+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Bakırköy'e sevk edildi, doktorların ilk izlenimi: Rol yapıyor

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Bakırköy'e sevk edildi, doktorların ilk izlenimi: Rol yapıyor Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  :okur: Bakırköy'e sevk edildi, doktorların ilk izlenimi: Rol yapıyor

  Psikiyatrik sorunları olduğu gerekçesiyle hastaneye sevk edilmesi yönünde dilekçeler veren Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi
  Edinilen bilgilere göre, psikiyatristlerden oluşan kurulun ilk izlenimi, Arslan'ın 'hastalık taklit etme' eğiliminde olduğu yönünde. Kontroller sırasında sinirli ve dengesiz davranışlar sergileyen Arslan'ın ruh sağlığıyla ilgili kesin teşhis için bir süre müşahede altında tutulmasına karar verildi. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 6 ay önce verdiği raporda, Arslan'ın 'sağlıklı' olduğunu aktarmıştı.

  Birinci Ergenekon davasıyla birleştirilen, Danıştay saldırılarına ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan, dün sabah cezaevinden alınarak, Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi'ne getirildi. Burada bir psikiyatristin de bulunduğu doktor heyetince akıl ve ruh sağlığı kotrol edilen Arslan'ın, 'psikoz' şüphesiyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verildi. Bu arada, doktorların kontrolleri sırasında Arslan'ın sinirli ve dengesiz davranışlarda bulunduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre doktorların ilk izlenimi Arslan'ın numara yaptığı ve kendini olduğundan kötü gösterme eğiliminde olduğu yönünde. Arslan, basit anlamıyla 'hastalık taklit etme' olan simülasyon yapıyor. Ancak daha kesin bir teşhis için Arslan'ın hastanede bir süre müşahede altına alınmasına karar verildi. Arslan'ın, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde psikiyatristlerden oluşan bir kurul tarafından kontrol edileceği belirtildi. Alparslan Arslan, önceki günkü duruşmada Mahkeme Başkanı Köksal Şengün'le tartışmıştı.

  NUMUNE, SAĞLAM RAPORU VERMİŞTİ
  Bakırköy'e getirilen Arslan'ın yanında 6 ay önce Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden verilen sağlam raporunun da getirildiği öğrenildi. Arslan, Sincan Cezaevi'ndeki koğuşunda yangın çıkardığı gerekçesiyle 'kamu malına zarar verme' suçundan yargılandığı dava kapsamında, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının anlaşılması için Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderilmişti. Hastanenin mahkemeye gönderdiği 9 Mart 2009 tarihli raporda, Arslan'ın 'kendini olduğundan kötü gösterme' eğiliminde olduğu aktarılmıştı. Raporda şu ifadeler kullanılmıştı: "Görüşme süresi boyunca ayakta olan Alparslan Arslan'ın bilinci açıktı. Kooperasyon kurulabiliyor, sorulan sorulara negativist tutumu neticesinde olduğu düşünülen yandan cevaplar veriyor veya cevap vermeyi reddediyordu. Yer, zaman, kişi yöneliminde bozulma yoktu. Düşünce içeriğinde, yapısında herhangi bir bozukluk düşünülmedi. Kendini olduğundan kötü gösterme eğiliminde olduğu saptandı. Bu haliyle gros bir psikopataloji düşünülmemekle birlikte, hasta hakkında kesin kanaat oluşturulabilmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde gözlem altına alınabilmesi ve gözlem neticesi nihai raporun düzenlenmesi için bu hastaneye sevki uygun görülmüştür."

  Zaman
  Konu nur yağmuru tarafından (08-30-2009 Saat 10:35 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  :okur: Ergenekon sanıklarının son umudu 'deli' raporu

  Ergenekon'un tutuklu sanıkları cezaevinden kurtulmak için yeni bir yol buldu: "Psikolojik sorunumuz var." Sanıkların duruşmalarda akıl hastası rolü yaptığı belirtiliyor. 6 ay önce 'sağ-lam' raporu verilen Alparslan Arslan, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıl-dı. Bir yıl hastanede yatan Arif Doğan serbest bırakıldı. İbrahim Şahin tahliye bekliyor.
  Ergenekon davasının tutuklu sanıkları, cezaevinden kurtulmak için yeni bir yol buldu. Daha önce başta GATA ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere birçok sağlık kuruluşuna fiziksel rahatsızlıklarından dolayı giden sanıklar, yeni dönemde psikolojik rahatsızlıklarını gerekçe göstermeye başladı.

