Çocuksuz anneye dolandırıcı oyunuNevşehir'de uzun süredir çocuğu olmayan bir kadını kandırarak bilezik ve yüzüklerini çalan dolandırıcılar kaçtı.

Alınan bilgilere göre, Nevşehir'de A.D. isimli bayanın evine gelen S.E. ve A.G. isimli iki kadın, Adıyaman'ın Menzil köyünden bu mahalleye yeni taşındıklarını söylediler. 9 yıl sonra Menzil'i ziyaret ettikten sonra hamile kaldığını anlatan dolandırıcı kadın, çocuğu olmayan A.D'ye Mevlid-i Şerif ve Yasin okutması halinde kendisinin de hamile kalacağını söyledi.

Bunun için öncelikli olarak kendilerine bir elbise ve 27 altın verilmesi gerektiğini belirten S.E. ve A.G. isimli kadınların bu isteğini geri çeviren A.D. evde bulunan kendisine ait bir elbisenin arasında sakladığı 30 gr ağırlığında 22 ayar 1 adet bilezik, 2 adet normal yüzük ile 1 adet 35 santim uzunluğundaki altın zinciri iki kadına verdi.

Daha sonra iki kadın, çocuğun olabilmesi ve duanın kabul olması için 41 adet taş toplamaları gerektiğini belirterek dışarı çıktıktan sonra kayıplara karıştı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlatırken, dolandırıcılara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

haberaktuel.com