+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

4 Şehit Kaza Değil Ceza Kurbanı !

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  4 Şehit Kaza Değil Ceza Kurbanı ! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Üyeliği durduruldu PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC Baktabul'un Çılgını PihC - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Nov 2008
  Bulunduğu Yer
  Istanbul
  Mesajlar
  659
  Tecrübe Puanı
  0

  ! 4 Şehit Kaza Değil Ceza Kurbanı !

  Kanınız Donucak! - AlSana Açılım .. [Kesinlikle İzleyin] (!)

  Video İçin Tıklayın

  Bir Komutan Nasıl Çıldırır (?) Nasıl Konuşur (?) Nasıl Terbiye mi Eder (?)

  İşte Bütün Bu Soruların Cevabı Bu Video'da, Uyuyan Bir Askeri Yakalayan Komutan Başlar Konuşmaya , Buyrun İzleyin..

  Hemen Kapatmayın Video'yu Komutan'ı Bekleyin..

  Milliyet
  Konu nur yağmuru tarafından (09-01-2009 Saat 12:09 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  silence.. elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma Baktabul'un Çılgını elma - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2007
  Bulunduğu Yer
  notre dame
  Mesajlar
  9.937
  Blog Yazıları
  43
  Tecrübe Puanı
  107375073

  Tanımlı 4 şehit için el bombası şoku

  Elazığ’ın Karakoçan Jandarma Komutanlığı’nda görevlendirilen 2’nci Motorlu Piyade Taburu 3’üncü Bölük’te askerliğini yapan çavuş İbrahim Yaman ile erler İbrahim Öztürk, Ali Osman Altın ve Mesut Bulut, 17 Ağustos günü mevzideki patlamada şehit düştü.
  Olay haber ajanslarında kaza sonucu el bombasının patlaması olarak yansıdı ve 4 asker memleketlerinde düzenlenen törenlerle toprağa verildi. Askeri makamların olayla ilgili başlattığı soruşturma patlamanın kaza sonucu değil, nöbet sırasında uyuduğu ileri sürülen bir erin pimi çekilmiş el bombasını tutarak ‘cezalandırılması’ sırasında meydana geldiğini ortaya çıkardı. Olayı Taraf gazetesi duyurdu. Bu cezayı veren Teğmen Mehmet Tümer olay günü tutuklandı. İddiaya göre Mersinli er İbrahim Öztürk, uyurken yakalandı. Tim komutanı Teğmen Mehmet Tümer, nöbette uyuduğu gerekçesiyle Öztürk’ün eline, pimini çekilmiş el bombasını verdi. Öztürk, mevzileri dolaşıp, asker ardaşlarından yardım isteyip pim aradı. Teğmene gidip pimi vermesini istedi. Ancak eli terleyince mandalını bıraktığı bomba infilak etti. Olayda Samsunlu çavuş İbrahim Yaman ile erler Mersinli İbrahim Öztürk, Gaziantepli Mesut Bulut ve Afyonkarahisarlı Ali Osman Altın şehit oldu. 8. Kolordu Komutanlığı, ölümlerle ilgili soruşturma başlattı. Oğullarını gözyaşları arasında toprağa veren aileleri, başlatılan soruşturma ve ortaya atılan iddiayı öğrenince şoke oldu.

  Acılıyken asabım bozuldu

  Şehit erlerden İbrahim Öztürk’ün, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde oturan babası 54 yaşındaki Hacı Öztürk, “Böyle bir şey olabilir mi? Acımı yaşarken bir anda asabımı bozdular” dedi. Gaziantepli er Mesut Bulut’un, Araban İlçesi’ne bağlı Körhacıoba Köyü’nde oturan babası Sinan Bulut, “Olayın oluş şekliyle ilgili net bir açıklama yapılmamıştı” diye konuştu. Şehit çavuş İbrahim Yaman’ın Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde oturan babası 53 yaşındaki Adem Yaman ise “Bu iddialara inanmak istemiyorum” dedi. Şehitlerden er Ali Osman Altın’ın, Afyonkarahisar’ın Büyük Kalecik Beldesi’nde oturan annesi Zakire Altın da şok oldu: “Benim yavrum benden gitmiş, ne söylesek geri gelmez. Bu işler bizim acımızı tazelemekten başka bir şeye yaramıyor.”

  Mandalı bırakınca patlar

  El bombası pim, mandal ve ana gövdeden oluşur. Hafif kavisli mandal, bombanın içine giden fünyeye yay ile sabitlenmiştir. Bu yayı tutan ise pimdir. Bomba atılacağı sırada mandala basılı tutularak pim yuvasından alınır. Bomba elden çıktığı anda, mandal açılır, yay fünye içindeki yemleme barutunu ateşler. Bomba 3 saniye sonra patlar. İkinci Dünya Savaşı’nda bu süre 6 saniye civarındaydı. Ancak daha sonra bu sürenin uzun olduğu atılan bombanın düşman tarafından geri atılmasıyla anlaşıldı ve NATO standardı olarak 3 saniyeye çekildi.