  Tutuklanmadan önce sağlığı yerinde olan bu isimler duruşmalarda 'garip' davranışlar sergileyerek kendilerini Adli Tıp'a sevk ettirmeye çalışıyor. Danıştay saldırısının ardından akıl ve beden sağlığı yerinde olan ve 6 ay önce Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin 'sağlıklı' raporu verdiği tetikçi Alparslan Arslan'ın önceki gün Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırılması kafaları karıştırdı. Arslan'ın, hâkimle tartıştığı duruşmada kullandığı tabir de ilginçti: "Beyinsel problemlerim var."

  Suikast timlerinin lideri iddiasıyla yargılanan Eski Özel Harekât Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin aldığı bunama raporuyla tahliye olmayı beklerken, emekli Albay Arif Doğan, bir yıla yakın bir süre hastanede yattıktan sonra 'depresyon teşhisi'yle serbest bırakıldı. Ergenekon davasını çözecek kilit bilgileri gündeme getiren Osman Yıldırım, Ümit Sayın gibi isimler ise 'psikolojik sorunları var' gerekçesiyle davayı yönlendirmek isteyenlerin hedefi haline geldi.

  Haziran ayında cezai ehliyeti olmadığını ispatlamak için 'paranoyak' olduğunu iddia eden tutuklu sanıklardan Erkut Ersoy da Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi. Örgütün istihbaratçısı olmakla suçlanan Erkut Ersoy 'deli' raporu almak için geldiği Adli Tıp Kurumu'ndan eli boş döndü. Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi, 2 hafta kurumda yatılı olarak müşahede altında tuttuğu Erkut Ersoy'a oybirliğiyle "Akıllı. Cezai ehliyeti tam" raporu verdi. Ersoy, bununla yetinmedi ve 2 hafta önce 'aniden' rahatsızlandı. Önce Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da Bakırköy'e sevk edildi. İddiaya göre, Ersoy'un Bakırköy'e sevkinde bu hastaneden gelen bir telefon etkili oldu.

  DEPRESYON TANISI KONULAN DOĞAN, SERBEST BIRAKILDI
  Ergenekon tutuklusu emekli Albay Arif Doğan, 16 Temmuz 2009'da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Doğan için hazırlanan sağlık raporunda kalp yetmezliği ve şeker hastalığının yanında psikolojik rahatsızlığına da dikkat çekildi. Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu Başkanı Uzman Doktor Nur Birgen imzalı raporda Doğan'a depresyon tanısı konuldu.

  İBRAHİM ŞAHİN 'BUNAMADA' TAHLİYE OLMAK İSTİYOR
  Özel Harekâtçı İbrahim Şahin aldığı bunama raporuyla tahliye bekliyor. 27 Mart 2009'da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 6 saat kontrolden geçirilen Şahin, genel cerrahi, dahiliye, kulak burun boğaz, nöroloji ve psikiyatri servislerinde muayene edildi. Şahin'in raporu 10 Nisan 2009'da tamamlandı. Beş servisten uzman doktorların imzasını taşıyan raporda, Şahin'in 'Demans' yani bunama hastası olduğu belirtildi.
  Geçtiğimiz günlerde de Ergenekon sanığı Ümit Sayın için psikolojisi bozuk iddiaları gündeme getirildi. Bu iddiayı ortaya atan ise Sayın'ın koğuş arkadaşı Emin Gürses'ti. Emin Gürses, davada gizli tanık olduğu ileri sürülen Ümit Sayın'ın psikolojik rahatsızlığının olduğunu iddia etti. Gürses, "Koğuşta ben bakıyorum ama benim aleyhime ifade vermiş. Çocuğun psikolojisi bozuk." ifadelerini kullandı.

