Kendini ve Çocuklarını Zincire Vurdu

Adıyaman'ın Kahta İlçesinde Celal Yaman Adlı Vatandaş Kendini ve Çocuklarını Devlet Hastanesi Önünde Zincire Vurdu.
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde Celal Yaman adlı vatandaş kendini ve çocuklarını devlet hastanesi önünde zincire vurdu. Uzun zamandır işsiz olduğunu söyleyen Celal Yaman, eşinden 8 sene önce işsizlik yüzünden boşandığını ve çok zor durumda olduğunu söyledi. Yaman, "Mesleğim sıcak demircilik ama bir türlü iş bulamadım. İş ve işçi bulma kurumuna müracaat ettim ama sonuç alamadım. 4'ü kız 6 çocuğum var. Onlara yeterince bakamadığım için kızlarımı, çocuk esirgeme kurumuna vermek zorunda kaldım." diye konuştu.
Okula giden iki çocuğunun masraflarını karşılayamadığını, kaymakamlığa defalarca iş başvurusunda bulunduğunu ancak sonuç alamadığını belirten Yaman, şöyle devam etti: "Eğer ben bu devletin vatandaşıysam bana iş versinler. Aşımın, işimin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyorum. Yetkililerden yardım bekliyorum. Kaymakam ve Belediye Başkanı gelene kadar eylemime devam edeceğim."
Çocuklarını zincirlediği için polisin müdahale ettiği olay sonrası, Celal Yaman, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. (CİHAN)