Su Altında 86 Saati TamamladıBeylikdüzü'nde "Su Altında 10 Gün 10 Gece Dünya Rekoru Denemesi" Yapan Dalgıç Cem Karabay, Ziyaretçiler de Büyük Destek Veriyor.
BEYLİKDÜZÜ'nde "Su altında 10 gün 10 gece Dünya Rekoru Denemesi" yapan dalgıç Cem Karabay, ziyaretçiler de büyük destek veriyor. SUALTINDA 10 GÜN YAŞAYACAK - FOTO GALERİ
Özel havuz içinde rekor denemesini gerçekleştirmeye çalışan Cem Karabay, bugün saat 09.40 itibariyle 86 saati geçmeyi başardı. Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü Başkanı Cem Karabay, öğretmeni eski SAT Komandosu Namık Ekin aracılığıyla, “Herkül gibiyim, güçlüyüm” dedi. Kendisine destek vermeye gelen vatandaşlara sık sık el sallayan Cem Karabay, ellerini açarak destekçilerinden kendisi için dua etmesini istedi. Cem Karabay’ı hiçbir zaman yalnız bırakmayacağını ve belli saatlerde havuzun içine girerek destek vermeye çalıştığını belirten Namık Ekin,“En çok soğukla mücadele ediyoruz. Havuzda ısıtma sistemi olmadığı için iki günde 5 günlük güç kaybettik” diye konuştu.
CANI NE İSTERSE ONU YİYOR
Cem Karabay’ın istekleri doğrultusunda yemek hazırladıklarını, genellikle enerji veren ve tuvalet düzenini en aza indirecek yiyecekler verdiklerini belirten Namık Ekin, “Nişanlısı Samuray, camın kenarına geliyor, Cem ne isterse onu hazırlıyor. Meyve, mercimek suyu ile sporcu gıdalarından oluşan takviyeler veriyoruz. Tabi 2’nci gün de soğuk bizi çok yıprattı. Cem havuz içinde sabaha kadar titredi” dedi.
Cem’in 5 gün, 5 gece 4 saati geçmesi halinde kendisine ait rekoru kıracağını söyleyen Ekin,“ Öğrencimin rekorumu kırması beni mutlu eder. Cem’in tuvalet ihtiyacını ‘kullan-at’ olarak tasarlanan astronot beziyle gideriyor. Ben bu bezi üç gün de bir havuzun içinde değiştiriyorum. Şu an da her şey yolunda gidiyor. Cem bu rekoru kırabilmek için bankadan 27 bin TL kredi çekti. Zor şartlar altında bu rekoru kıracağız” diye konuştu.
Cem Karabay havuz içerisinde 121 saatı geçerse Jerry Hall'in, 124 saati geçerse hocası Namık Ekin’in, 172 saati geçerse David Blane’in 172 saatlik rekorunu kıracak.

haberler