  MEHMET HABERAL'A 'AŞIRI HUZURSUZ' TANISI KONULDU
  Kalp rahatsızlığı için gittiği İstanbul Kardiyoloji Enstitüsü'nde dört buçuk ayı aşkın süredir kalan Mehmet Haberal'a, bu sürede Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından 'ağır anksieteli depresyon' tanısı da konuldu. Bu rahatsızlığa göre, Haberal, aşırı sıkıntılı, huzursuz bir tablo seyrediyor. Tedaviler sırasında Haberal'ın sinirli hareketlerde bulunduğu ve etrafa bağırdığı da öne sürülüyor.

  FATİH HİLMİOĞLU DA PSİKİYATRİST İSTEDİ
  Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu karaciğer rahatsızlığından dolayı haziran ayından beri üç hastane dolaştı. Önce Haseki, sonra Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden Hilmioğlu, en son Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Şu anda hastanenin Gatroentoloji Bilim Dalı'na bağlı Karaciğer bölümünde yatan Hilmioğlu psikiyatri uzmanınında bulunduğu bir ekip tarafından kontrolden geçirildi.
  Danıştay davası hükümlüsü Osman Yıldırım için ise süreç farklı işliyor. Yıldırım'ın itiraflarının geçersiz kılınması için akıl sağlığının yerinde olmadığı iddiaları gündeme getiriliyor. Ankara Numune Hastanesi 'psikolojik sorunları nedeniyle gözetim altında tutulmalı' raporu verdi. GATA'nın da Yıldırım için 2004 ve 2005 yıllarında iki ayrı rapor hazırladığı ortaya çıktı. İki raporda da Yıldırım'ın 'psikolojik sorunlarının bulunduğu' ancak akıl hastası olmadığı aktarıldı.

  Zaman

 3. #3
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  :okur: Savcılar, Danıştay cinayetini sil baştan araştırıyor

  Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılar, Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik bombalı eylemlere ilişkin dosyada çok önemli eksiklikler tespit etti.
  Savcılar Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın, Ergenekon davasının 109. duruşmasında, üç yıllık yargılama sırasında araştırılmayan ya da araştırıldığı halde dosyaya konulmayan delillerin yeniden tespit edilmesini istedi. Danıştay davası sanıkları Alparslan Arslan, Osman Yıldırım ve Muzaffer Tekin'in geçmiş ilişkilerinin yeniden mercek altına alınmasını talep etti. Savcıların araştırılmasını istediği diğer şüpheli noktalar ise şunlar: Tetikçi Arslan'ın geriye dönük telefon görüşmeleri, saldırı sırasında Danıştay'da bozuk olduğu iddia edilen x-ray ve kameralar, kullanılan otomobilin köprü ve otoyol geçiş dökümleri, saldırı öncesi kalınan otelin kayıtlarının detaylıca incelenmesi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, savcıların bu taleplerini kabul etmesi üzerine Danıştay saldırısına ilişkin karanlık kalan bazı noktalar da aydınlığa kavuşacak. Arslan'ın Marmara Hukuk Fakültesi'nden mezun olup Sedat Peker'in avukatı Hakkı Kurtuluş'un yanında staj yaptıktan sonra kimlerle görüştüğü tespit edilecek. Arslan'ın Ayhan Parlak ve Muzaffer Tekin'in ortaklarından olduğu iddia edilen Doğuş Factoring'in avukatlığını yaparken irtibat kurduğu isimler o dönemde tartışılmıştı. Araştırmalarla, Danıştay saldırısından önce Ankara'da kaldığı otelde başka kişilerle görüşüp görüşmediği de belirlenecek.
  Öte yandan, gizli tanık 9'un Cumhuriyet'e atılan bombalarla ilgili olarak "30 Nisan 2006'da el bombalarını bize Ataşehir'de Muzaffer Tekin verdi. Bombaları başka bir odadan Rasim Görüm getirdi. Fikri Karadağ da oradaydı." şeklindeki ifadeleri doğrultusunda Arslan'ın bu tarihlerde arabasıyla gittiği yerler de tespit edilecek.

