Asker ile PKK'lı terörist arasında devam eden çatışmaya helikopterler havadan destek veriyor.


Bingöl'ün Kiğı, Yedisu ve Tunceli'nin Pülümür ilçeleri üçgeninde güvenlik kuvvetleri ile kalabalık bir grup PKK'lı terörist arasında devam eden çatışmaya helikopterlerin havadan destek verdiği belirtildi.
Pülümür ilçesi Kızılmescit köyü ile Gabzo mevkiinde bir grup teröristin barındığı duyumunu alan güvenlik kuvvetleri, önceki gün akşam saatlerinde bölgeye operasyon düzenlemişti. Tunceli sınırlarında Mehmetçik tarafından başlatılan operasyona Bingöl'ün Kiğı ilçesinden de destek verildi.
25 kişi olduğu tahmin edilen terörist grubu kıstıran güvenlik kuvvetlerinin, "Teslim ol" çağrılarına ateşle karşılık verilmesinin ardından çatışma başladı. Sık ormanlık ve dağlık olan bölgede saklanan teröristlerin yakalanması için karadan başlatılan operasyonlara havadan da helikopterlerle destek verildiği belirtildi. Bingöl 49. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı pistinden kalkan helikopterler, karadan operasyonu sürdüren Mehmetçik tarafından belirlenen koordinatları bombalamaya başladı.
Dün akşam saatlerinde şiddetlenen çatışmaların gece de devam ettiği belirtildi. Bölgede çatışmaların devam ettiği bildirilirken, dağlık ve ormanlık alan nedeniyle terörist grup arasında ölü veya yaralı olup olmadığının henüz tespit edilemediği belirtildi.
CİHAN