Şehitler gözyaşlarıyla uğurlandı


Elazığ'ın Karakoçan ilçesi Koçyiğitler Karakolu'nda bir askerin üzerindeki el bombasının patlaması sonucu şehit olan 4 Mehmetçik memleketlerinde toprağa verildi. Askerler için sabah saatlerinde Elazığ Asker Hastanesi'nde tören düzenlendi.Piyade Er Mesut Bulut, Piyade Çavuş İbrahim Yaman, Piyade Onbaşı İbrahim Öztürk ve Piyade Onbaşı Ali Osman Altın'ın özgeçmişlerinin okunmasının ardından Elazığ Müftüsü Ömer Kocaoğul dua etti. Cenazeler, daha sonra uçak ve ambulanslarla memleketlerine gönderildi.
Şehit olan askerlerden Piyade Er Mesut Bulut, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi. Şehit er için Gaziantep'in Araban ilçesinde tören düzenlendi. Şehidin cenazesi tören alanına getirildiği sırada, annesi Mevlide Bulut ve yakınları tabuta sarılmak istedi. Askerler tarafından teselli edilmeye çalışılan şehidin babası Sinan Bulut, "Ben nasıl ağlamayayım, oğlum şehit olmuş." diyerek göz yaşı döktü. Şehidin cenazesi Körhacıobası köyünde toprağa verildi.
Piyade Onbaşı Ali Osman Altın da Afyonkarahisar'ın Büyükkalecik beldesinde son yolculuğuna uğurlandı. Terhisine 3 ay kala şehit olan Altın'ın cenaze töreninde gözyaşları sel oldu. Oğlunun yüzünü son bir kez görmek isteyen anne Zakire Altın fenalık geçirdi. Şehidin cenazesi Büyükkalecik Mezarlığı'na defnedildi.
CENAZE TÖRENİNDE KÜRTÇE AĞITLAR YAKILDI
Elazığ'daki patlamada şehit olan Piyade Er İbrahim Öztürk, Mersin'in Tarsus ilçesinde toprağa verildi. Şehidin cenaze namazı Küçük Minare Camii'nde kılındı. Namazdan önce şehit babası Hacı Öztürk ile annesi Nermin Öztürk tabuta sarılarak Kürtçe ağıt yaktı. Aslen Diyarbakırlı olan aileyi Tarsuslu komşuları yalnız bırakmadı. Evin tek erkek çocuğu olan İbrahim Öztürk, Tarsus Şehitliği'nde toprağa verildi. Piyade Çavuş İbrahim Yaman'ın cenazesi ise Samsun'un Salıpazarı ilçesinde toprağa verildi. Babaocağına götürülen cenaze daha sonra Merkez Fatih Camii'ne getirildi. Burada ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit çavuşun cenazesi toprağa verildi. Törende anne Nuran Yaman gözyaşlarını tutamazken, "Oğlum dik duracağım. Fidan boylum fazla ağlamayacağım. Şehidim benim." diye konuştu.


Zaman