, kardeşlerim öldü. Bir dönümden oluşan evin arazisini kardeşlerimin çocuklarıyla birlikte 17 kişi miras olarak paylaştık. Gidecek yerim olmadığı için devlet bana prefabrik verdi. 10 yıldır betonun üzerinde yaşıyoruz. Eşim ve ben bakıma muhtacız." Kalan ömrünü sıcak bir evde geçirmeyi istediğini ifade eden yaşlı adam, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Prefabrikte çok rutubet var. Doktorlar 'burada yaşanmaz' dediler. Bu evde ölmekten korkuyorum. Tek isteğim. eşimle birlikte başımızı sokacağımız temiz bir ev. Hastalığım ilerliyor. Belki birkaç sene daha yaşarım. Ömrümün geri kalanını sıcak bir evde tamamlamak en büyük arzum."

  Zaman

 5. #5
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı Ce: Sesimi Duyan Varmı (!) 17 Ağustos 1999

  Konular birleştirildi..
  Alıntı PihC´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  Dikkat Ettim (!)

  Forum İçerisinde, Değişik Başlıklardaki Haberler Açıldı ve YORUM'lar Yapıldı AMA Yürek Burkan Bugün, Yani 17 Ağustos Hakkında Bir Konu Açıldı Bekledim Kendim Açıp Göstermek İstemedim, Ama Kimse Hatırlamadı ..
  haklısın


+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. 22 Ağustos, Güvenli İnternet 22 Ağustos'ta başlıyor
  By Emregu in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-09-2011, 02:44
 2. Canfeza - Ağustos ( Ağustos şarkı sözleri )
  By ħєчħαт * in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-24-2011, 12:21
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-20-2011, 19:42
 4. Tarihte Bugün 25 Ağustos
  By uA_mert in forum ÖzeL Günler...
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-25-2008, 22:31

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375