Lütfen herkes iftar düzenlemesinHatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, her önüne gelenin iftar vermesi ile gerçek ihtiyaç sahibine ulaşılamadığını, bu nedenle de herkesin iftar düzenlememesini istedi.
Vali Lekesiz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ile birlikte, Dörtyol, Kırıkhan, Reyhanlı Ticaret Odası başkanlarını makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan Vali Lekesiz, iftar vermeyi herkesin gelenek haline getirdiğini, bu nedenle de gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılamadığını belirtti. Ramazan'da birlikteliği sağlamak adına iftar yemeklerini sivil toplum kuruluşları adına ATSO'nun, kamu kurumları adına da valilik ile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nün düzenlemesinin daha uygun olacağını ifade eden Lekesiz, "Ramazan ayı ihtiyaç sahibi insanlara yardım yapılan bir aydır. Birbirimizi ağırlama ayı değil. Bu nedenle bundan sonra kimse iftar vermesin." dedi.

Vali Lekesiz, ayrıca yaklaşan Ramazan Bayramı'nda halkın katılımının sağlanması için çalışmalar yaptıklarını ve uygun yer bulunması halinde bayramlaşmayı halkla birlikte yapmak istediklerini söyledi.

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin de bu çalışmalara hemen başlayacaklarını, ATSO olarak Hatay'ın kalkınması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

haberaktuel.com