+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

En görkemli 'Zafer' kutlaması (Resimler)

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  En görkemli 'Zafer' kutlaması (Resimler) Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  turkey En görkemli 'Zafer' kutlaması (Resimler)

  Türkiye, Büyük Zafer'in 87. yıldönümünü görkemli törenlerle kutladı. Genelkurmay'ın talimatıyla etkinlikler diğer yıllara göre daha kapsamlı hale getirildi.  İlk kez tüm birliklere ait 50 sancak Ankara'daki resmîgeçitte hazır bulundu. Bütün askerî unsurlar da gösterilere 2 katı güçle iştirak etti. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri'nden bir piyade taburu, 2. Ordu'dan bir komando taburu da törenlerde yer aldı. İstanbul Boğazı'nda ise Donanma'nın ve Sahil Güvenlik'in resmî geçidi vardı.
  Ankaralıların doldurduğu Hipodrom'da da ilk kez ay-yıldızlı bayrak, 660 askerden oluşan karma birlik tarafından taşındı. Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi 'Türk Yıldızları ile savaş uçakları ve Skorsky'lerin gösterileri alkış aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kutlamaları şeref tribününden izleyen şehit yakınlarıyla bir araya gelirken, "Sizler onurumuz, şerefimiz, gurur kaynağımızsınız." dedi. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ise yürüyerek vatandaşların bulunduğu tribüne gitti. Tören alanına asılan Genelkurmay'ın 'Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye' sloganı da kutlamaların dikkat çekici unsurları arasında yer aldı.
  Çok sayıda vatandaşın katıldığı programda, Kara Harp Okulu'ndan mezun olarak dün TSK saflarında göreve başlayan teğmenler Bahri Burak Ulu ve Çağlayan Sezer, 'en genç subaylar' adına konuşma yaptı. Teğmenler, Türk ordusunun geçmişte olduğu gibi bugün de yurdun ve ulusun koruyucusu olmaya devam edeceğini vurguladı. Tören kıta komutanı Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanı Tümgeneral Yaşar Bal ise Türk ulusunun ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun el ele, omuz omuza kazandığı destansı bir zaferin 87. yılını kutlamanın gurur ve heyecanını taşıdıklarını söyledi. Zaferin, 19 Mayıs 1919'da Anadolu'yu istila etmek isteyen emperyalist güçlere karşı 'Ya istiklal ya ölüm' parolasıyla yola çıkan Mustafa Kemal ve ona yürekten bağlı Türk ulusunun inanç ve azminin eseri olduğunu dile getirdi.


  TSK PARAŞÜT TİMİ'NİN GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ

  Konuşmaların ardından görkemli geçit töreni başladı. Önce Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı'na mensup subay ve astsubaylardan oluşan TSK Paraşüt Timi, 3 bin metreden atlayış gerçekleştirdi. İzleyicilerde büyük heyecana yol açan paraşütçüler, havada Türk bayrağı, Atatürk posteri ile kuvvet komutanlıklarının flamalarını taşıdı. Atlayışların tamamlanmasının ardından paraşütçüler, Türk bayrağı ile Atatürk posterini şeref tribününün önüne gelerek açtı. Daha sonra tören kıta komutanı, karargâh askerleri, gaziler, kuvvet komutanlıkları ve jandarma genel komutanlığının oluşturduğu Silahlı Kuvvetler onur taburu, şeref tribünü önünden resmigeçit yaptı.
  Tören, Kara Harp Okulu Boru Trampet Takımı ile Kara, Deniz, Hava Harp okulları öğrenci taburlarının geçişiyle devam etti. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı ve Barış Gücü askerlerinin oluşturduğu taburu, Kurtuluş Savaşı, Kore Savaşı ve Kıbrıs Barış Harekâtı gazilerini temsil eden askerlerin yer aldığı 'tarihî bölük'ün yürüyüşü izledi. Atlı Tören Kıtası'nın geçişi ile devam eden kutlama, Genelkurmay Askerî Tarih ve Stratejik Etüd Başkanlığı'na bağlı mehteran bölüğünün yürüyüşüyle sürdü.

  TÜRK YILDIZLARI'NIN ŞOVU BÜYÜK HEYECAN UYANDIRDI

  Hipodrom'da hava savunma ve topçu birlikleri de geçiş yaptı. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na ait helikopterler de eşzamanlı olarak AKM'nin üzerinde uçtu. Tören, Topçu Taburu ile Tank Taburu Görev Kuvveti ve Mekanize Piyade Bölüğü'nün geçişleriyle devam ederken Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı helikopterlerle Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı F-16 ve F-4 uçakları gösteri uçuşu yaptı. Resmigeçit, devlet erkânı ve vatandaşlarca büyük beğeniyle izlenen Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi 'Türk Yıldızları'nın gösterisiyle sona erdi. Yurtiçi ve yurtdışı gösterilerinde başarısını kanıtlayan Türk Yıldızları, 8 uçakla gerçekleştirdikleri heyecan verici şovlarıyla ilgi çekti.

