20 yaşındaki Melih Enes Bülbül ile 21 yaşındaki Egemen Acar’ın ‘hız yüzünden öleceklerini’,anlattıkları ortaya çıktı

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi’nde, BMW marka otomobille kamyonun altına girerek ölen üniversite öğrencileri 20 yaşındaki Melih Enes Bülbül ile 21 yaşındaki Egemen Acar’ın ‘hız yüzünden öleceklerini’, 15 ay önce paylaşım sitesi Facebook’taki yazışmalarında esprili bir şekilde anlattıkları ortaya çıktı.


Egemen Acar, 200 kilometre ile giderken hız göstergesinin fotoğrafını çekerek sitesine koyan Melih Enes Bülbül’e, ‘Yalnızken 200 yapıp çekiyosun. Helal olsun kardeşim. Bir de İstanbul içi 250’yi beraber göreceğiz, sözün var’ diyor. Bülbül ise ‘İnşallah kardeşim. Ölene kadar böyle. Tutku bu ne yapalım. Bundan ölecez zaten sanırım’ diye karşılık veriyor.

Zonguldak- İstanbul karayolunun Ereğli ile Alaplı ilçeleri arasındaki Tersaneler mevkiinde dün saat 17.30 sıralarında meydana gelen kazada, Ereğli’den Alaplı yönüne giden 34 MRG 69 plakalı BMW marka otomobil, sürücüsü Melih Enes Bülbül'ün, direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu kontrolden çıkarak karşı yönden gelen Sami Silahlı’nın kullandığı 81 BP 602 plakalı kamyonun altına girdi. Çarpışmanın etkisiyle kamyon ve otomobil yol kenarına savrulurken, otomobil sürücüsü Melih Enes Bülbül ile yanında oturan arkadaşı Egemen Acar olay yerinde öldü. İtfaiye ve sivil savunma ekipleri, hurda yığınına dönen otomobilin içinde sıkışan Bülbül ve Acar’ın cesetlerini yaklaşık 1.5 saat süren çalışmayla çıkarabildi.


CİHAN