Gülhane Askerî Tıp Akademisi (GATA) Tıp Fakültesi 29. Dönem mezunu 45 tabip teğmene, törenle diplomaları verildi
GATA Spor Salonu'ndaki törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kuvvet komutanları ve mezunların yakınları katıldı. Salona, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ ile giren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, mezun öğrencileri selamladı.

İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan GATA Komutanı Korgeneral Hasan Memişoğlu, GATA'nın; başarı yolunun, bilimdeki her türlü gelişmede bilgiye en kısa zamanda ulaşmaktan geçtiğinin bilincinde olduğunu belirtti. GATA'nın, 11 ülkeden gelen misafir öğrencilerle uluslararası eğitim veren bir niteliğe kavuştuğuna da dikkati çeken Korgeneral Memişoğlu, mezun teğmenlerden, bundan sonra da kendilerini geliştirmelerini isterken, yetişmelerinde katkıları olan aileleri ve öğretim üyelerine teşekkür etti. Gülhane Askerî Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Tabip Tümgeneral Zeki Bayraktar da konuşmasında, GATA'nın tarihî ve kurumsal kimliği hakkında bilgi verdi. Bayraktar, konuşmasının ardından mezunlara 'Hekim Andı'nı okuttu.
Dönem birincisi Hava Tabip Teğmen Sercan Koray Sağdıç da yaş kütüğüne plaket çaktı. Dönem birincisi Sağdıç'a diplomasını Cumhurbaşkanı Gül verdi. Öte yandan Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 4 Ağustos'tan bu yana GATA'da tedavi gören 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Ziyaret sırasında kuvvet komutanları da hazır bulundu.

Zaman