  GENELKURMAY'DAN BU SENEYE ÖZGÜ İLKLER

  Genelkurmay Başkanlığı, görkemli bir kutlama için bu yıla özgü yenilikler yaptı. AKM'deki törende geçiş yapan personel sayısı ile zırhlı ve mekanize araç sayısı yaklaşık 2 kat artırıldı. Törene, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri'nden bir piyade taburu, İç Güvenlik Harekât Bölgesi'nde görev yapan 2. Ordu Komutanlığı'ndan bir komando taburu, 1. Komando Tugayı'ndan bir hava indirme taburu, Uzman Jandarma Adayı Taburu ile Asteğmen Adayı Taburu ilk defa katıldı. Zırhlı birliklerin geçit töreninde, Ankara Garnizonu'nda konuşlu tank birliklerinin yerine, 1. Ordu Komutanlığı'ndan intikal eden, Leopard 2A-4 tanklarından teşkil edilmiş tank taburu protokolü selamladı. Ayrıca bir tanker uçağı, 3 adet F-16 savaş uçağı refakatinde geçiş yaptı.
  Kutlamalardaki bir diğer dikkat çekici unsur; Genelkurmay Başkanlığı'nca Zafer Bayramı için hazırlatılan afişlerde yer alan 'Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye' sloganının tören alanına büyük kırmızı pano üzerine beyaz harflerle yazılması oldu. Davetlilerin yer aldığı tribünün üzerine asılan "Ordumuz, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş bir ifadesidir" yazılı pankart da büyük ilgi topladı.
  Programa, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve eşi Sevim Başbuğ olmak üzere CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve eşi Olcay Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Orgeneral Bekir Kalyoncu ile Bakanlar Kurulu üyeleri, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, yabancı misyon şefleri, subay ve astsubaylar katıldı. Şeref tribününde ise ilk kez şehit yakınları yer aldı. ANKARA ZAMAN
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, şehit yakınlarıyla buluştu  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zafer Bayramı dolayısıyla Hipodrom'da düzenlenen töreni ilk kez şeref tribününden izleyen şehit yakınları Nilgün Armutçuoğlu, Mahbube Duruduygu, Havva Bozkurt ve Muradiye Yıldız ile kısa süre sohbet etti. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve şehit yakınlarıyla şeref tribününde bulunan salona geçen Gül, "Sizler onurumuz, şerefimiz, gurur kaynağımızsınız. En sevgili varlıklarınızı bu vatan için verdiniz." ifadelerini kullandı. Şırnak Güçlükonak'ta yola döşenen uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu 10 Haziran 2007'de şehit olan Binbaşı Ramazan Armutçuoğlu'nun eşi Nilgün Armutçuoğlu da, "Bizler de burada eşlerimizi temsil ettik. Eşlerimizle hep beraber seyrettik." dedi.
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Vatandaşlarla sohbet etti