  AYHAN PARLAK MUAMMASI ÇÖZÜLEMEDİ

  Danıştay saldırısında, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin serbest bırakıldıktan sonra olayın 'kilit ismi' olarak kamuoyuna yansıyan Ayhan Parlak üzerindeki sis perdesi kalkmadı. Parlak'ın Alparslan Arslan ve Muzaffer Tekin ile saldırı öncesinde yaptığı '50'ye yakın' telefon görüşmesinin içeriği dosyaya girmedi. Tekin, davaya hiç alınmazken, Parlak hakkında Danıştay saldırısını düzenleyen gruba yardım etmek suçundan dava açıldı. Parlak, yargılama sonucunda beraat etti. Ankara savcısı, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Danıştay davası hükmünü temyiz ederken sadece Parlak'ın beraat kararını bunun dışında tuttu. Yargıtay, Danıştay davası kararını bozmasına rağmen Parlak hakkındaki hükmün temyiz edilmediği için kesinleştiği iddia ediliyor. Saldırıda ölen Hakim Mustafa Yücel Özbilgen'in davaya müdahil olan yakınlarının Parlak hakkındaki beraat kararını temyiz ettiği ancak Yargıtay'ın, bu itirazı dikkate almadığı belirtiliyor.

  Savcıların yapacağı incelemenin ardından birçok soru da aydınlığa kavuşmuş olacak: "Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, dosyada bu kadar eksik varken nasıl hüküm kurabildi? Muzaffer Tekin, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildiği halde hakkında niye dava açılmadı? Ankara savcısı, niye sadece Ayhan Parlak hakkındaki beraat kararını temyiz etmeyerek kesinleşmesini sağladı?" Ergenekon soruşturmasını yürüten savcıların son talepleri Ankara'da Şubat 2008'de karara bağlanan Danıştay davasıyla ilgili dosyada olması gereken delillerin gün yüzüne çıkarılması anlamına gelecek.


  İŞTE SAVCILARIN TALEPLERİ

  Güvenlik kamerası ve telefon kayıtları incelenecek
  DANIŞTAY suikastını gerçekleştirdiği iddia edilen Alparslan Arslan'ın 1 Ocak 2001 tarihinden saldırı tarihi olan 17 Mayıs 2006'ya kadar kullandığı telefon ve telefon numaralarından, arayan ve aranan kayıtları tespit edilsin.
  ALPARSLAN Arslan'ın sahip olduğu otomobille 4 Mayıs-16 Mayıs tarihleri arasındaki köprü ve otoyol geçiş kayıtları Karayolları Genel Müdürlüğü'nden sorulsun.

  SALDIRININ gerçekleştiği gün bozuk olduğu iddia edilen Danıştay binasının güvenlik kamerası kayıtları OYAK SGS güvenlik şirketinden istensin.
  ALPARSLAN Arslan ile birlikte diğer Danıştay davası sanıklarının saldırıdan önce Ankara'da kaldığı otelin tüm kayıtları talep edilsin.
  DANIŞTAY suikastında adı geçmesi üzerine kaçan Muzaffer Tekin'in intihar girişiminde bulunduğu Çavuşpaşa'daki Ergenekon sanıklarından Mahmut Öztürk'e ait villadaki sabit telefonunu geriye dönük olarak 5 yıllık kayıtları araştırılsın.

  Zaman

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. 16 Kulüp PFDK'ya sevk edildi
  By VamoS in forum Futbol Dünyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 05-01-2012, 22:21
 2. İbrahim Şahin Hastaneye Sevk Edildi
  By LoNELy.RoaD in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-17-2009, 16:29
 3. Spreyli Gaspçılar Adliyeye Sevk Edildi
  By LoNELy.RoaD in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-30-2009, 17:37
 4. GATA'ya sevk edildi
  By HaYaLGöZlÜm in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-17-2009, 15:36
 5. DTP'liler Adliye'ye sevk edildi
  By leyla_59 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-27-2008, 16:52

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375