Çobana Araç Çarptı: 1 Ölü, 3 YaralıErzincan'da Yol Kenarında Koyunlarını Otlatan Çobana Araç Çarptı. Kazada Çoban Olay Yerinde Hayatını Kaybetti, 3 Kişi de Yaralandı.
Erzincan'da yol kenarında koyunlarını otlatan çobana araç çarptı. Kazada çoban olay yerinde hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Çobana çarparak kaza yapan aracın sollamaya çalıştığı araçla yarış yaptığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, kaza saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Erzurum istikametine gitmekte olan İlhan Demir (44) yönetimindeki 23 DV 456 plakalı araç, Resul Dalcan (31) yönetimindeki 38 AR 008 plakalı otomobili sollamaya çalışırken araç sürücülerinin direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarında koyunlarını otlatan çoban Mahmut Çiçek (38) ve koyunların sahibi Kenan Irmak'a (43) çarptı. Araçlar daha sonra tarlaya yuvarlandı.

Kazada çoban Mahmut Çiçek olay yerinde yaşamını yitirdi. Koyunların sahibi Kenan Irmak ve araç sürücüleri İlhan Demir, Resul Dalcan da yaralandı. Acil Servis ambulansı ile Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kazada çobanın 7 çocuk babası olduğu; Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinden 2 ay önce Erzincan'ın Geçit beldesinde hayvancılıkla uğraşan Kenan Irmak'ın yanına geldiği ve koyunları bir buçuk aydır yaylada otlattığı; bir hafta önce de yayladan Erzincan'a döndüğü öğrenildi. Öte yandan, yaralı yakınlarından Çeşminaz Irmak (74), kaza yapan araçların yarış yaptığını iddia ederek, "Kanunlar biraz daha ağır olsa belki de bu kadar kaza olmaz. Ben şimdi yanımda çalışan çobanın ailesine nasıl haber vereceğim?" diyerek isyan etti. (CİHAN)