  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, AKM'deki resmigeçidin ardından vatandaşların bulunduğu tribüne gitti. "Komutanım çok yaşa", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları ve alkışlar arasında, bazı vatandaşlarla sohbet edip bayramlarını kutlayan Başbuğ, çocukları da sevdi. Bir kadın, "Komutanım, kızları da alın askere" diye bağırdı. Ağlayarak yanına gelen ve "Kürt açılımı istemiyoruz, ülkemiz parçalanmasın." diyen genç bir kızı teselli eden Genelkurmay Başkanı, Türkiye'yi kimsenin parçalayamayacağını söyledi. Org. Başbuğ, gazetecilere bu yılki bayramın daha görkemli, coşkulu ve heyecanlı kutlandığını belirterek, "Gerçekten ordu-millet burada birleşti." açıklamasında bulundu.
  Muharebenin yapıldığı topraklarda coşku zirvede
  Zafer Bayramı, Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin yapıldığı topraklarda büyük bir heyecanla kutlandı. Kütahya ve Afyonkarahisar valiliklerinin organizasyonuyla Dumlupınar ilçesine bağlı Zafertepe'de düzenlenen törenlere iki ilden binlerce vatandaş katıldı. Misafirlere Hava Piyade Kurmay Albay Hüseyin Dilaver'in bölgeyi tanıtmasının ardından, Zafer Abidesi'nin bulunduğu tepenin alt kısmına inilerek resmigeçit yapıldı.
  İstanbul Boğazı'nda ilk 'Zafer Bayramı' geçidi  Donanma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, büyük zaferin 87. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda geçit töreni düzenledi. İlk defa gerçekleştirilen organizasyon, büyük beğeni topladı. Kutlamalara Donanma'ya ait 4 denizaltı, 4 mayın avlama gemisi, 4 fırkateyn, 4 hücumbot, 4 sahil güvenlik botu, 3 eğitim uçağı, 9 helikopter ve 2 atak botu katıldı. Karadeniz açıklarından Boğaz'a giren gemilerin en önünde Oruç Reis fırkateyni yer aldı. Top atışlarıyla vatandaşı selamlayan Oruç Reis, protokolün bulunduğu Kemal Reis Gemisi'nin önünden geçerken de top atışı yaptı.
  Törenlere DTP'li belediye başkanları da katıldı  Yurt genelinde yapılan kutlamalara, DTP'li belediye başkanları ilgi gösterirken, milletvekilleri protokolde bulunmamayı tercih etti. Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, hem orduevindeki kabul hem de törenlerde yer aldı. Hakkâri Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu ile Mersin'in ilçelerinden Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk de kutlamalarda hazır bulundu. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in yerine ise Başkan Vekili Ali Şimşek programlara iştirak etti. Göreve yeni atanan 7. Kolordu Komutanı Korg. Salih Zeki Çolak'ın protokolle tek tek tokalaşırken, DTP'li Şimşek'i görmezden gelmesi dikkat çekti. Askerleri görünce şehit yeğeninin acısıyla bayıldı

  Ardahan'daki tören geçişi sırasında askerde şehit düşen yeğenini hatırlayan Laçin Özdemir (50) baygınlık geçirdi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Özdemir'in, 2 yıl önce Batman'da şehit olan yeğeni Gökhan'ın acısını hatırladığı öğrenildi. Acılı amcanın eşi Nalan Özdemir, kocasının iki yıldır her asker gördüğünde dayanamayıp bayıldığını anlattı.

  Zaman
  Konu nur yağmuru tarafından (08-31-2009 Saat 12:16 ) de değistirilmistir.

 2. #2
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  turkey Ce: En görkemli 'Zafer' kutlaması  ağlayasım geldi birden

  Konu nur yağmuru tarafından (08-31-2009 Saat 12:56 ) de değistirilmistir.

 3. #3
  Onursal Üye nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru Baktabul'un Çılgını nur yağmuru - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  *♥§₤ẅĐд §ΘĶдĢı♥*
  Mesajlar
  7.383
  Blog Yazıları
  40
  Tecrübe Puanı
  107374898

  Tanımlı 30 Ağustos'un sürprizi Olcay Baykal

  Pek çok lider eşinin aksine resmî törenler ve siyasî etkinliklerde görünmeyen Olcay Baykal, dün 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı.
  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, eşiyle birlikte Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanındaki kutlamalarda yerini aldı. Olcay Hanım, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un eşi Sevim Başbuğ'la sohbete daldı. Resmi protokole hareket getirdi. Olcay Baykal'ın geçmişte resmî programlara ilgisizliği siyasî polemiklere konu olmuştu. Çankaya Köşkü'nde verilen resmî yemek ve davetlere de katılmayan Olcay Hanım, tavrını, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer'den gelen yoğun ısrar karşısında değiştirmek zorunda kalmıştı. Olcay Baykal, 2003 yılında ilk kez Çankaya Köşkü'nde bir yabancı konuk onuruna verilen yemeğe eşi ile birlikte gitmişti.


  Baykal, resmî programlara katılmama hususunun eşinin kişisel tercihi olduğunu belirtirken, Zaman'a verdiği bir mülakatta, "Siyaset, onun için debdebesiyle değil acısıyla bir hayat gerçeği olmuştur." ifadesini kullanmıştı.
  DEMOKRATİK TARTIŞMAYA BAYRAM MOLASI... 'Demokratik açılım' tartışmalarında birbirlerine karşı sert ifadeler kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde tokalaştı. İki lider, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u tebrik öncesi bekleme salonunda da bir araya gelerek, kısa süren bir sohbet gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, CHP liderine İzmir'de yapılan saldırıyla ilgili 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Deniz Baykal, Cuma günü İzmir'de Kent AŞ'den çıkartılan bazı işçilerin saldırısına uğramıştı.

  Zaman

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-08-2010, 16:40
 2. Görkemli şatolar
  By muratv in forum Doğadan manzaralar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-03-2009, 22:28
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-25-2008, 15:29
 4. Şampiyonlara görkemli karşılama!
  By LoNELy.RoaD in forum Basketbol
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-03-2008, 11:32
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-30-2008, 18:47

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375