Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü içerisinde yaklaşık 20 dönümlük alanda etkili olan yangın, fakültelerin bulunduğu yere sıçramadan söndürüldü. Alevlerin metrelerce yükseldiği yangını görüp, paniğe kapılan kampusün yanındaki mahalle sakinleri sokağa döküldü. Yangın yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından güçlükle söndürülebildi.

Davutpaşa'daki Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsü içerisinde Fen Edebiyat, Mühendislik ve Eğitim Fakültelerinin bulunduğu alanın yakınlarında hurdaların ve çalılıklarda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yaklaşık 20 dönümlük alanda etkili olan yangında, alevler kontrol altına alınamayınca olay yerine itfaiye ekipleri çağırıldı.

Alevlerin gökyüzüne karıştığı yangını söndürme çalışmalarına Fatih, Bayrampaşa, Bağcılar, Bakırköy ve Merter müfrezelerinden çok sayıda itfaiyeci katıldı. İtfaiyenin güçlükle kontrol altına aldığı yangın iş makinelerinin de yardımıyla yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından, fakültelerin bulunduğu alana sıçramadan, söndürülebildi. Alevlerin yüksekliğini gören mahalle sakinleri ise sokağa döküldü.

Yangının çıkış sebebini bilmediklerini belirten görgü tanıkları, alevlerin yüksekliği nedeniyle korktuklarını ve sokağa döküldüklerini aktardılar. Çıkan dumandan olumsuz etkilendiklerini ifade eden mahalleli, rüzgarın ters esmesi durumunda çok sayıda kişinin zehirlenebileceğini belirttiler.

CİHAN