Bolu Dağı Tüneli'nde hız kesmiyorlarBolu Dağı Tüneli'nde, bir ayda 4 bin 318 sürücüye, 1 milyon 144 bin 270 TL ceza kesildi.

Edinilen bilgiye göre, Bolu Dağı Tüneli ve 0-4 TEM Otoyolu Bolu Dağı Geçişi'nde aşırı hız nedeniyle meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi için tünel girişlerinden itibaren giderek azalan ölçüde hız sınırlamaları levhaları konuldu.

Bolu Dağı Tüneli'nde trafik kazalarının en çok meydana geldiği, Bolu-Düzce çıkışında, araçların hızlarını tespit etmek ve önlemek amacıyla, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından, tünele dört kameralı ve sürücülerin hızlarını anında tespit eden, dijital levhalı kontrol sistemi yapıldı. Bolu Dağı Tüneli ve 0-4 TEM Otoyolu Bolu Dağı Geçişi'nde kurulan hız kontrol sistemi sayesinde sürat yapan araçlar 24 saat süre ile kaydediliyor.

Bolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Otoyol Büro Amirliği görevlileri, kamera kayıtlarını inceleyerek, aşırı hız yaptığı tespit edilen araç sahiplerinin adreslerine, Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağını posta yolu ile gönderiyor.

Buna göre, 21 Temmuz 2009 ile 20 Ağustos 2009 tarihleri arasındaki bir aylık süre içerisinde, aşırı hız yaptığı tespit edilen 4 bin 318 aracın tescil plakasına göre, toplam 1 milyon 144 bin 270 TL tutarında Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlendi. Bolu Dağı Tüneli ve 0-4 TEM Otoyolu Bolu Dağı Geçişi'nde aşırı hız nedeniyle meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi için yapılan trafik denetleme ve düzenleme faaliyetlerinin kesintisiz ve artan oranlarda süreceği bildirildi.

haberaktuel.com