  DHA

 3. #3
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı Kışlada skandal: Elazığ'da şehit olan 4 er, kaza değil 'ceza' kurbanı

  Elazığ'da dört askerin şehit olduğu patlamayla ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Taraf gazetesinin haberine göre, 17 Ağustos günü meydana gelen olaya, komutanın ceza için nöbette uyuyan askerin eline verdiği pimi çekilmiş bombanın yol açtığı ileri sürüldü.
  Resmî makamlarca hadisenin kaza sonucu gerçekleştiği açıklanmıştı. Ancak cinayet gibi olay üzerine açılan soruşturmada ifadesi alınan Teğmen Mehmet Tümer, yaşananları doğruladı. Dokuz gün önceki patlamada er İbrahim Öztürk'ün yanı sıra mevzide bulunan Mesut Bulut, İbrahim Yaman ve Ali Osman Altın şehit olmuştu.


  Teğmen, bombanın pimini çekip askerin eline vermiş


  Elazığ'da dört askerin şehit olduğu patlamayla ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. 17 Ağustos'ta meydana gelen olaya komutanın ceza için nöbette uyuyan askerin eline verdiği pimi çekilmiş bombanın yol açtığı ileri sürüldü. Olay günü hadisenin kaza sonucu gerçekleştiği açıklanmıştı.


  Taraf gazetesinin haberine göre skandal hadise şöyle gelişti: 17 Ağustos 2009'da devriye gezen Uzman Çavuş Şakir Akcan, 05.00-07.00 devriyesini saat 06.00'da attı.
  Nöbet esnasında İbrahim Öztürk ve arkadaşı Ahmet Şensoy'un uyuduğunu gören Çavuş Akcan, Öztürk'ün el bombasını, Şensoy'un da silahının alev gizleyenini uyuduklarını ispatlamak için aldı. Nöbetçi çavuş, sabahleyin askerlerin uyuduğunu Teğmen Tümer'e söyledi ve kanıt olarak da aldığı malzemeleri gösterdi. Bunun üzerine er İbrahim Öztürk'ün bulunduğu mevziye giden Teğmen Tümer, "Mandalı bırakırsan ölürsün, bırakmazsan yaşarsın." diyerek pimini çektiği el bombasını Öztürk'e verdi. Öztürk, bir süre sonra tuttuğu bombanın pimini aramaya başladı, iki kez Teğmen Tümer'in yanına gidip pimi istese de olumsuz cevap aldı. Bunun üzerine tüm mevzileri dolaşarak elindeki bomba için pim aramaya başladı. Ancak eli terleyince son gittiği mevzide elindeki bomba infilak etti.
  Patlamada İbrahim Öztürk'ün yanı sıra mevzide bulunan Mesut Bulut, İbrahim Yaman, Ali Osman Altın şehit oldu. Bu cinayet gibi olay üzerine soruşturma açıldı. Teğmen Mehmet Tümer, ifadesinde olayı doğruladı. Tümer, kendisinin, "Fırsat eğitimi kapsamında el bombasının pimini çekerek "mandalını bırakmadığın sürece patlamaz" deyip bombayı İbrahim'e verdiğini" belirtti.

  Şehit olduğunu duyunca bu kadar üzülmemiştim


  Elazığ'da dört askerin ölümüyle sonuçlanan patlamayla ilgili iddialar, olayda hayatını kaybeden erlerin ailelerini ikinci kez yıktı. Teğmen Mehmet Tümer'in, pimi çekilmiş bombayı eline verdiği er İbrahim Öztürk'ün babası Hacı Öztürk, gazetedeki haberi okuduktan sonra üzüntüsünün bir kat daha arttığını söylüyor. "Çok çirkin bir iddia" nitelendirmesinde bulunan Öztürk, "Benim tek erkek evladım şehit olmuş, yüreğim yanıyor zaten. Haberi okuyunca ilk şehit haberini aldığımdan daha çok üzüldüm ve kahroldum.'' diyor.

