Sakarya'da patlama


Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Geyve'nin Gazipaşa Mahallesi'nde bulunan Coşkunlar Havai Fişek Oyuncan Kimya Sanayi Şirketi'ne ait tesislerde henüz bilinmeyen nedenle patlama oldu. Tesislerdeki patlayıcılar peşpeşe infilak etti. Bölgeye itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Tesislerde geçen 21 Mayıs günü meydana gelen patlamada 3 işçi yaralanmıştı.
Hendeki Kaymakamı havai fişek fabrikasındaki patlamada can kaybı olduğunu söyledi. Meydana gelen patlamanın etkisiyle bazı binaların yıkıldığı, 1 kişinin öldüğü ve 28'den fazla yaralı olduğu açıklandı. Ölü ve yaralı sayısı hakkında henüz net bir bilgi yok Yaralılar bölgedeki hastanelere sevk edildi.
FABRİKANIN BİR BÖLÜMÜ ÇÖKTÜ
Sakarya'nın Hendek ilçesindeki bir havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada, fabrikanın bir bölümünün çöktüğü, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.
Hendek ilçesine bağlı Yukarıçalıca köyündeki havai fişek fabrikasında saat 15.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.
Bir bölümü çöken fabrikaya Adapazarı, Hendek ve Akyazı'dan çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.
Görgü tanıklarına göre, fabrikadan 10'un üzerinde yaralı, bölgedeki hastanelere sevk edildi.
mynet