Zirve Yayınevi duruşmasında olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla sanık olarak ifade veren Varol Bülent Aral, "Emre Günaydın'ın sözü dinlendiği kadar benim sözüm dinlenseydi Türkiye'de ihtilal yaptırırdım" dedi.Malatya 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklardan Emre Günaydın'ın sağlık sorunları nedeniyle katılmaması üzerine Mahkeme Başkanı duruşmayı başlatmadı ve savcıdan Emre Günaydın'ın cezaevinden getirilmesini istedi. Bunun üzerine Malatya E Tipi Cezaevi yetkilileri ile görüşüp Emre Günaydın'ın duruşmaya getirilmesi istendi.
'EMRE İŞİ EĞLENCEYE DÖKTÜ'
Cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Varol Bülent Aral, tutuklu bulunduğu Adıyaman Cezaevi'nden getirildi ve mahkemede sanık sıfatıyla ifadesi alındı. Aral, Emre Günaydın'ın mahkemeye gelmemesi üzerine Mahkeme Başkanı'na dönerek "Emre neden gelmedi, zaten bu işi eğlenceye döktü. Emre Günaydın dinlendiği kadar benimde sözüm dinlenseydi Türkiye'de ihtilal yaptırırdım" dedi.

'CANIMI SIKANIN CANINI SIKARIM'
Varol Bülent Aral mahkemede bulunan basın mensuplarına dönerek, "Siz Adıyaman Cezaevi'ne gelin. Size orda çok kıymetli bilgi ve belgeler vereceğim" demesi dikkatlerden kaçmadı. Aral, duruşmada ayrıca "Canımı sıkanın canını sıkarım"dedi.

Bu arada Varol Bülent Aral duruşmayı izleyen basın mensuplarından birine dönerek "seni tanımadım" dedi. Bunun üzerine basın mensubu da "Beni tanımak zorunda değilsin"dedi. Bu diyalogtan sonra Mahkeme Başkanı duruşmaya yarım saat ara verdi.

Cezaevinde bulunan tutuklu sanık Emre Günaydın'ın duruşmaya getirilmesinden sonra mahkeme kaldığı yerden devam edecek.Bu arada tanık Burcu Polat'da Mahkemede ifade verecek.

DHA