Çay İçerken Kurşunun Hedefi Oldu68 Yaşındaki Mesude Durgun Kardeşiyle Çay İçerken Kimliği Belirsiz Bir Kişinin Silahından Çıkan Kurşunla Ağır Yaralandı.


Sakarya'nın Sapanca ilçesinde kardeşini ziyarete gelen 68 yaşındaki Mesude Durgun, serseri kurşunun hedefi oldu. Yaşlı kadın, havaya ateş eden kimliği belirsiz kişinin silahından çıkan kurşunla ağır yaralandı. Kardeşiyle çay içtiği sırada kurşunun hedefi olan kadının duran kalbi, kalp masajı ile yeniden çalıştırıldı.
Olay, akşam saat 20.00 sıralarında Sahil Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Mersin'den Sapanca ilçesindeki kız kardeşine ziyarete gelen Mesude Durgun, Sapanca Gölü kıyısındaki evin önünde kardeşiyle çay içtiği sırada havaya açılan ateş sonucu boynundan vuruldu. Ağır yaralanan kadın ambulansla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken yolda kalbi durdu. Sağlık görevlilerinin kalp masajı yapmasıyla kadının duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Hastaneye kaldırılan Durgun, ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.
Olay sonrası Durgun'un vurulduğu eve gelen polis, çevrede boş kovan araması yaptı. Polisler yaralanan kadının eşi ve kız kardeşinin ifadelerine başvurdu. Olay yerini güvenlik çemberi ile kapatan kriminal ekipleri çevrede boş kovan araması yaptı.
Durgun'un kız kardeşi Makbule İnce, kız kardeşinin birlikte çay içtikleri sırada vurulduğunu belirterek, "Otururken bir anda vuruldu. Ramazanı karşılamak amacıyla havaya ateş ettiler. Çay içerken bir kurşun isabet etti. Nasıl olduğunu anlamadım. Ben de bayıldı zannettim. Bir baktım kan revan içinde kaldı ellerim. Ondan sonra ambulans çağırdık. Bir anda oldu. Önce havai fişek attılar, daha sonra silah sesleri duyduk. Çok da yakından attılar." dedi. Eşi kör kurşununun hedefi olan Zekeriya Durgun ise, olay esnasında kendisinin evde televizyon seyrettiğini söyledi. Kendisinin de silah sesleri duyduğunu kaydeden Durgun, şunları söyledi, "Ben içeride maç izleyecektim. O arada silah sesleri duyduk. Odada mevzilendim silah seslerini duyunca. Baldızım 'Koş Zeki, koş' dedi, hanım uzanmış yerde yatıyordu. Kolonya getir dedim, yüzüne sürmek istedim ve ellerim kan oldu. Yerlere baktım kan içindeydi. Hemen ambulans çağırdık. Kurşunun nereden geldiği belli değil. Önce havai fişek attılar, daha sonra silah sesi duyduk." Eşinin hayat dolu bir insan olduğunu ifade eden Durgun, havaya ateş açanlara tepki gösterdi. Durgun, "1 Ağustos'ta tatile gelmiştik. Eşim hayat dolu bir insan. İkinci eşim. 36 yıldır evliyiz ama hiç çocuğumuz olmadı. Hanımın bir kızı var. Ben emekli öğretmenim. Serseri kurşun, hep böyle oluyor. Olan çocuklara oluyor. Bir maçta havaya ateş ediliyor, balkondaki insanlar vuruluyor. Bir eğitimci olarak bunu kınıyorum. Burası Teksas gibi, herkeste bir silah var. İnşallah yaşar ve sakat kalmaz, bütün temennimiz bu. Neşeyle yemeğimizi yedik çayımızı içtik, iki kardeş sohbet ediyorlardı. Ben de haberlere bakayım dedim. Bu olay oldu. Suçsuz insanların kanını akıtıyorlar, bilinçsizce hareket ediyorlar, bunlara dur demek lazım.'' diye konuştu. (CİHAN)