  Şehit Mesut Bulut'un babası Sinan Bulut: İkinci kez yıkıldık


  17 Ağustos'taki olayda şehit düşen 4 askerden biri Gaziantep'in Araban ilçesi Körhacıobası nüfusuna kayıtlı Mesut Bulut'tu. Haberi gazetecilerden öğrenen şehit er Mesut Bulut'un yakınları, şoke oldu. Evinin balkonunda taziyeleri kabul eden anne Mevlide Bulut, bir taraftan da sessizce ağlıyor. Acılı annenin gözyaşları yanaklarından süzülürken, "Acım çok büyük. Hiçbir şey beni teselli etmiyor." diyor. Baba Sinan Bulut ise devlete güveninin sonsuz olduğunu vurguluyor. Bulut, "Ordumuz, Genelkurmay'ımız gereken soruşturmayı yapacak, hakikati bulacaktır. Ordumuza, askerimize güvenmezsek kime güveneceğiz? Niye teslim ettik çocuğumuzu?" şeklinde konuşuyor. Şehit erin amcası Bedir Bulut, iddialar karşısında ikinci kez yıkıldıklarını belirtiyor. Bulut, "Devletimize güveniyoruz. Birilerinin ihmal ve suçu varsa bunun gereğini yapacaktır. Bunu bekliyoruz." ifadelerini kullanıyor.

  Böyle ceza ne gördüm ne de duydum


  Skandal olaya en sert tepkiyi Samsunlu er İbrahim Yaman'ın ailesi verdi. Otopsi raporlarını beklediklerini belirten baba Adem Yaman, ilgili kişi ve kurum hakkında dava açacaklarını ifade ediyor. Yaman, "Ben de askerlik yaptım ama askerde böyle bir ceza verildiğini görmedim duymadım. Böyle bir ceza olmaz." şeklinde konuşuyor.
  Şehit erin kardeşi Recep Yaman haberi okuduğunda büyük üzüntü duyduğunu kaydediyor. "Onun hakkını sonuna kadar arayacağız. Böyle bir şey olamaz. İmkânsız. Beş şehidin (dört) toptan kanına giriyorsun. Orada diğer askerler de şehit olabilirdi." görüşünü dile getiriyor. Şehit erin annesi Nuriye Yaman da olay karşısında şaşkınlığını dile getirirken şöyle diyor: "Zaten inanmıyorduk. Şu an beynim uyuşuk durumda. Bize gelen ilk bilgi de bombanın kazaen patladığı şeklinde idi. Buna inanmadık. Bu olay kasten veya teröristler tarafından yapıldı diye düşünüyorduk. Oğlumun hakkını her zaman arayacağım. Dava açmayı düşünüyoruz."

  Şehit Ali Osman Altın'ın annesi Zakire Altın: 'Kazayla oldu' demişlerdi

  Şehit oğulları Ali Osman'ı 9 gün önce Afyonkarahisar'da defneden Altın ailesi, şoke eden iddiaya inanmak istemiyor. Afyonkarahisar merkeze bağlı Büyükkalecik beldesinde yaşayan şehit Ali Osman Altın'ın ağabeyi Mehmet Altın, haberin acılarını tazelediğini söylüyor. Askerî yetkililerin, kardeşi Ali Osman'ın mevzide bomba patlaması sonucu şehit olduğunu söylediğini hatırlatan Altın, "Bizim şu anda bildiğimiz tek şey bu. Bunun dışında bize söylenen başka bir şey yok. Ne yaparsak yapalım giden evladımızın geri gelmeyeceğini biliyoruz. Bizim devletle, askerle uğraşma gibi bir niyetimiz yok." diyor. Anne Zakire Altın da oğlu Ali Osman'ı bundan sonra hiçbir şeyin geri getirmeyeceğini ifade ediyor. Gözü yaşlı anne, "Benim yavrum benden gitmiş, ne söylesek geri gelmez. Bu işler bizim acımızı tazelemekten başka bir şeye yaramıyor. Eğer gazeteciler gelmese biz daha huzurluyuz. Unutmaya çalışıyoruz. Oğlumun acısını yüreğime gömdüm." şeklinde konuşuyor.

  Zaman

  ------------------

 4. #4
  VIP damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Harikalar diyarı
  Mesajlar
  2.561
  Blog Yazıları
  67
  Tecrübe Puanı
  107374576

  Tanımlı "Uyursan ölürsün!"

  "Uyursan ölürsün!"İnanılmaz benzerlik! 4 askerimizin ölümüne neden olan komutan cezası, Nefes filminin olay yaratan içtima sahnesini hatırlattı...

