Muğla'nın Fethiye ilçesinde iki taraftar grubu arasında kavga çıktı. 1 kişinin yaralandığı olaylarda polis, öfkeli taraftarları, havaya ateş ederek durdurmaya çalıştı. Arbede sırasında birkaç taraftar denize düştü.

Türkiye Futbol Federasyonu İkinci Lig B Grubu ilk maçında Fethiyespor-Göztepe ile karşılaşıyor. Bugün saat 20:30'da başlayacak olan maç öncesinde konuk takımın taraftarları ilçede taşkınlık çıkardı.

Araba ve işyerlerinin camlarını kıran taraftarlar, yer yer ana yollarda trafiği kapatmaya çalıştı. Polis Göztepe taraftarlarını yatıştırmakta güçlük çekti. Taraftarların Fethiye sokaklarında slogan atarak işyerlerini taşlaması üzerine polis havaya ateş açtı. Polisin uyarı ateşi ile taşkınlık çıkaran taraftarlar ara sokaklara kaçtı.

Bu arada, araçların camlarını kıran bir Göztepeli taraftar, Fethiyeli bir grup tarafından dövüldü. Başından aldığı darbe ile yaralanan taraftar, 112 Acil Servis Ambulansı ile hastaneye götürüldü. Olayları yatıştırmaya çalışan polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Göztepeli taraftarlar, stada alınarak yatıştırılmaya çalışılırken, maçın başlama saati beklenmeye başladı.

Zaman gazetesi