Türk Hava Yolları'nda (THY) steward (erkek kabin görevlisi) olarak görev yapan Barış Yorulmaz, eşiyle gittiği Hırvatistan'da polis tarafından 'bankadan para çalmak' suçlamasıyla gözaltına alındı.


THY yönetimi, eşi ile tutuklanarak hapse atılan çalışanının özgürlüğüne kavuşması için yerel avukatla girişimlerini sürdürüyor.
Eşi ile bir süre önce Hırvatistan'a giden Barış Yorulmaz adlı THY çalışanının tatili, banka soygunu sebebiyle kâbusa döndü. Para çekmek üzere bankaya giren Yorulmaz, kamera kayıtlarında yan tarafında 400 Euro çalan hırsızla aynı karede görüntülenince, soygun suçlamasıyla gözaltına alındı.

Mahkemeye çıkarılan Yorulmaz, hâkimi ikna edemeyince eşiyle birlikte hapse atıldı. Olayı öğrenen THY yönetimi, olayın açıklığa kavuşması ve Barış Yorulmaz'ın eşi ile hapisten kurtarılması amacıyla yerel bir avukatla anlaştı. THY yetkilileri, hukuki yollar kullanılarak olayın araştırıldığını ve kabin görevlisi Barış Yorulmaz'ın en kısa sürede hapisten çıkarılması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Zaman