  27.08.2009 13:3817 Ağustos’ta Türkiye Elazığ’da el bombasının patlamayla 4 Mehmetçiğin kaza sonucu şehit olduğu haberiyle sarsılmıştı. Ancak askerlerin kazayla ölmediği ortaya çıktı. Tim komutanı, nöbette uyuyan askere ceza olarak pimini çektiği el bombasını tutmasını emretti... Mandalı 45 dakika elinde sıkan erin, gücü tükenince bomba patladı... 4 askerimizin ölümüne neden olan cezayı veren Teğmen Mehmet Tümer tutuklandı!
  Bu olay, akıllara henüz vizyona girmeyen ancak fragmanı internet sitelerinde binlerce kişi tarafından izlenen Nefes filminin içtima sahnesini getiriyor. Filmdeki yüzbaşı tıpkı Elazığ'daki tim komutanı gibi "Uyursan Ölürsün" mesajını birliğine bakın nasıl anlatıyor...
  FRAGMAN İÇİN TIKLAYIN

  Taraf Gazetesi'nde Mehmet Baransu imzasıyla yayınlanan haber Türkiye gündemine bomba gibi düşerken, yaşanan olay Levent Semerci’nin ilk sinema filmi Nefes'i akıllara getirdi. Güneydoğu’da bir yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik timin hikâyesini anlatan ve Ekim ayında vizyona girecek olan filmin içtima sahnesi, paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırmıştı. Tim'den bir askerin uyuduğunu gören komutanın içtima sırasında yaptığı konuşma ile verdiği cezayla 4 askerin şehit olmasına neden olan Teğmen Mehmet Tümer arasındaki fikri benzerlik dikkat çekici.

  [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/ougur/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-18.jpg[/IMG]
  İŞTE O ÇARPICI DİYALOG:

  Yüzbaşı: Kamil Ateş sen öldün! Karın var mı?

  Asker: Var komutanım.

  Yüzbaşı: Lojmanda mı kalıyor?

  Asker: Evet komutanım.

  Yüzbaşı: Söyle hemen yeni ev arasın. Lojmanda çok fazla tutmayacaklar. Çünkü sen öldün. Anan, baban hayatta mı?

  Asker: Evet komutanım.

  Yüzbaşı: İyi cenazeni ona göndeririz. Sen!

  Asker: Hakan Atakan, Hatay. Emret komutanım!

  Yüzbaşı: Öldün sen Hataylı. Annenizin gözü yaşlı, hüngür hüngür ağlıyor kadın.
  Komşularınızın kolları arasında.
  Bileklerini ovuyorlar kolonyayla. 'Evladım' diye ağlıyor.
  Babanız da ağlıyor.
  Göstermiyor ama yıkılmış bir köşeye içten içe ağlıyor adam.
  Ama ağzında bir cümle, 'Vatan sağolsun, memleket sağolsun, bir oğlum olsa onu da gönderirim' diye ağlıyor.
  Aldılar hepinizi, aldılar.
  Gönderdik cenazeleri ailenize, kurşun izlerini silerler, yıkarlar sizi.
  Bir güzel de bayrağa sararlar.
  Böyle öldü.
  En değer verdiğim adam böyle öldü.
  Ama uyuduğu için değil, buraya erken gelelim diye.
  Koydular helikoptere, gönderdiler memleketine.
  Televizyona bile çıkarsınız. 45 saniyeliğine kahraman olursunuz.
  Çıkar süslü bir karı, hüzünlü sesle anlatır.
  Hekim Bulut, karakol baskınında şehit düştü.
  45 saniye.
  Sonra da magazin haberleri.
  Kahramanca mı savaştınız? Hayır.
  Bu adam uyuduğu için öldünüz.
  Kızmayın ona.
  Kızmayacaksınız.
  Kendinize kızın.
  Burası bir birlik.
  Arkadaşınla hareket edeceksin.
  O uyusa bile uyumayacaksın.
  Uyurken ölemeyeceksin! Uyursan ölürsün! Ölürsünüz! Sen uyursan herkes ölür.
  Bak 'Hazırım' yazıyor.
  Neye hazırsınız?
  Uyurken ölmeye hazırsınız.
  Uyumayacaksınız! Yemeyeceksiniz, dinlenmeyeceksiniz.
  Sizin cesetlerinizi, sizin cenazelerinizi ailenize göndertmeyeceğim.
  Ölmenizi yasaklıyorum.
  Bir kişiyi hata yaparken görürsem yemin ederim kendi ellerimle vururum. Altına da imzamı atarım 'eğitim zayiatı' diye
  Anlaşıldı mı asker?


  Asker: Emredersiniz komutanım
  Özgür UĞUR / HABERTURK.COM

 5. #5
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı Ce: 4 şehit için el bombası şoku

  Konular Birleştirildi..

+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Polis aracı kaza yaptı: 1 şehit
  By ZzeyneP in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-31-2010, 21:17
 2. 3 yaşındaki çocuk kaza kurbanı
  By ZzeyneP in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-25-2009, 21:09
 3. 7 yaşındaki Yusuf kaza kurbanı oldu
  By MeLeK GiZeM in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-28-2009, 13:58
 4. Hakkari'de Kahreden Kaza: 4 Şehit
  By şeker_sarı in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-14-2009, 21:15
 5. Şehit cenazesine giderken kaza yaptılar
  By leyla_59 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-04-2008, 23:06

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375