İftar sofrasına 'şaraplı ekmek' hizmeti!Türk medyası, maske takma geleneğini bu ramazanda da bozmadı. Ama bir gazete baltayı taşa vurdu!

Ramazan ayı gelince 'islami' bir havaya bürünmeyi gelenek haline getiren 'hergele' Türk medyası, bu ramazanda da geleneği bozmadı. Ancak 1 aylık müslümanlık, Hürriyet'e baltayı fena taşa vurdurdu.

Ramazan ayı nedeniyle okurlarına kupon karşılığında Kur'an-ı Kerim ve Türkçe Meali'ni veren Hürriyet, okurlarına şaraplı pilav tavsiyesinde bulundu.
ŞARAPLI PİLAV TAVSİYESİ
“Bir Yemek Masalı” başlıklı köşesinde Sahrap Soysal “Kaş yapayım derken göz çıkarttı” Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde geçtiğimiz Cuma günü şaraplı pilav tavsiyesinde bulundu.

ETLİ PİLAVA ŞARAP MARKASI ÖNEMLİ DEĞİL
Yazısında, “Ramazan ayı bizim için kutsal bir aydır” diyen Soysal, diğer taraftan da Şaraplı pilav tavsiyesinde bulunmaktan geri kalmadı. Yazısında öncelikle Osmanlı dönemindeki iftar sofralarından bahseden Soysal, köşesinin sağ kısmında ise 'etli pilav' tarifi verdi. Yemeğin içine katılması gereken malzemeleri bir liste halinde veren Soysal, yemeğe 2 bardak şarap atılması gerektiğini ve markasının da önemli olmadığını ifade etti.

İSLAMCI HERGELE BUNA NE DİYECEK?
Hürriyet gazetesinin son dönemde 'İslami kesime' karşı yaptığı 'büyük açılıma' gölge düşürecek bu gaf için, gazetenin 'İslamcı hergele' yazarı Ahmet Arsan ne diyecke acaba? İslami kesimdeki çelişkileri kaleme alan Arsan, kendi mahallesindeki komiklikleri anlattığı ustalıkta bu duruma da bir açıklık getirecektir. Yoksa bu iş de mi Ahmet Hakan'a düşecek. Ahmet Hakan, ne de olsa bu işleri iyi bildiği için Ertuğrul Özkök'e umrede rehberlik yapcak, bari ramazan ayı bitene kadar Sahrap Soysal'a da 'iftar sofraları' konusunda danışmanlık da yapsın. Yoksa Ayşe Arman'ın 'islamiyeti öğreniyoruz' serisinde Fatih Çarşamba'da çektiği çileler de, haşema giyip ağlamaklı olması da boşa gidecek.

haberaktuel.com