Sulama kanalına giren çocuk boğulduBursa'nın Orhangazi ilçesinde serinlemek için sulama havuzuna giren bir çocuk boğularak hayatını kaybetti. Kardeşinin boğulan ağabeyini kurtarmak için sopa uzattığı ama ağabeyin sopayı tutamadığı öğrenildi.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde serinlemek için sulama havuzuna giren bir çocuk boğularak hayatını kaybetti. Kardeşinin boğulan ağabeyini kurtarmak için sopa uzattığı ama ağabeyin sopayı tutamadığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Gedelek köyünde ikamet eden 11 yaşındaki Selim Bozkurt, küçük kardeşi ve 3 arkadaşı ile birlikte Beyköy mevkiindeki zeytin sulama havuzuna girdi. 170 santimetre derinliğindeki sulama havuzunda boğulma tehlikesi geçiren Selim Bozkurt'a, 9 yaşındaki kardeşi Ahmet bir sopa uzattı. Ancak sopayı tutamayan Selim gözden kayboldu. Arkadaşlarının yardım çığlıklarını duyan mevsimlik orman işçisi Davut Ezim, hemen havuza girdi. Çevreden gelen köylülerin de yardımıyla küçük Selim sudan çıkarıldı fakat kurtarılmadı.

Gedelek Orhan Öcalgiray İlköğretim Okulu'nda 6. sınıf öğrencisi olan Selim Bozkurt'u sopayla kurtarmak isteyen kardeşi Ahmet, uzun süre ağabeyinin gözlerini açmasını bekledi. Olay yerine gelen baba Sami ve dede Mehmet Bozkurt gözyaşlarına boğulurken, çocuğun cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Sulama havuzunun çevresi kapalı olmadığı için sahibi Mehmet K. hakkında işlem yapılacağı öğrenildi.

haberaktuel.com