Sokaklardaki Son Yarışı OlduBağcılar'da Başka Bir Otomobille Yarış Yaptığı İddia Edilen Vedat Ayar (22), Direksiyon Hakimiyetini Kaybettiği Otomobille Aydınlatma Direğine Çarptı.
Kazada, Vedat Ayar yaşamını yitirirken, iki arkadaşı ağır yaralandı. Görgü tanıklarının iddiasına göre, Vedat Ayar, 34 AE 1140 plakalı Mercedes otomobili ile saat 23.30 sıralarında 0-2 Aksaray bağlantı yolunda başka bir otomobille yarış yaptı. Yüzyıl Köprüsü altında sol şeritten sağ şerite geçmek isteyen Vedat Ayar'ın otomobili savrularak yol kenarındaki aydınlatma direğine çarptı.
Kaza sonrası hurdaya dönen otomobilde bulunan 3 kişi demir yığınları arasında sıkıştı. Çevredekiler tarafından otomobilden çıkartılan Vedat Ayar'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. İtfaiyeninin yaklaşık yarım saat süren çalışmaları ile sıkıştıkları yerden kurtarılan Muhammed Pekcan (23), ambulansla İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Gökhan Turgut Baran (20) ise Bezm-i Alem Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İki yaralının da hayati tehlikeyi atlatamadığı belirtildi.
Öte yanda Vedat Ayar'ın yarış yaptığı iddia edilen otomobil sürücüsü olay yerine geldi. Ayar'ın arkadaşı olduğunu söyleyen sürücü, hızlı olduklarını ancak yarış yapmadıklarını söyledi.
Vedat Ayar'ın cesedi incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

haberler